Gå til innhold
Hundesonen.no

Ain Zafir Djilál


Moghrebi

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle gjøre en test av hvordan bildeforumet funker. Riktignok er jeg ikke noen tilhenger av at hunder brukes til testing, men i akkurat dette tilfellet tror jeg ikke at testhunden lider noe særlig... :whistle:

Dette er altså lille Djilál, også kjent som Lille Knirkedyret. Han er den yngste av mine tre sloughi-gutter, og blir 12 uker gammel om noen dager:

DSC01443.JPG

Her har Djilál akkurat blitt kjent med sin nye tante, som øyeblikkelig forsto hvilke behov en liten valp har på kalde, sure dager - innpakking i varme klær:

DSC01373.JPG

Djilál synes at halvbror Azaar er veldig stor og opptar altfor mye plass i sofa'n....:

IMG_2156.JPG

... men heldigvis er Djilál kreativ nok til å finne tilstrekkelig sofaplass til sin lille kropp:

DSC01360.JPG

Men når både Azaar og Bahij opptar plass i sofa'n, da er det bare én ting å gjøre: man må stable seg i høyden:

IMG_2230.JPG

Er det mat eller er det en leke? Djilál er ikke helt sikker, men løser problemet ved å leke med maten - en hønsevinge:

IMG_2146.JPG

Det er viktig å sitte korrekt når man spiser:

IMG_2216.JPG

Men det viktigste av alt i hele verden, er å ligge godt og varmt - det vet jo enhver sloughi:

DSC01346.JPG

Skrevet

Hmmmm.... Hvilke bilder er det som mangler? Jeg kan ikke se noe tegn til feil i koden, men det blir kanskje enklere å finne ut av det hvis dere kan fortelle hvilke som ikke synes.

Skrevet

Samme mangler her, men når jeg åpner bildene i nettlesern først, så kommer de med i innlegget også...

Wierd...

Merkelige adresser til bildene, hvor laster du opp.?

Skrevet
3, 5, 6 og 7 mangler her...

Hmmm, ja, jeg ser dem heller ikke etter å ha logget av fra Picasa.

Men prøv å klikke på denne linken: Testbilde. Kommer det opp noe bilde da, eller blir det bare feilmelding?

Skrevet
Samme mangler her, men når jeg åpner bildene i nettlesern først, så kommer de med i innlegget også...

Wierd...

Merkelige adresser til bildene, hvor laster du opp.?

Jeg bruker Picasa Web Albums: http://picasaweb.google.com/. Men jeg har opplevd før at det ikke har gått an å linke til enkelte bilder, uten at jeg har funnet ut hvorfor.

Kanskje finner jeg det ut ved hjelp av dere? :lol:

Skrevet

Jeg ser ikke alle bildene, men han var jo herlig :lol:

Får han ligge og kose med de voksne, eller er holder de litt avstand?

Edit: Fikk feilmelding på testlinkbildet.

Skrevet
Jeg ser ikke alle bildene, men han var jo herlig :lol:

Får han ligge og kose med de voksne, eller er holder de litt avstand?

Edit: Fikk feilmelding på testlinkbildet.

Nei, guttaboys holder litt avstand til valpedyret. Han ligger så urolig og driver og snur og vender på seg til stadighet, og det forstyrrer de mer sedate voksne karene.

Feilmeling på testlinken også, ja. Himla irriterende, for det kommer opp i nettleserne (både Firefox og IE) når jeg limer linken inn der. Hvorfor får jeg se det, og ingen andre? Og hvorfor vises noen bilder, og ikke andre, når alle sammen ligger på Picasa og jeg har brukt samme metode for å få fram linkene derfra?

Mycket snålt!

Skrevet

Du har ikke klart å sette på en eller annen sperre da? Selv om det virker usannsynlig, for det står rett og slett "not found" og ikke at man ikke har tilgang eller lignende..

Skrevet

Har prøvd flere ting på bildene i innlegget ditt, men virker som om noe blokerer linking, for når man limer adressen inn i nettleser så kommer det jo opp, å da også opp i innlegget etterpå...

Så at ikke alle bilder oppfører seg likt er rart, finner ingen fellestegn på feil i adressene heller...

Alt er bare tilfeldig.... :lol:

Skrevet

Jeg får vel heller legge ut link til Picasa-sidene hvor bildene ligger:

Djilál synes at halvbror Azaar er veldig stor og opptar altfor mye plass i sofa'n....:

Link

... men heldigvis er Djilál kreativ nok til å finne tilstrekkelig sofaplass til sin lille kropp:

Link

Men når både Azaar og Bahij opptar plass i sofa'n, da er det bare én ting å gjøre: man må stable seg i høyden:

Link

Er det mat eller er det en leke? Djilál er ikke helt sikker, men løser problemet ved å leke med maten - en hønsevinge:

Link

Det er viktig å sitte korrekt når man spiser:

Link

Virker disse linkene da?

Skrevet

Jeg sier som jeg har sagt de andre gangene jeg har møtt lille knirken jeg: Nååååååååh.....!

Han er jo bare så søt! Og de to andre er jo ikke mindre kjekke de heller da! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...