Gå til innhold
Hundesonen.no

Stoffbur fra Europris


Nirm

Recommended Posts

Lurer på det samme faktisk. Trenger et bra stoffbur eller et mindre metallbur til å ha med på treninger. Så også de burene hos europris, men de virket jo ganske viklete ja... Tipper ikke det er noe lurt kjøp hvis man har hunder som rører en del på seg i bur, og kanskje kan sette labber i sidene på buret osv.

My f.eks bruker nesten alltid å sette labbene i døra på buret når jeg kommer for å ta henne ut mens hun sparker ifra med bakbeina, hehe... Så jeg tror vi burde satse på et metallbur. Så at My sin størrelse i "treningsbur" bare kostet 300,- og det var det buret som er hakket mindre enn det vi har nå.. Det vi har nå er det plass til tre My'er i, så vil tro at buret i en str mindre må være perfekt til treningspauser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har både tøy og metall buret, jeg er fornøyd med begge, men så har jeg en hund som ligger helt stille i bur da.

Hadde et av desse Pet home tøy burene, og jeg synes europris buret har like god kvalitet :lol:

Pet home? Det er de med bua tak? *husker ikke helt*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.zoosupply.com/xcart/portable-pet-home-tekstilbur/

Det der :lol:

om man har en hund som er ganke rolig i buret så skal det egentli ikke noe problem :P

det er også med "teltstenger" slik de kan festes.

Oh. Takker. Trur det skal bli et slikt et på dyra da. Så får de vært sitt... Sitte rolig er sikkert ikke noe problem...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har både stoffburet (i stort og middels) og stålburet. Utrolig, utrolig fornøyd med begge! I det middels stoffburet har jeg en valp på utstillinger og treninger, og buret står støtt og godt, og han klarer ikke å få ødelagt det. Veldig fornøyd! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har skikkelig lyst på et sånt bur til trening/konkurranser/utstillinger, men det er rett og slett ingen vits i å kjøpe ett. Norma bryter seg ut uansett, så jeg må derfor alltid drasse med meg et übertungt stålbur. Kanskje Orry kan få ett, i tilfelle jeg melder han på konkurranse? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har det minste stoffburet. Min skraper på bur"døra" så det har blitt skikkelig lealøst. Skal ikke mye til før det går i stykker hvis ikke bikkja ligger dønn stille.

Takk, blir metallbur på oss gitt :lol: Jeg klaaaarer ikke irritere meg over gleden til My når jeg kommer for å slippe henne ut av et bur og føler ikke for å bruke tid på akkurat det kjenner jeg, så metallbur it is.

Noen som vet hva man kan bruke til burtrekk (må være vann og vinnfast?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har både fra Europris og det Portable Pet Home. Det fra Europris er best syns jeg, og jeg har det største. Det er stort nok for en voksen dalmis. Jeg pleier å ha begge mine hunder inni der, og de har god nok plass begge to. Tia og Aynï hadde til og med en liten lekestund inni buret (Europrisburet altså, bruker ikke PPH etter at jeg kjøpte fra EP), og det er eneste gangen jeg har sett tendens til velting..! :lol: Ja, bortsett fra da buret var tomt, og det kom kraftig vind på et stevne da.. :rolleyes: Men da lettet jo til og med teltene til folk, så..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, blir metallbur på oss gitt :) Jeg klaaaarer ikke irritere meg over gleden til My når jeg kommer for å slippe henne ut av et bur og føler ikke for å bruke tid på akkurat det kjenner jeg, så metallbur it is.

Noen som vet hva man kan bruke til burtrekk (må være vann og vinnfast?)

Legg litt arbeid i oppførselen i buret når du kommer, trenger jo ikke å bli sint. Og så kan du kanskje slippe metallburet med tiden....

Dere som har de Europrisburene. Hvor varme blir de om sommeren? Ikke at jeg har planer om å la de stå timesvis i sola da, men kjekt å vite.... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har svært god erfaring med de under varme forhold! Det er "luftingsmuligheter" i alle veggene om man bretter opp "gardinene" så kan bare si at det har vært veldig bra, både med små og store hunder, med lite og med SVÆRT mye pels:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har tøybur fra europris, og er skikkelig fornøyd.

I varmen har du mulighet til å brette opp alle sider, for gjennomtrekk! :)

Mi har ikke klart å ødelegge det enda, og hun har en tendens til å skrape på fremsiden(ved glidelåsen) når hun blir gira og jeg skal ta henne ut! :D

Men, at de IKKE klarer å komme seg ut er å ta vel hardt i, vi har hatt hunder som har brytt seg ut av slike bur og kommet springene inn i ringen :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, blir metallbur på oss gitt :ahappy: Jeg klaaaarer ikke irritere meg over gleden til My når jeg kommer for å slippe henne ut av et bur og føler ikke for å bruke tid på akkurat det kjenner jeg, så metallbur it is.

Noen som vet hva man kan bruke til burtrekk (må være vann og vinnfast?)

En pressening og litt nål og tråd funker som bare det! har pressening over tøyburet til Lyng når det regner og er dårlig vær på sommeren (bruker det ikke ute på vinteren noe), funker som bare det:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...