Gå til innhold
Hundesonen.no

Julefilm på maks 1 1/2 time


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

Tre nøtter til Askepott utgår, den skal sees på juleaften.

Grunnen er at vi skal se en film på skolen på torsdag, og planen var Love Actually. Men siden den er 2 timer og 10 min lang så går det ikke siden vi bare har 1 1/2 time til rådighet før andre klasser skal ha filmsalen.

Skrevet

"A christmas carol" er jo søt. Finnes i hundre innspillinger og jeg vet ikke hvor lang den er, men neppe så lang...?

Eller hva med noe tåpelig som "Alene hjemme" eller den der Chevy Chase-filmen som alltid går minst en gang i året...? National Lampoon's Christmas Vacation?

Ellers finnes det jo flere søte tegnefilmer som er julete... Kommer jo an på hvem som skal se da! :lol:

Eller "Elf".... er 97min da.

Skrevet

The nightmare before christmas, som nevnt over her! Er på *sjekke imdb*... 76 minutter!

Reisen til julestjernen?

Hjemme alene (er det ikke jul i den?)

Skrevet
De som skal se filmen er niendeklassinger. Ser ikke helt for meg grøssere osv :lol:

Noe morsomt da? Tegnefilmer og sånt blir kanskje for tøft for de kule gutta.....?

The Grinch er jo kul da... Men den er litt lang, tror jeg...

Skrevet
Noe morsomt da? Tegnefilmer og sånt blir kanskje for tøft for de kule gutta.....?

Jepp, noe søtt og morsomt. Spekulerer på The Stone Family - men den hadde jeg tenkt å vise i morgen. Da må jeg finne en ny film til i morgen ettermiddag, og alle filmene jeg har her er for lange..

Skrevet
Jepp, noe søtt og morsomt. Spekulerer på The Stone Family - men den hadde jeg tenkt å vise i morgen. Da må jeg finne en ny film til i morgen ettermiddag, og alle filmene jeg har her er for lange..

Men den National Lampoon-saken da? Den pleier å være en hit.... Jeg synes han duden er skikkelig plagsom, men det er nå bare meg.... :lol:

Den er.... *sjekke* 97 minutter.... Min erfaring er at det rekker man på en dobbelttime. :D

Skrevet

Reisen til julestjernen :lol: Den ser jeg alltid på julaften. Hvis den er for lang får du bare holde de inne i friminuttet. Gjør alltid læreren vår med oss, hehe!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...