Gå til innhold
Hundesonen.no

Fryser til råfôring


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Har tenkt å begynne å råfôre litt skikkelig etterhvert. Jeg har for lengst skjønt at jeg trenger en fryser, men spørsmålet er - hvor stor må den være? Jeg har en mellomstor og en liten hund. 20 kg V&H holder i evigheter liksom.. Men siden jeg vil gi de andre ting i tillegg må jo fryseren ha plass til lagring av dette også. Vi har ikke ubegrenset med plass å ha denne fryseren, men fra å tenke vi trenger en av de minste, har vi nå tenkt mer medium-størrelse. Kan dette stemme? Og hva er medium størrelse..? :) Oppgi gjerne antall liter.

Skrevet

Det kom kanskje ikke tydelig nok frem, men meningen er å ha plass til en god del mer enn kun 20 kg V&H. Det fôrer vi på allerede, men nå er planen altså å få mer fra slakteren, og at V&H bare blir et supplement til dette.

Vi har sett/tenkt på frysere som er 200-270 liter store, men er redd det blir for smått for masse slakter-godt?

Skrevet

Tenker litt akvarium når eg ser spørsmålet ditt :) (litersyken).

Ville ha kjøpt så stor fryser som du har råd og plass til. Tenk ut hvor du vil ha fryseren stående, og mål hvor mye plass det er ledig der. Husk at det må være plass til lufting rundt. Ta målene med i butikken, og kjøp en fryser som passer til de.

Skrevet
Det kom kanskje ikke tydelig nok frem, men meningen er å ha plass til en god del mer enn kun 20 kg V&H. Det fôrer vi på allerede, men nå er planen altså å få mer fra slakteren, og at V&H bare blir et supplement til dette.

Vi har sett/tenkt på frysere som er 200-270 liter store, men er redd det blir for smått for masse slakter-godt?

Jeg har en 100 liters til hundemat. Får fint plass til 40 kg V&H i 1/2 kg pølser + annet snadder der. (20 kg valpefor og 20 kg kylling el hundemat) Det kommer an på hvor mye snadder du skal ha fra slakter det.. Så la oss si 20 kg V&H, så har du god plass til minst 35 kg annet snadder. Har du plass til større fryser, så hadde jeg kjøp det.

Skrevet
Jeg har en 100 liters til hundemat. Får fint plass til 40 kg V&H i 1/2 kg pølser + annet snadder der. (20 kg valpefor og 20 kg kylling el hundemat) Det kommer an på hvor mye snadder du skal ha fra slakter det.. Så la oss si 20 kg V&H, så har du god plass til minst 35 kg annet snadder. Har du plass til større fryser, så hadde jeg kjøp det.

Okei, tror vi har plass til en på 200-270 liter, så da går vi vel for det. :) Greit å ha skikkelig god plass, i tilfelle vi plutselig trenger litt fryseplass til oss selv også. Har jo kombikjøleskap - og det i tillegg til lån av fryseplass hos foreldrene mine - har holdt til nå. Men jeg ser jo at hvis jeg skal ha noe fra slaktern, så må det større skyts til! 100 liter klarte visst å ta mer enn jeg hadde trodd, men som Ingidano sier; hvorfor ikke kjøpe det største man har plass til? :closedeyes:

Skrevet

Vi kjøper 100kg av gangen, å jeg mener fryseboxen er 300liter

Å da fyller hundematen godt over halve...

Så det er god plass til vår mat enda..

Redigert posten...

Skrevet

Vel, okei. Da høres det ut som om jeg kanskje har tenkt rett likevel. Denne fryseren er ment å kun være til hundemat, så får vi på to bein nøye oss med et kombiskap. :rolleyes: Fikk bare litt panikk for denne råfôringen og fryseplass da jeg leste at Moghrebi har fire svære frysere liksom. JEG har da ingen stall å ha så mange frysere i..! :)

Skrevet
*klippe* Fikk bare litt panikk for denne råfôringen og fryseplass da jeg leste at Moghrebi har fire svære frysere liksom. JEG har da ingen stall å ha så mange frysere i..! ;)

Men så virker det som Moghrebi forer hele vennegjengens hunder + litt til.. ;)

Skrevet
Men så virker det som Moghrebi forer hele vennegjengens hunder + litt til.. ;)

Sant nok, men man vet jo aldri hvem som kommer "rækandes på døra" når man får grei frysekapasitet.. ;)

Skrevet
Vel, okei. Da høres det ut som om jeg kanskje har tenkt rett likevel. Denne fryseren er ment å kun være til hundemat, så får vi på to bein nøye oss med et kombiskap. :rolleyes: Fikk bare litt panikk for denne råfôringen og fryseplass da jeg leste at Moghrebi har fire svære frysere liksom. JEG har da ingen stall å ha så mange frysere i..! ;)

Hvorfor kun hundefryser? ;)

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...