Gå til innhold
Hundesonen.no

Kabokas Miss Saigon & Rådeskogen's First inspiration


Recommended Posts

  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, men i dag fyller Bocca 6 år. Så her kommer noen nyere bilder: Hun vet å kose seg: Noen litt nyere av ChillI:

Gratulerer så mye både med dagen og opprykket. Hun har ikke blitt så flink uten en veldig flink fører Når dere får fellesdekken i boks så kommer dere til å nå langt.

Så utrolig flink hun er! Den farten og motivasjonen gjennom hele programmet! Misunnelig!

Skrevet
Oi, vokst MYE siden jeg så henne hvertfall :D Hint om at vi bør ha en playdate snart kanskje? :D

Hehe, ja det er nok ikke umulig det. Jeg legger ikke merke til sånt så godt ;)

Playdate sier vi vel ikke nei til. Bare vi finner en dag det passer for begge da.

Så fine de er. Er forelsket i Bocca jeg men den andre pelsdotten er jo rimelig sjarmerende også :D

Bocca kan lånes bort som dynevarmer om dagen...

Skrevet
Hehe, ja det er nok ikke umulig det. Jeg legger ikke merke til sånt så godt :D

Playdate sier vi vel ikke nei til. Bare vi finner en dag det passer for begge da.

Tja.. Jeg har tid i morgen (men da slutter jeg seint) onsdag og torsdag, for jeg skal ikke noe før fredag (bort i helga). Slutter 15.00 og 14.30 på onsdag og torsdag :D Har ikke msn for tiden, men vi kan sikkert ta det på PM så slipper vi herping av tråden din :D

Skrevet
Stor Chilli har blitt. :) Pent hode på henne, syns jeg. :)

Koselig å høre :D Får håpe hun blir en pen liten frøken (det bli hun i mine øyne uansett). Selvom hun har verdens lengste hale nå, og store elefantører :)

Skrevet
Koselig å høre :) Får håpe hun blir en pen liten frøken (det bli hun i mine øyne uansett). Selvom hun har verdens lengste hale nå, og store elefantører :D

Du ... ørene kunne vært verre. :) Det er jo litt ører på morsiden. :) Syns ikke det ser ut som hun har så fryktelig store ører på bildene da. Så hun vokser nok fint inn i dem. Bare synd med de sorte hårene i pelsen, for ellers så ser hun slettes ikke så verst ut. Pen frøken ja. :D

Skrevet
Du ... ørene kunne vært verre. :) Det er jo litt ører på morsiden. :D Syns ikke det ser ut som hun har så fryktelig store ører på bildene da. Så hun vokser nok fint inn i dem. Bare synd med de sorte hårene i pelsen, for ellers så ser hun slettes ikke så verst ut. Pen frøken ja. :)

hehe, ja det er litt ører der ja. Hun har litt sorte hår på haletippen og midt på halen, men det blir bare mindre og mindre, så en får bare se. Men er ikke akkurat min utstillingshund dette her, så for meg gjør det ikke kjempe mye. Hun er jo ganske mørk også generelt.

Du har verdens søteste valp... just sayin' :)

Takk :D :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Så nydelig tollertuppe da! Og den Boccatingen var også søt, hun ser så snill ut :)

Har typen din egen hjemmeside med bilder av den hollenderen på? *snikforelsket i hollender*

Skrevet
Så nydelig tollertuppe da! Og den Boccatingen var også søt, hun ser så snill ut :D

Har typen din egen hjemmeside med bilder av den hollenderen på? *snikforelsket i hollender*

Nei han har nok ikke det. Men jeg kommer nok til å legge ut bilder på siden min når jeg får tatt noen bilder :P (han har ikke noe kamera).

Noe må jeg jo gjøre for å låne domenet hans :) Kan prøve å få tatt noen bilder i helga :P

Så nydelige dem er Monica :D

Helen (venninnen min) er så forelsket i Bocca men jeg tror nok hun hadde falt for det nye sjarmdyret også :P

Virket som hun likte Bocca ja. Og det erjo forståelig.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Her kommer det nye bilder av Chilli etter helgens treningsøkt:

trening147.jpg

trening150.jpg

Trening24.jpg

Trening28.jpg

Trening29.jpg

Trening315.jpg

Trening318.jpg

Trening37.jpg

Trening212.jpg

Trening214.jpg

Trening218.jpg

(for de som er interessert i bilder av hollendervalpisen, så ligger det en haug av bilder i bloggen min fra lørdag 21.mars)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...