Gå til innhold
Hundesonen.no

Aussien Missnutts Amazing Ki


Stinebolset

Recommended Posts

Skrevet

Helga 26.-27. september reiste eg til Missnutts Kennel i Sverige for å hilse på valpekullet og for å velge ut valpen som kunne passe for meg.

Reisen tok meg 6 timer en vei, og det var godt å komme på plass på kvelden hos oppdretter Pia Augustsson.

Før eg reiste hjem dagen etter, så tok eg bilder av alle valpene i kullet. her kan du se alle valpene: http://home.no.net/stbolset/kullbilderki.html

Valpene er født 1.september og er 4 uker på bildene.

Eg henter Ki 24.-26.oktober.

Her er bildene eg tok av valpen min Ki:

DSC_4306.jpg

DSC_4309.jpg

DSC_4315.jpg

DSC_4311.jpg

DSC_4312.jpg

DSC_4314.jpg

DSC_4316.jpg

DSC_4317.jpg

Skrevet

Oooooo.... Gleder meg nesten like mye som deg jeg! Gjett om han kommer til å bli knusekosa til døde og skjemt bort etter noter av "tante" da :):)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Nye bilder av Ki! Henta han i dag fra Sverige :-)

DSC_5307.jpg

DSC_5313.jpg

DSC_5321.jpg

Ki, meg og mor Titzi

DSC_5346.jpg

Bite gjør han på alt som kan bites på...

DSC_5363.jpg

DSC_5392.jpg

DSC_5394.jpg

DSC_5399.jpg

DSC_5401.jpg

DSC_5406.jpg

Ki og bror Tico.

DSC_5455.jpg

DSC_5457.jpg

DSC_5458.jpg

Ki og eg :icon_confused:

DSC_5469.jpg

DSC_5471.jpg

DSC_5470.jpg

Skrevet

Åh, vad avundsjuk jag blir! Har ju två veckor kvar innan Squid kommer hem. Men jag får hälsa på henne imorgon i alla fall :icon_confused:

Skrevet

DSC_5507.jpg

I dag var vi på besøk til tante Marianne og Zoey :D

Vi tok en tur ned på stranda så han fikk møte havet og stranda for første gang. Han synes med det første at det var litt rart, men det gikk seg til. Han sprang i mellom Marianne og meg og da fikk eg sjansen til å ta noen bilder av han. :D

DSC_5477.jpg

Marianne og Ki

DSC_5488.jpg

DSC_5502.jpg

DSC_5505.jpg

DSC_5510.jpg

DSC_5517.jpg

DSC_5520.jpg

DSC_5523.jpg

Kommende IPO hund? :P:P hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...