Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenjien Loke :-)


Antenette

Recommended Posts

Skrevet

Her er Loke gullgutten min. Han er snart 15 mnd og jeg er sååå fornøyd med han :P Han er virkelig en snill og søt gutt. kunne ikke fått en bedre basenji, d er jeg helt sikker på! :P

Her er han på campingplassen i Sverige i sommer (dette var forresten d eneste bildet jeg fikk til å laste opp...hmmm...får finne ut av dette en annen dag)

post-3951-1226612431_thumb.jpg

Skrevet

Der har kjekkasen fått egen tråd, ja!

Tar meg den frihet å legge inn noen bilder, jeg...

WW_show_and_circuit_loke_gait.jpg

Loke vinner Jr. hannhund klassen på WW circuit show

WW_show_and_circuit_brace2.jpg

Loke & søster June vinner "Best brace" på WW show.

WW_show_and_circuit_loke_head.jpg

Loke på circuit showet

WW_show_and_circuit_loke_ww.jpg

Loke blir Jr. verdensvinner (Jww-08)

Stort yodelleooo til Loke- gutten fra mamma Centa & søster Mille :P

Skrevet

hehe :P Der gjorde du d for meg :P bildet er faktisk tatt samme dag, eller dagen før han ble verdensvinner. Må lære meg å gjøre bildene mindre sånn at jeg kan legge ut flere :P Loke sier yodelodelooo til mamma og søster Mille!

Guest Gråtass
Skrevet
Nåmen! Det er han er jo fra sonenkullet jo! Staselig gutt!

Vi "gamle" sonenvankere kjenner jo disse hundene, men ikke med hverdagsnavn, så TS/eier/oppdretter/Yodelmannen dere må jo oppdatere oss med hva som har skjedd med fed-ex kullet "vårt". Og ikke minst hvem er hvem og hva på sonen/doggis.

Skrevet

Å tusen takk alle sammen :-D Dette er da den såkalte Fedex`en! :-D jeg likte Fedex navnet veldig godt, men d blei dessverre nedstemt av min samboer, og hva gjør man ikke for at mannfolka også skal ha litt å si i valget av hund?? hehe ;-)

Takk for bildene Yodel :-) d var en skikkelig minnerik tur til Sverige

Skrevet

TollerRetriever: Er d bilde av han på Dalane hundeklubb sin side??? D må jeg se! :-D Så festlig da! heheh :)

Kommer ikke inn på de sidene...hmmm...vil se! :-D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...