Gå til innhold
Hundesonen.no

Ain Zafir Djilál


Moghrebi

Recommended Posts

Tenkte jeg skulle gjøre en test av hvordan bildeforumet funker. Riktignok er jeg ikke noen tilhenger av at hunder brukes til testing, men i akkurat dette tilfellet tror jeg ikke at testhunden lider noe særlig... :whistle:

Dette er altså lille Djilál, også kjent som Lille Knirkedyret. Han er den yngste av mine tre sloughi-gutter, og blir 12 uker gammel om noen dager:

DSC01443.JPG

Her har Djilál akkurat blitt kjent med sin nye tante, som øyeblikkelig forsto hvilke behov en liten valp har på kalde, sure dager - innpakking i varme klær:

DSC01373.JPG

Djilál synes at halvbror Azaar er veldig stor og opptar altfor mye plass i sofa'n....:

IMG_2156.JPG

... men heldigvis er Djilál kreativ nok til å finne tilstrekkelig sofaplass til sin lille kropp:

DSC01360.JPG

Men når både Azaar og Bahij opptar plass i sofa'n, da er det bare én ting å gjøre: man må stable seg i høyden:

IMG_2230.JPG

Er det mat eller er det en leke? Djilál er ikke helt sikker, men løser problemet ved å leke med maten - en hønsevinge:

IMG_2146.JPG

Det er viktig å sitte korrekt når man spiser:

IMG_2216.JPG

Men det viktigste av alt i hele verden, er å ligge godt og varmt - det vet jo enhver sloughi:

DSC01346.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samme mangler her, men når jeg åpner bildene i nettlesern først, så kommer de med i innlegget også...

Wierd...

Merkelige adresser til bildene, hvor laster du opp.?

Jeg bruker Picasa Web Albums: http://picasaweb.google.com/. Men jeg har opplevd før at det ikke har gått an å linke til enkelte bilder, uten at jeg har funnet ut hvorfor.

Kanskje finner jeg det ut ved hjelp av dere? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser ikke alle bildene, men han var jo herlig :lol:

Får han ligge og kose med de voksne, eller er holder de litt avstand?

Edit: Fikk feilmelding på testlinkbildet.

Nei, guttaboys holder litt avstand til valpedyret. Han ligger så urolig og driver og snur og vender på seg til stadighet, og det forstyrrer de mer sedate voksne karene.

Feilmeling på testlinken også, ja. Himla irriterende, for det kommer opp i nettleserne (både Firefox og IE) når jeg limer linken inn der. Hvorfor får jeg se det, og ingen andre? Og hvorfor vises noen bilder, og ikke andre, når alle sammen ligger på Picasa og jeg har brukt samme metode for å få fram linkene derfra?

Mycket snålt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har prøvd flere ting på bildene i innlegget ditt, men virker som om noe blokerer linking, for når man limer adressen inn i nettleser så kommer det jo opp, å da også opp i innlegget etterpå...

Så at ikke alle bilder oppfører seg likt er rart, finner ingen fellestegn på feil i adressene heller...

Alt er bare tilfeldig.... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg får vel heller legge ut link til Picasa-sidene hvor bildene ligger:

Djilál synes at halvbror Azaar er veldig stor og opptar altfor mye plass i sofa'n....:

Link

... men heldigvis er Djilál kreativ nok til å finne tilstrekkelig sofaplass til sin lille kropp:

Link

Men når både Azaar og Bahij opptar plass i sofa'n, da er det bare én ting å gjøre: man må stable seg i høyden:

Link

Er det mat eller er det en leke? Djilál er ikke helt sikker, men løser problemet ved å leke med maten - en hønsevinge:

Link

Det er viktig å sitte korrekt når man spiser:

Link

Virker disse linkene da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...