Gå til innhold
Hundesonen.no

Julefilm på maks 1 1/2 time


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

Tre nøtter til Askepott utgår, den skal sees på juleaften.

Grunnen er at vi skal se en film på skolen på torsdag, og planen var Love Actually. Men siden den er 2 timer og 10 min lang så går det ikke siden vi bare har 1 1/2 time til rådighet før andre klasser skal ha filmsalen.

Skrevet

"A christmas carol" er jo søt. Finnes i hundre innspillinger og jeg vet ikke hvor lang den er, men neppe så lang...?

Eller hva med noe tåpelig som "Alene hjemme" eller den der Chevy Chase-filmen som alltid går minst en gang i året...? National Lampoon's Christmas Vacation?

Ellers finnes det jo flere søte tegnefilmer som er julete... Kommer jo an på hvem som skal se da! :lol:

Eller "Elf".... er 97min da.

Skrevet

The nightmare before christmas, som nevnt over her! Er på *sjekke imdb*... 76 minutter!

Reisen til julestjernen?

Hjemme alene (er det ikke jul i den?)

Skrevet
De som skal se filmen er niendeklassinger. Ser ikke helt for meg grøssere osv :lol:

Noe morsomt da? Tegnefilmer og sånt blir kanskje for tøft for de kule gutta.....?

The Grinch er jo kul da... Men den er litt lang, tror jeg...

Skrevet
Noe morsomt da? Tegnefilmer og sånt blir kanskje for tøft for de kule gutta.....?

Jepp, noe søtt og morsomt. Spekulerer på The Stone Family - men den hadde jeg tenkt å vise i morgen. Da må jeg finne en ny film til i morgen ettermiddag, og alle filmene jeg har her er for lange..

Skrevet
Jepp, noe søtt og morsomt. Spekulerer på The Stone Family - men den hadde jeg tenkt å vise i morgen. Da må jeg finne en ny film til i morgen ettermiddag, og alle filmene jeg har her er for lange..

Men den National Lampoon-saken da? Den pleier å være en hit.... Jeg synes han duden er skikkelig plagsom, men det er nå bare meg.... :lol:

Den er.... *sjekke* 97 minutter.... Min erfaring er at det rekker man på en dobbelttime. :D

Skrevet

Reisen til julestjernen :lol: Den ser jeg alltid på julaften. Hvis den er for lang får du bare holde de inne i friminuttet. Gjør alltid læreren vår med oss, hehe!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...