Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 29-30 desember


Monab88

Recommended Posts

Er det flere som skal på romjulsutstillnga i letohallen?

Er det dobbeltutstilling eller er det noen grupper på mandag og noen på tirsdag?

Jeg har hele tiden trodd at den utstillinga var på lørdag den 27, men oppdaget nå at det var på mandag og tirsdag. Har de nettopp endret det eller har det alltid vert de dagene? Og er det noen som vet når dommerlistene blir lagt ut? Det er jo bare 2,5 uke til fristen går ut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Det har stått 27. hele tiden - i hvert fall fram til lørdag som var, for da sjekket jeg etter dommerliste.

Men det står jo ikke påmeldingsfrist noe sted? Og i fjor kom også dommerlisten sent.

Mamma skal ha rund bursdag 30., så jeg antar jeg heller bør dra på det... Får se an dommerlista først. For jeg vet hva jeg helst vil den dagen! :P

Gikk tilbake i tid:

I fjor ble dommerlisten offentliggjort rundt 15. november, ser det ut til, og påmeldingsfristen var opprinnelig 6. desember, men ble flyttet en ukes tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har stått 27. hele tiden - i hvert fall fram til lørdag som var, for da sjekket jeg etter dommerliste.

Men det står jo ikke påmeldingsfrist noe sted? Og i fjor kom også dommerlisten sent.

Mamma skal ha rund bursdag 30., så jeg antar jeg heller bør dra på det... Får se an dommerlista først. For jeg vet hva jeg helst vil den dagen! :P

Er det den 30. berneren stiller?

Så bare at det sto på terminlista til Nkk at fristen var 22. november. Men det er jo ikke alltid at fristene der stemmer.

Utstilling på morgenen og bursdag på kvelden!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det den 30. berneren stiller?

Så bare at det sto på terminlista til Nkk at fristen var 22. november. Men det er jo ikke alltid at fristene der stemmer.

Utstilling på morgenen og bursdag på kvelden!

I mitt hode tenkte jeg at det er todagers utstilling, som det var i fjor - men det er jo bare en arrangør, så kanskje de gjør det fornuftige og deler på to dager. Det var jo ikke fullt der for en uke siden, liksom...

Da får vi krysse fingrene for at berner er 29. desember.

Arrangører kan gjerne forflytte påmeldingsfristen, så lenge den ikke settes før det som står i NKKs terminliste. Og det er jo greit med dommerliste før en melder på, i hvert fall liker jeg å sjekke ut dommeren før jeg betaler... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I mine notater står det at utstillingen skulle være den 27, og pm innen 15/11. Det har jeg antageligvis funnet på dobermanklubben sin hjemmeside på sensommeren en gang. Når jeg sjekket siden nå i dag, så står det at utstillingen er den 29 og 30, og at påmeldingsfrist og dommerliste kommer senere...:

Påmelding til neste utstilling i Letohallen 29. og 30.12.2008 (Romjulsutstilling) kan tas imot fra nå og fremover. Endelig påmeldingsfrist, priser og dommerlister blir lagt ut senere når utstillingen nærmer seg. Bruk helst det elektroniske skjema for påmelding.
Så vi får vel smøre oss med tolmodighet ennå en stund. I fjor glemte jeg hele greia, får se hva det blir til i år.. mulig jeg melder på hannhunden og valpen.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ønsker også å se dommerlisten før jeg tar noen avgjørelse. Men om det er på en hverdag så er det jo umulig for meg uansett - jeg jobber i rom-jula..

Men min lille Moses står faktisk for championatet for første gang da.. (Men om man ikke stiller/får det står han jo for det også neste år - så ikke noe stress med det, liksom..)

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Utrolig irriterende at de endrer datoen da... Nå har jeg bedt om fri fra jobben 27., men er satt opp 30., og får ikke byttet...

Noen som vet om kleinspitz stiller 29. eller 30.? Eller får man ikke vite dette før man melder på? Noen som har inside information i så fall? :x

Frustrerende!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg regner med jeg skal nedover med i allefall en silky valp og 1-2 jacker... må få meldt på snart ser jeg :x

Men om det er noen som trenger handler hjelp er det bare å si i fra, sende meg en melding eller en mail :x Jeg hjelper med glede til både for treningens del og for å hjelpe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jippi - endelig er dommerlistene ute! Arne Foss dømmer berner. Han har selv sagt at mamman til Bella er en av hans favoritter, men er usikker på hva han kommer til å synes om Bella. Men jeg kommer nok til å melde på uansett. :x

Berner stiller på tirsdag forresten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... Ikke bare-bare å ta seg fri sånn, da. Jeg har også notert ned den helgen som utst.dato for denne - ikke mandagen.

Arne Foss som skal dømme beardiser, og han er i alle fall kjempetrivelig og hyggelig å stille for. Får se når jeg kommer tilbake på jobb hvordan "ferieplanen" ser ut på avdelingen..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Unge Willy ble påmeldt i går - før jeg så dommerlista, men det ser jo helt greit ut. Har aldri stilt for Dan Ericsson, men han er sikkert grei nok for en valp, han :x. Nå synes jo jeg at det er idiotisk å arrangere utstilling midt i jula - og boikottet i fjor - men siden vi gikk glipp av Kongsberg så fant jeg ut at vi bare "må" *flir*. Det blir nok litt stress, for jeg skal feire jul i Trøndelag, men en tidligere retur derfra gjør neppe stort... Jeg er jo en voksen dame med et eget liv, liksom, og er ikke avhengig av å ha familien rundt meg hele jula heller :x.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jippi - endelig er dommerlistene ute! Arne Foss dømmer berner. Han har selv sagt at mamman til Bella er en av hans favoritter, men er usikker på hva han kommer til å synes om Bella. Men jeg kommer nok til å melde på uansett. :x

Berner stiller på tirsdag forresten.

Oh yes, for en gangs skyld veldig, veldig fornøyd med oppsatt dommer hos denne arrangøren.

Tror veldig at jeg må dra og stille, selv om mamma skal feire rund bursdag. Får tenke litt, men er veldig klar for å dra. Tror i så fall kanskje brått Even må bli med også...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*teller på fingrene*

Utstillingen i januar er bare en dag for meg, med en dommer jeg ikke klarer finne ut om har dømt AK før.

Dommer Dan har dømt AK før, liker sikkert Talli, men mulig hun blir litt for ham. Men om han har ingen å sammenligne med :x

Et det bare jeg som ikke får den opp på terminlisten på NKK sine sider? Jeg hadde tenkt å påmelde på web nå :x

Edit igjen... jeg fant på deres sider. :blush:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vurderer om jeg skal melde på Dinamor jeg, dommeren har visst likt henne før, sier hun som har stilt henne mest *flir* Nora er påmeldt alt, så kan man jo håpe at et mirakel skjer sånn at hun får mer beinstamme til da? Jeg veit om minst en konkurrent, og den har nok av akkurat det, ihvertfall.. Så kan jeg trøste meg med at Norris har en utrolig fin farge? hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og dette er tredje utstillingen jeg finner min rase har samme dommer som ifjor...

Riktignok var det ifjor dobbel-utstilling og det var den andre arrangøren som hadde denne dommeren, men allikevel da.

Er vi så short på dommere liksom?

*ikke klage-ikke klage, husk, du fikk UCH*

Men hvorfor ikke klage? Hvis gjentagende dommere er et problem, så må en jo si fra til arrangører som ikke klarer å holde oversikt over alle raser? Hvorfor stilltiende akseptere noe en ikke liker?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...