Gå til innhold
Hundesonen.no

Mimrebilder fra stevner, doggis folk osv


charlotte

Recommended Posts

porsruby2.JPG

Therese (toya) sin Ruby-valpetryne

porsace.JPG

Helene (tuppetroll) sin Ace-valpetryne

nkkbenedicte.JPG

Benedicte (labbis) i handling konkurranse

nkkloke.JPG

Anette og Loke

mosshandler.JPG

Mosse utstillling, handlerklær til salgs

aglisa3.jpg

Lisa hopper hinder akkurat slik hun hopper gjerder

bakkenblondie7.JPG

Martine og Blondie

larviklp4.JPG

Julie går LP1 med Mona

kokos4.JPG

Da Kokos var liten og søt

Ja, dette var tider gitt! Hihi :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Koselige bilder! Her kommer noen fra meg:

Tinka, Lunah og Mona i nov. 2005:

IMG_2634.jpg

Benedicte i JH-semifinale på NKK Hamar 2005:

benedicte20ka.jpg

Christine og Milo i JH-ringen, NKK Trondheim 2006:

IMG_5421.jpg

Marie og Ask på trening, sept. 2006:

IMG_5899.jpg

Tinka, Taika og Kjersti på tur i desember 2006:

IMG_6138.jpg

Kira, Tinka, Hanne, Milo, Kjersti og Christine på båltur i januar 2007:

IMG_6302.jpg

Karine og Fenris på NKK Bø 2007:

IMG_6692.jpg

Christine, Milo og Tinka på tur i mars 2007:

IMGP0410.jpg

Vegard og Molly, april 2007:

IMGP0625.jpg

Kjersti, Tinka og Taika, april 2007:

IMGP0697.jpg

Vegas-valp og Christine, juni 2007 (wtf, er det så lenge siden allerede?):

IMGP1665.jpg

Eks-sonenhunden Lyra på verdensvinneren 2008:

IMGP4547.jpg

Jeanette og Blaze i grupperingen på verdensvinneren 2008:

IMGP4575.jpg

Eh, ja, jeg kunne ha lagt ut ca. fem ganger så mange bilder, men dette får vel klare seg i første omgang. laugh.gif

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kjenner ikke så mange her, men har en følelse av at labbis ikke blir så glad... :hyper:

Mange år siden

bennyjf.jpg

Meg og Sico for ca 3 år siden

utstilling059.jpg

Nesten flaut å ligge ut på et hundeforum, men her er vi altså 14 år gamle

IMG_5993.jpg

Labbis og Cita

benzcita.jpg

:ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

På tur for to år siden

DSC_0149.jpg

Valpis i farta

DSC_0008.jpg

Ingen hemmelighet at turene med folka her har endt i knall, fall og mye latter..

DSC06192-1.jpg

Vegas er glad i Ingvild

DSC06131.jpg

Ask og litt av Marie

DSC02129.jpg

PICT0286.jpg

...kjenner jeg brått ble opptatt av å sitte å se igjennom gamle bilder på bøtta.. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, det er så rart, for noen folk har jeg sånt bilde av i hodet om hvordan de skal se ut, og det er gjerne sånn de så ut da vi ble kjent.

CIMG3034.jpg

Går tur med Charlotte, Lisa, Martine og Emil for første gang

CIMG0346.JPG

Kristina og Mona på NKK Bjerke

IMG_1444.jpg

Tore Jørgen og Decoy på jordet på Inderøy

Og siden dette er en mimretråd, Tøddel som var så grei at alle fikk teste å putte fingrene inn i munnen hans på bulletreningen:

IMG_2485.jpg

CIMG3409.jpg

Loke og Anette på tur

070326%20002.jpg

Anniken (Stitch her inne) på fritrening med sin forrige groenendael

070326%20011.jpg

Charlotte og Lisa trener på fritrening

070703%20(2).JPG

Betty og Decoy på retrievertrening i Verdal

070703%20(3).JPG

TJ og Buster på retrievertrening

handlerjuni.jpg

Gunnar Jensen og Steinar Balken instruerte på handlerkurs som flere her inne var med på

handlerkurs.jpg

Mona og meg, baki der er Anniken også

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, jeg kommer med noen flere, jeg :lol:

Maren og Benedicte på NKKUs sommerleir 2005:

IMG_1579.jpg

Nattur en eller annen sommer (2006?) med Christine og Milo:

IMG_7261.jpg

Meg, Marie, Christine og Kjersti på Hoinndagan 2007:

IMGP0750.jpg

Tinka og valpe-Kira på Trondheim Hundefestival 2005:

IMG_1885.jpg

August 2005: Kira og Tulla (+ en dachs) på valpetreff.

IMG_1847.jpg

IMG_1819.jpg

Christina og LiLi på Trondheim Hundefestival et eller annet år ;)

lili.jpg

Eso på samme Hundefestival det samme året:

eso1.jpg

Borghild og Casper på hundetreff:

IMG_2921.jpg

Casper og Ask (og et par hunder til) på hundetreff:

DSCN2238.jpg

Lunah på NKK Trheim 2005:

utstilling6.jpg

Søtingene :ahappy: (2005?)

IMG_4558.jpg

Lill, NKK Trondheim 2006

IMG_5414.jpg

Benedicte og Albin i JH på NKK Trheim 2006 (de vant :hyper:)

IMG_5462.jpg

Ask ;)

DSCF0103.jpg

Tulla, husker ikke når. 2006, sikkert?

IMG_3957.jpg

Taika, sommeren 2007

IMG_7952.jpg

Twinki, Blomst og Christine sommeren 07. Varmt!

IMGP1711.jpg

Christine, Hanne og Zorro på sporkurs i 2007

IMG_8100.jpg

Tinka og Cita høsten 2007:

IMGP2378.jpg

Cita, Milo, Tinka og Vegas høsten 2007:

IMGP2434.jpg

Vegas 2007:

IMGP2448.jpg

Sultne labradorer

IMGP2714.jpg

Christine og Vegas 2008:

IMGP3288.jpg

Mona og Bella, NKK Bø 2008:

IMGP3027.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har masse bilder fra sonenleiren vi arrangerte i 2007.

Ei bærte, Wigdis med Sasha og Marthe

070701-04.jpg

Hun bærta får prøve å gå spor med Tassa. Her er også Marthe for å vise + Tore og Elisabeth med Decoy i bakgrunnen.

070701-09.jpg

Gobben, Venus til Emilie og valpe-Decoy

070701-01.jpg

Marthe og baby-Extra

070701-11.jpg

Elisabeth og valpe-Decoy

070701-12.jpg

Valpe-Decoy

070701-23.jpg

070701-32.jpg

Fineste Venus til Emilie

070701-25.jpg

070701-31.jpg

070701-33.jpg

Peeen Buster! :ahappy:

070701-34.jpg

Gobben, vakker både inni og utenpå

070701-36.jpg

BabyCane

070701-43.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næmmen! Også dét blikket da! :ahappy: shjæmpesøte lille Baby-Extra!

Ja, nudelige blikket!

Mere mere mere!!

Men alle, husk å skrive navn på hvem som er på bildene da, slik at vi utenforstående skjønner :hyper:

Men MER!! Dette var moro! Skal se om jeg finner noe etterhvert jeg også. Men det er vel mest fra Canis eller no.alt.hunder er jeg redd...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...