Gå til innhold
Hundesonen.no

Vis meg kjøleskapet ditt...


PsychoLynx

Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Haha, aldri i verden. Der får ingen se!

Pingle!! :)

Går det greit å skrive?

Neinei, frem med kamera! :) Vi ser jo ikke på skriften hvor ryddig du har det :(

Ha ha ok, skal bli når jeg kommer hjem ;)

Bra :ahappy:

Skrevet
:ahappy: Ja det har vi jo faktisk sett ;) Men syns virkelig du må ta før og etter bilde DEN GANGEN det blir ryddet:P

Miff... frekke fant! :P

ser jo ikke Du har lagt ut noe bilde selv da?? :)

Nei, ikke sant! Nysgjerrig erra, men det er bare skryt alt! :( Kom igjen bærta, hiv ut kjøleskapet! :)

Skrevet

tror jeg venter med denne til jeg har fått penger.. Akkurat nå er det bare appelsin, oljer og eddiker, smør og syltetøy i kjøleskapet mitt:P

Skrevet
ser jo ikke Du har lagt ut noe bilde selv da?? :)

Nei, ikke sant! Nysgjerrig erra, men det er bare skryt alt! :( Kom igjen bærta, hiv ut kjøleskapet! :ahappy:

jajja, slik mas da folkens!! Jeg har jo lagt ut husbilder først. Men her er kjøleskapet :)

huset_013.jpg

Skrevet
jajja, slik mas da folkens! Jeg har jo lagt ut husbilder først. Men her er kjøleskapet :)

huset_013.jpg

COLA! :ahappy:

Skal legge ut bilde senere, når nysgjerrige søstre som krever grundig forklaring på alt jeg gjør har lagt seg. :)

Skrevet

Kjøleskapet, øverste del (juice, melk, middagsrester og rømme er vel hovedtendensene her :ermm:)

CIMG1020.jpg

Kjøleskapet, nedre del

CIMG1021.jpg

Kjøleskapsdøra, øverste del

CIMG1022.jpg

Kjøleskapsdøra, nederste del

CIMG1023.jpg

Skrevet
COLA! :ermm:

Skal legge ut bilde senere, når nysgjerrige søstre som krever grundig forklaring på alt jeg gjør har lagt seg. :P

:P ja, masse cola... Men jeg har vært flink idag, kun drukket juice :P

OG ja, kanskje like greit å vente? Kjedelig å måtte forklare alt :P

Skrevet

Nå er det ikke jeg som er herre over kjøleskapet her, så da slipper jeg å utlevere mine matvaner når jeg poster bilde :ermm:

8344dfed.jpg

Et par personlige favoritter som bonus:

53050116.jpg

om nom nom (måtte ta meg en liten bit der)

8d139f03.jpg

urp slurp slurp (har blitt alt for glad i den brusen, må kutte ned, urk)

Hva blir det neste man skal vise fram da? Klesskapene, veskene/sekkene, hundedingselagrene? :P

Skrevet
Hva blir det neste man skal vise fram da? Klesskapene, veskene/sekkene, hundedingselagrene? :ermm:

Hundedingslagrene er blitt vist engang før mener jeg å huske, men vi kan gjerne ta den igjen. OG veska mi kan alle få se. Den finnes nemlig ikke :P

Klsskap derimot... eh øh, joda, dere så klærne våre på husbildene :P

Skrevet
jajja, slik mas da folkens! Jeg har jo lagt ut husbilder først. Men her er kjøleskapet :ermm:

huset_013.jpg

Ditt er jo liksom litt tomt jooo

Skrevet
Ditt er jo liksom litt tomt jooo

å nei nei! Nå er det jo fullt nå i forhold til det pleier å være! Vi har jo akkurat handlet jo!

Skal ta bilde neste gang vi er blakke jeg... :ermm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...