Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei


Ka

Recommended Posts

Jeg glemte å presentere. :wink:

Jeg registrerte meg her siden jeg ser meg om etter hund, og derfor er litt "hund i hodet" for tiden.

Har ikke hatt hund før, men mange andre dyr, så jeg tror det skal gå bra. Er vel bare å sluke all info man kan få tak i, og jobbe ordentlig med å få til de målene man setter seg.

Satser på å snappe opp litt tips her inne.

K

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok..

Men hva skal du bruke hunden til da? :cry:

Først og fremst var tanken å bruke den som trenings- og turkompis; løpeturer og fjellturer.

Har i tillegg begynt å snuse litt på redningstjeneste, så det er mulig vi prøver oss der. Tok kontakt med NRH, og de sa det var OK å være fersk og ny, siden man fikk fullstendig opplæring. Hadde ihvertfall vært veldig moro å drevet med noe konkret, og i tillegg vært til litt nytte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først og fremst var tanken å bruke den som trenings- og turkompis; løpeturer og fjellturer.

Har i tillegg begynt å snuse litt på redningstjeneste, så det er mulig vi prøver oss der. Tok kontakt med NRH, og de sa det var OK å være fersk og ny, siden man fikk fullstendig opplæring. Hadde ihvertfall vært veldig moro å drevet med noe konkret, og i tillegg vært til litt nytte.

Hvis du vil bruke den til redningshund så høres jo Malinois ut som ett bra valg.. :(

Den er jo en ekstremt aktiv hund.. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du vil bruke den til redningshund så høres jo Malinois ut som ett bra valg.. :cry:

Den er jo en ekstremt aktiv hund.. :(

Ja, men er usikker på om jeg er erfaren nok til å takle den. Vil ikke ende opp med en problemhund på grunn av min egen inkompetanse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, men er usikker på om jeg er erfaren nok til å takle den. Vil ikke ende opp med en problemhund på grunn av min egen inkompetanse.

Nei, Malinois er ingen førstegangshund..

Hva med en labrador da? Det er mangen av de som er utmerket redningshunder.. :(

De er aktive, sosiale, lettlærte.. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei hei :( Velkommen hit...

Så fin avatar du har da :cry: Fornuftig å vente litt med malenoisen ja,det er ingen "lære hund".Men på den annen side er det jo også viktig å velge en rase du er komfortabel med og ikke bare etter fornuft.Det er stor forskjell på retrieverrasene og de belgiske fårehundene i gemytt og væremåte.

Mvh Annette :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan er schæferen mtp aktivitetsnivå egentlig (iforhold til mallen)?

Generelt er Schäferen roligere en Mallen, men du kan jo seff få Schäfere som er like rivgjern som Mallene. Schäferen er ypperlig brukshund og kan fungere flott som familiehund ved siden av, så lenge den blir aktivisert nok! :cry: Har hatt 2 Schäfere som jeg trente stort sett lydighet med, var innom bruks og ag også. De fungerte flotters som familihunder ved siden av! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...