Gå til innhold
Hundesonen.no

Tråden for bilderedigering


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lager en tråd rett og slett for å få "rediger bildet mitt" ut av Bildekritikktråden :P

Så her kan vi poste bilder vi ønsker redigeringsforslag på, uansett hvor bra eller dårlig kvalitet det er på bildet ;)

Vi kan også gi hverandre tips, diskutere beskjæringer og andre ting som har med bildebehandling å gjøre.

Kjør tråd!

:P

Edit: Jeg legger inn et bilde så noen har noe å starte med, om de har lyst. Presiserer at dette bildet er tatt av min mor! Så kan skryte litt av det da, hehe. Men det er bare å redigere på det.

IMG_4873.jpg

  • Svar 346
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Yay, jeg har photoshop igjen! ;) Her er i alle fall et forsøk:

IMG_4873.jpg

Jeg ser nå at jeg har vært i overkant ivrig med dodge toolen, men jeg kan skylde på at jeg er ute av trening eller noe sånt...

Skrevet
Yay, jeg har photoshop igjen! ;) Her er i alle fall et forsøk:

IMG_4873.jpg

Jeg ser nå at jeg har vært i overkant ivrig med dodge toolen, men jeg kan skylde på at jeg er ute av trening eller noe sånt...

Jøss, for en forskjell, vakkert!

Jeg har disse to bildene fra da Symra tok sitt første cert. Kunne tenkt meg å henge ett av dem ved siden av certrosetten (ikke mobb!). Men da burde det fikses litt på. Kunne tenkt meg å få fjerna eller iallefall tonet ned alt det som skjer i bakgrunnen på det ene, og fjernet skygger på det andre. Kanskje andre ting også?

387.jpg

466.jpg

(Symra står som ei ku, men dette er altså det vi har av bilder fra denne dagen ...)

Skrevet
Jeg har disse to bildene fra da Symra tok sitt første cert. Kunne tenkt meg å henge ett av dem ved siden av certrosetten (ikke mobb!). Men da burde det fikses litt på. Kunne tenkt meg å få fjerna eller iallefall tonet ned alt det som skjer i bakgrunnen på det ene, og fjernet skygger på det andre. Kanskje andre ting også?

Det er vanskelig å gjøre noe særlig med bildene når de er så små. Har du originalfilene?

Skrevet
Det er vanskelig å gjøre noe særlig med bildene når de er så små. Har du originalfilene?

Hvordan får jeg lagt originalfilen hit? Må den zippes først? ;)

Skrevet
Hvordan får jeg lagt originalfilen hit? Må den zippes først? ;)

Neida, last den opp i photobucket som den er, og legg inn link i innlegget. Du kan også bare legge den inn som et bilde i innlegget. :P

Skrevet
er det muligheter for disse?

De blir aldri helt bra nei, når et bilde er helt hvitt som de så finnes det ingen informasjon i bildet, og det utbrente smitter over på motivet/hunden..

Øyet på hunden er helt utvisket foreksempel...

Skrevet
Neida, last den opp i photobucket som den er, og legg inn link i innlegget. Du kan også bare legge den inn som et bilde i innlegget. ;)

Ah, jeg trodde du måtte ha filen rett fra disken min, uten at bøtta hadde redusert den.

387-2.jpg

467-1.jpg

Sånn kanskje?

Skrevet
Ah, jeg trodde du måtte ha filen rett fra disken min, uten at bøtta hadde redusert den.

Sånn kanskje?

Har du autoredusering av størrelse i photobucket? I så fall må du skru den av hvis originalfilene er større enn 800x600 piksler. Jo større bildene er, jo lettere er det å jobbe med dem, og jo bedre blir resultatet. ;)

Skrevet

Jeg aner virkelig ikke hvordan jeg skal gripe an redigeringen av dette bildet. Det er mye som ikke stemmer med det, jeg vet, men det er i alle fall ikke utbrent.. :P Hvordan får jeg frem den infoen som visstnok ligger i bildet? :P Jeg har photoshop, og vil gjerne ha tips til ting jeg kan gjøre. Hvis du føler for å redigere det selv, gjør gjerne det, men skriv hva du gjorde, sånn at jeg kan prøve selv. :P

Jeg vil at bildet skal være skarpt og fargerikt.

KopiavIMG_7629.jpg

Link til stort bilde: link

Skrevet
Har du autoredusering av størrelse i photobucket? I så fall må du skru den av hvis originalfilene er større enn 800x600 piksler. Jo større bildene er, jo lettere er det å jobbe med dem, og jo bedre blir resultatet. :P

Jeg finner ikke noe om autoredusering på photobucket.

Skrevet

Wretch (og litt Huldra): Problemet med bildet er to ting. Dårlig kvalitet, samt det er så mørkt at det ser fort veldig falskt ut om man gjør noe med det mørke. For det er så tydelig at lyset kommer bakfra, og øyet "ser" at det da skal være mørkt foran deg siden du bøyer deg over og skygger for valpen. Men kan gjøre bittelitt. Det samme gjelder for Huldra sitt bilde, men hennes er enda "verre" igjen å redde noe på.. Veldig motlys.

luna1.jpg

Skrevet

Hei!

Jeg har tidligere fått noen på sonen til å lage julekort for meg, nemlig julekort-06.jpg.

Er på utkikk etter noen også i år. Dere er gjerne velkommen til å ha navn/web eller noe i et hjørne om dere ønsker det. Kortet gikk i fjor ut til kjentfolk og oppdrettere. Kunne tenkt meg noe i samme duren, helst gutta i vinterlandskap - men åpen for forslag og fri tolkning :ahappy:

Om noen har lyst, så rop ut/PM.

Håper denne kom riktig, hvis ikke flytt :whistle:

Skrevet
Hei!

Jeg har tidligere fått noen på sonen til å lage julekort for meg, nemlig

Er på utkikk etter noen også i år. Dere er gjerne velkommen til å ha navn/web eller noe i et hjørne om dere ønsker det. Kortet gikk i fjor ut til kjentfolk og oppdrettere. Kunne tenkt meg noe i samme duren, helst gutta i vinterlandskap - men åpen for forslag og fri tolkning :ahappy:

Om noen har lyst, så rop ut/PM.

Håper denne kom riktig, hvis ikke flytt :whistle:

Åja, "God jul & godt nytt år" ikke noe mer :P

Skrevet

Takk for forsøket hvertfall. :whistle: Det ble jo bedre enn originalen i det minste.

Sånn går det når man tar bilde med et gammelt dårlig digitalkamera og fotografen ikke kan noe som helst med innstillinger, annet enn å skru kameraet av og på!

Hjelper kanskje ikke at det er tatt inne i skogen på kvelden heller.. :ahappy:

IMG_0003.jpg

Dette da?

Er det photoshop dere bruker til å redigere bilder? Hvor kan jeg få det, og koster det noe? Er det vanskelig å lære seg å bruke?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...