Gå til innhold
Hundesonen.no

Stoffbur fra Europris


Nirm

Recommended Posts

Lurer på det samme faktisk. Trenger et bra stoffbur eller et mindre metallbur til å ha med på treninger. Så også de burene hos europris, men de virket jo ganske viklete ja... Tipper ikke det er noe lurt kjøp hvis man har hunder som rører en del på seg i bur, og kanskje kan sette labber i sidene på buret osv.

My f.eks bruker nesten alltid å sette labbene i døra på buret når jeg kommer for å ta henne ut mens hun sparker ifra med bakbeina, hehe... Så jeg tror vi burde satse på et metallbur. Så at My sin størrelse i "treningsbur" bare kostet 300,- og det var det buret som er hakket mindre enn det vi har nå.. Det vi har nå er det plass til tre My'er i, så vil tro at buret i en str mindre må være perfekt til treningspauser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har både tøy og metall buret, jeg er fornøyd med begge, men så har jeg en hund som ligger helt stille i bur da.

Hadde et av desse Pet home tøy burene, og jeg synes europris buret har like god kvalitet :lol:

Pet home? Det er de med bua tak? *husker ikke helt*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.zoosupply.com/xcart/portable-pet-home-tekstilbur/

Det der :lol:

om man har en hund som er ganke rolig i buret så skal det egentli ikke noe problem :P

det er også med "teltstenger" slik de kan festes.

Oh. Takker. Trur det skal bli et slikt et på dyra da. Så får de vært sitt... Sitte rolig er sikkert ikke noe problem...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har både stoffburet (i stort og middels) og stålburet. Utrolig, utrolig fornøyd med begge! I det middels stoffburet har jeg en valp på utstillinger og treninger, og buret står støtt og godt, og han klarer ikke å få ødelagt det. Veldig fornøyd! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har skikkelig lyst på et sånt bur til trening/konkurranser/utstillinger, men det er rett og slett ingen vits i å kjøpe ett. Norma bryter seg ut uansett, så jeg må derfor alltid drasse med meg et übertungt stålbur. Kanskje Orry kan få ett, i tilfelle jeg melder han på konkurranse? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har det minste stoffburet. Min skraper på bur"døra" så det har blitt skikkelig lealøst. Skal ikke mye til før det går i stykker hvis ikke bikkja ligger dønn stille.

Takk, blir metallbur på oss gitt :lol: Jeg klaaaarer ikke irritere meg over gleden til My når jeg kommer for å slippe henne ut av et bur og føler ikke for å bruke tid på akkurat det kjenner jeg, så metallbur it is.

Noen som vet hva man kan bruke til burtrekk (må være vann og vinnfast?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har både fra Europris og det Portable Pet Home. Det fra Europris er best syns jeg, og jeg har det største. Det er stort nok for en voksen dalmis. Jeg pleier å ha begge mine hunder inni der, og de har god nok plass begge to. Tia og Aynï hadde til og med en liten lekestund inni buret (Europrisburet altså, bruker ikke PPH etter at jeg kjøpte fra EP), og det er eneste gangen jeg har sett tendens til velting..! :lol: Ja, bortsett fra da buret var tomt, og det kom kraftig vind på et stevne da.. :rolleyes: Men da lettet jo til og med teltene til folk, så..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, blir metallbur på oss gitt :) Jeg klaaaarer ikke irritere meg over gleden til My når jeg kommer for å slippe henne ut av et bur og føler ikke for å bruke tid på akkurat det kjenner jeg, så metallbur it is.

Noen som vet hva man kan bruke til burtrekk (må være vann og vinnfast?)

Legg litt arbeid i oppførselen i buret når du kommer, trenger jo ikke å bli sint. Og så kan du kanskje slippe metallburet med tiden....

Dere som har de Europrisburene. Hvor varme blir de om sommeren? Ikke at jeg har planer om å la de stå timesvis i sola da, men kjekt å vite.... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har svært god erfaring med de under varme forhold! Det er "luftingsmuligheter" i alle veggene om man bretter opp "gardinene" så kan bare si at det har vært veldig bra, både med små og store hunder, med lite og med SVÆRT mye pels:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har tøybur fra europris, og er skikkelig fornøyd.

I varmen har du mulighet til å brette opp alle sider, for gjennomtrekk! :)

Mi har ikke klart å ødelegge det enda, og hun har en tendens til å skrape på fremsiden(ved glidelåsen) når hun blir gira og jeg skal ta henne ut! :D

Men, at de IKKE klarer å komme seg ut er å ta vel hardt i, vi har hatt hunder som har brytt seg ut av slike bur og kommet springene inn i ringen :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, blir metallbur på oss gitt :ahappy: Jeg klaaaarer ikke irritere meg over gleden til My når jeg kommer for å slippe henne ut av et bur og føler ikke for å bruke tid på akkurat det kjenner jeg, så metallbur it is.

Noen som vet hva man kan bruke til burtrekk (må være vann og vinnfast?)

En pressening og litt nål og tråd funker som bare det! har pressening over tøyburet til Lyng når det regner og er dårlig vær på sommeren (bruker det ikke ute på vinteren noe), funker som bare det:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Arminzera har jeg kjent et par hunder av, det er riktignok lenge siden (wow! Snart 20 år?). Men verdt å sjekke ut, og i Meråker. Det var den eneste jeg fant igjen av de jeg har hatt noe med å gjøre.
    • Kalexas kennel har jeg veldig godt inntrykk av. Seriøs oppdretter, gode hunder. Disse liker jeg godt. Kreft er vel det vanligste, litt allergi. Og mange er veldig til å slikke, på deg, andre hunder , alt mulig. Utrolig irriterende.  Noen linjer kan ha mye lyd, som i piping.... Lykke til med valpekjøp:)
    • Etter mye grubling fram og tilbake har valget falt på Flat denne gangen. Rasen gir for oss en god kombinasjon av sosial happy-go-lucky familiehund og passe energisk trenings- og hobbyhund for for meg. Planen er valp i løpet av 2026. Nå er jakten på mulige oppdrettere i gang. Jeg har selvsagt kikket innom oppdretterlistene til NKK og retrieverklubben, og det er en start. Jeg vil i tillegg spørre her, er det noen som har en oppdretter å tipse om/anbefale? Gjerne i Trøndelag, men hele landet er forsåvidt aktuelt. Ønsker en oppdretter med fokus på helse og mentalitet, og helst også fokus på bruk av hundene ut over "bare" utstilling. Men jeg er ikke ute etter heftige brukslinjer heller.  Litt upraktisk at mange ikke bruker hjemmesider lengre. En må følge dem på sosiale media, men der må en ofte være valpekjøper allerede for å få tilgang. Liker å kunne få et inntrykk på nett før jeg eventuelt sender epost eller ringer.  Er det noe jeg bør være spesielt obs på med Flat? Vet det kan være en del kreft. Er det noe annet med helse eller mentalitet å være på vakt mot?    
    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...