Gå til innhold
Hundesonen.no

Voff, sikle hei


Pai

Recommended Posts

Skrevet

Heisann !

Jeg har vært bruker her ganske lenge, men ikke logget inn noe før nå.. En presantasjon er vel passende.

Jeg heter Line, bor på et nedlagt småbruk i Trøndelag, med skog, sjø og vann som nærmeste nabo. Her bor jeg sammen med forloveden min, huskattene Tiger og Hu Lillebror og st.bernhardshunden Hooch. Vi venter også en rottweiler valp, som er leveringsklar 23.4.

*vinke til*

Skrevet

Takk :-)

Hehe, nei - blir nok ikke det.. Men hadde vært litt morsomt. Navnet er allerede bestemt, og jeg er så heldig at jeg får det navnet jeg vil ha på stamtavla :-) Men navnet er småhemmelig enn så lenge :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...