Gå til innhold
Hundesonen.no

Liten plass!


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

...den kan da umulig være seriøs?

Altså sånn, de har sikkert prøvd å lage en humoristisk vri på en situasjon. Kanskje bikkja ble for mye, allergi etc etc til det uendelige. Men så tenkte de at "hai her har vi nå morro å lage annonse av". Give humanity a chance.

Guest Luckystaff
Skrevet

hehe...første som slo meg var at de bare hadde tatt et bilde av hunden mens den kosa seg i kattesenga! :P

sto jo at den var vant med katter i annonsen...:/

Skrevet

Ååå det var jo ganske komisk.

Her er hvordan familiehunden reagerte på at jeg hadde kjøpt en liten seng til valpen som kommer:

Hele rompestumpen er utafor, aner ikke hvorfor han skulle presse seg oppi. Sjalu kanskje? Neida!

Skrevet

Jeg tok annonsen seriøst jeg.... Jeg så bildet, og lo litt for meg selv og tenkte "aiai, de har valgt feil hund ja", men at "folk må da virkelig tenke LITT lenger da..."

Men, mulig det var humoristisk ment? Og at jeg bare ikke syns omplassering av hund er særlig humoristisk?

Skrevet

Jeg ser ikke humoren i dette..?

Oki.. plassmange...ligger i en liten seng.. NÅ tok jeg den? :P

Bjørni:

Bikkja til ei venninna la seg i barnevogna, senga, setet ++ til babyen deres når han ble født :P

Skrevet

Tenkte ikke over at det var noen intensjoner bak det bildet (så annonsen før jeg så denne tråden), er ikke alle som tar bilder av hunden sin hele tiden, men jeg ville også tatt bilde av casper om han hadde presset seg ned i en slik seng.

Man tager det man haver ikke sant. :P

Skrevet
Hahaha! :x

Vel. Man kjøper ikke en schæfer hund om man har for liten plass. Alle vet at de ikke akkurat er miniatyrhunder <_<

Og de tar fort enda mer plass en tenkt.

Syns bilde var morsomt jeg, håper bare det var tenkt humoristisk, og ikke seriøst.

Skrevet

Selvsagt var det ikke seriøst, på den måten hunden blir solgt pga. at den ikke fikk plass i kurven, mange rare folk der ute, men alle som legger ut på finn trenger jo ikke være tette i pappen :x

Står fortsatt på min forklaring over jeg da, at man bruker de bildene man har tilgjengelig, og hunden var jo veldig søt på det bildet og.

Edit: uklar formulering

Skrevet

Vel, jeg VET faktisk at dette er en seriøs annonse! :x

Hun jenta er på et annet forum jeg er på, og hun selger hunden fordi det ble for mye med to hunder og en baby. Dårlig ordvalg dog.. :x Og selvsagt valg av bilder.. :x

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...