Gå til innhold
Hundesonen.no

Kee-Kee!


Nowisclee

Recommended Posts

Skrevet

Vakre Kee ;)

Tusen takk! :D

Kjempeflotte bilder! De kledde hverandre veldig godt ;) Samme farge og alt. Søte stooore ører også hihi :lol:

Takk! Ja, de passer veldig godt sammen. :D

Utrolig fine bilder av henne :P

Takk! ;)

  • 10 months later...
  • Svar 137
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nå er Kee-Kee 2 år! Bittelille nurket mitt har plutselig blitt voksen! :whistle:;) Skulle hatt noen nye bilder, men, mobilen min suger å ta bilder med, de blir bare uskarpe.. Så det får vente til jeg kanskje får råd til nytt kamera igjen.. Håper på at nissen er snill i år. :whistle:

Lille krokodille-grisen min ligger stort sett foran vedovnen for tiden, å være ute er LITE morsomt, der er det jo kaldt. Så hun har fast plass med ullgenser å ligge på foran ovnen. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...