Gå til innhold
Hundesonen.no

Ain Zafir Djilál


Moghrebi

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle gjøre en test av hvordan bildeforumet funker. Riktignok er jeg ikke noen tilhenger av at hunder brukes til testing, men i akkurat dette tilfellet tror jeg ikke at testhunden lider noe særlig... :whistle:

Dette er altså lille Djilál, også kjent som Lille Knirkedyret. Han er den yngste av mine tre sloughi-gutter, og blir 12 uker gammel om noen dager:

DSC01443.JPG

Her har Djilál akkurat blitt kjent med sin nye tante, som øyeblikkelig forsto hvilke behov en liten valp har på kalde, sure dager - innpakking i varme klær:

DSC01373.JPG

Djilál synes at halvbror Azaar er veldig stor og opptar altfor mye plass i sofa'n....:

IMG_2156.JPG

... men heldigvis er Djilál kreativ nok til å finne tilstrekkelig sofaplass til sin lille kropp:

DSC01360.JPG

Men når både Azaar og Bahij opptar plass i sofa'n, da er det bare én ting å gjøre: man må stable seg i høyden:

IMG_2230.JPG

Er det mat eller er det en leke? Djilál er ikke helt sikker, men løser problemet ved å leke med maten - en hønsevinge:

IMG_2146.JPG

Det er viktig å sitte korrekt når man spiser:

IMG_2216.JPG

Men det viktigste av alt i hele verden, er å ligge godt og varmt - det vet jo enhver sloughi:

DSC01346.JPG

Skrevet

Hmmmm.... Hvilke bilder er det som mangler? Jeg kan ikke se noe tegn til feil i koden, men det blir kanskje enklere å finne ut av det hvis dere kan fortelle hvilke som ikke synes.

Skrevet

Samme mangler her, men når jeg åpner bildene i nettlesern først, så kommer de med i innlegget også...

Wierd...

Merkelige adresser til bildene, hvor laster du opp.?

Skrevet
3, 5, 6 og 7 mangler her...

Hmmm, ja, jeg ser dem heller ikke etter å ha logget av fra Picasa.

Men prøv å klikke på denne linken: Testbilde. Kommer det opp noe bilde da, eller blir det bare feilmelding?

Skrevet
Samme mangler her, men når jeg åpner bildene i nettlesern først, så kommer de med i innlegget også...

Wierd...

Merkelige adresser til bildene, hvor laster du opp.?

Jeg bruker Picasa Web Albums: http://picasaweb.google.com/. Men jeg har opplevd før at det ikke har gått an å linke til enkelte bilder, uten at jeg har funnet ut hvorfor.

Kanskje finner jeg det ut ved hjelp av dere? :lol:

Skrevet

Jeg ser ikke alle bildene, men han var jo herlig :lol:

Får han ligge og kose med de voksne, eller er holder de litt avstand?

Edit: Fikk feilmelding på testlinkbildet.

Skrevet
Jeg ser ikke alle bildene, men han var jo herlig :lol:

Får han ligge og kose med de voksne, eller er holder de litt avstand?

Edit: Fikk feilmelding på testlinkbildet.

Nei, guttaboys holder litt avstand til valpedyret. Han ligger så urolig og driver og snur og vender på seg til stadighet, og det forstyrrer de mer sedate voksne karene.

Feilmeling på testlinken også, ja. Himla irriterende, for det kommer opp i nettleserne (både Firefox og IE) når jeg limer linken inn der. Hvorfor får jeg se det, og ingen andre? Og hvorfor vises noen bilder, og ikke andre, når alle sammen ligger på Picasa og jeg har brukt samme metode for å få fram linkene derfra?

Mycket snålt!

Skrevet

Du har ikke klart å sette på en eller annen sperre da? Selv om det virker usannsynlig, for det står rett og slett "not found" og ikke at man ikke har tilgang eller lignende..

Skrevet

Har prøvd flere ting på bildene i innlegget ditt, men virker som om noe blokerer linking, for når man limer adressen inn i nettleser så kommer det jo opp, å da også opp i innlegget etterpå...

Så at ikke alle bilder oppfører seg likt er rart, finner ingen fellestegn på feil i adressene heller...

Alt er bare tilfeldig.... :lol:

Skrevet

Jeg får vel heller legge ut link til Picasa-sidene hvor bildene ligger:

Djilál synes at halvbror Azaar er veldig stor og opptar altfor mye plass i sofa'n....:

Link

... men heldigvis er Djilál kreativ nok til å finne tilstrekkelig sofaplass til sin lille kropp:

Link

Men når både Azaar og Bahij opptar plass i sofa'n, da er det bare én ting å gjøre: man må stable seg i høyden:

Link

Er det mat eller er det en leke? Djilál er ikke helt sikker, men løser problemet ved å leke med maten - en hønsevinge:

Link

Det er viktig å sitte korrekt når man spiser:

Link

Virker disse linkene da?

Skrevet

Jeg sier som jeg har sagt de andre gangene jeg har møtt lille knirken jeg: Nååååååååh.....!

Han er jo bare så søt! Og de to andre er jo ikke mindre kjekke de heller da! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...