Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

Skrevet
Enig - Skikkelig flott er han. Syns han er tegnet pent og liker når det er ca så mye som hos vår og Casper - de er ikke så ulike egentlig.

Takk :)

Har tenkt på det samme, de har litt samme type prikker, samme størrelse og spredning. Er også slik jeg synes er penest, hverken for store eller for små :)

Synes du skal legge ut litt flere bilder av søtingen Ivo jeg, er jo så fååå av dem! :D Hadde vært gøy å se et oppstillingsbilde av ham.

Skrevet

Hater egentlig å ta bilder, for alle blir mislykket og Ivo er litt lik han far - vi er sær og vrang begge to. Så det å få et oppstillings bilde er prøvd xxx ganger uten suksess. Får vel gå til innkjøp av speilrefleks med mulighet for film, og filme og der kanskje omsider finne noen bilder som er ok. Har slettet xxxxxxx dårlige bilder og gir opp litt og får liten lyst til å ta bilder når det uansett blir bare tull :)

Skrevet
Hater egentlig å ta bilder, for alle blir mislykket og Ivo er litt lik han far - vi er sær og vrang begge to. Så det å få et oppstillings bilde er prøvd xxx ganger uten suksess. Får vel gå til innkjøp av speilrefleks med mulighet for film, og filme og der kanskje omsider finne noen bilder som er ok. Har slettet xxxxxxx dårlige bilder og gir opp litt og får liten lyst til å ta bilder når det uansett blir bare tull :)

Ha ha trikset er å ta 300 biler hver dag, da må det bli noen bra! Men kan hende jeg tar unormalt mange bilder av hunden min :) (her snakker vi snart 10 gb av harddisken med prikker). Dette er ett av få vellykkede oppstillingsbilder, det er ikke så lett å stille ham opp selv, ser liksom ikke bena, også må jeg jo gå bort for å ta bilde og.

Speilrefleks skal jeg også kjøpe meg, var på nippet i dag inne på expert, men så er det jo lurt å sjekke priser, expert er ikke billigst akkurat.

Du får kjøpe kamera kjapt da, for jeg vil se masse biiiilder! :D

Skrevet
Du får kjøpe kamera kjapt da, for jeg vil se masse biiiilder!

Det var dette med å ha penger da ^^. Har endel ting som kjøleskap, fryser og andre ting forran på lista. Samtidig koster det jo endel for et godt kamera - når jeg først kjøper så liker jeg å kjøpe skikkelige ting. Så må nok opp ganske mye i pris muligens - ikke vet jeg, har ikke sjekket priser og hva man får med og hva som man bør ha med (har 0 peiling)

Må få min bedre halvdel til å engasjere seg litt mer i å ta bilder - selv om man da får litt hummer og kanari ... thihi - Hun er ekspert på å få med en finger forran, sola midt imot etc etc ... så vi er 2 knotehuer begge på dette med bilder :)

Skrevet

Smart triks, men jeg er sikker på at han ser så bra ut uavhengig av triksene dine og antall bilder såh :)

  • 1 month later...
Skrevet
Kjekkasen sin det!

:lol:

Kjempe pen prikke gutt :lol:

Ække så værst nei :rolleyes2:

Så vakker!

Og herlig uttrykk på siste bildet! :lol:

Takk :lol:

Han har et utrykk til å smelte av altså, må bare gå bort og susse på ham bare han ser på meg jeg hihi :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet
hihi,kult bilde :blink:

Hihi, ja måtte bare ta det med :lol:

Her er fra i dag:

dscn8621-510x419.jpg

dscn8611-510x382.jpg

På bildet over ser det ut som han har så tynne lår, men han har jo egentlig ikke det, og det ser man jo på bildet under... er finest når han spenner litt liksom, men ja... jeg får ikke til å stille ham. (surve surve :) ) og når han spenner det ene benet blir det jo heller ikke paralelt.

dscn8626-510x404.jpg

Mer i bloggen http://dalmatiner.vgb.no/2009/07/12/litt-utstillingstrening/

Skrevet

Han er så fin! :lol: Derfor går det kjempefint på utsillingen ! :blink:

Er det ringtrening her i Oslo du skal på imorgen? (har du flyttet hit nå?)

Skrevet
Aaw..Om jeg skal ha en stor hund en dag, så tro jeg det må bli en sånn prikkas :)

Kult :lol: Etter det jeg har skjønt er mops ganske klovnete av seg, så blir isåfall ingen vanskelig overgang på det området :)

Han er så fin! :) Derfor går det kjempefint på utsillingen ! :blink:

Er det ringtrening her i Oslo du skal på imorgen? (har du flyttet hit nå?)

Takk takk :D Nja... skeptisk, er jo allerede så nervøs at jeg omtrent tisser på meg ved tanken (men gjør ikke det, blir så ekkelt i sofaen etterpå)

Nei, ikke i oslo, er retrieverklubben i hamar. Har ikke funnet no sted å bo enda. (ikke at jeg har prøvd da, men blokker det litt ut, vet at det blir vanskelig... skyver alt foran meg jeg... ;))

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...