Gå til innhold
Hundesonen.no

Innbilt svangerskap?


Recommended Posts

Skrevet

Bea var ferdig med løpetiden sin ca den 11. august, altså rundt 50 dager siden. Nå har jeg lagt merke til at pattene hennes er blitt større, buken er liksom ikke trukket opp lengre, de nederste pattene henger ned, og hun virker noe tykkere uten at det kan komme av lite mosjon eller for mye mat (hun har fra før av lett for å legge på seg). Dette var hennes andre løpetid og hun hadde ingen symptomer på innbilt svangerskap forrige gang, så vidt jeg kunne se.. men jeg har ikke så mye erfaring på området.

Grunnen til at jeg bekymrer meg er at hun forsvant en halvtime ifra meg da vi var på hytta under løpetiden.. Det var før ståperioden. I tillegg var hun på kennel to uker fra 14. august, altså like etter løpetiden, men da ble forholdsregler tatt for sikkerhetsskyd.

Jeg håper i grunnen at noen kan si til meg at hun "bare" er innbilt drektig..

Skrevet

Skulle jo gjerne sagt det med sikkerhet, men det skjønner du sikkert at jeg ikke kan. :P Det kan godt hende hun er innbilt, i motsatt fall venter du jo valper snart! Noen hunder har lettere for å legge på seg når de er innbilt, selv om de får samme mengde mosjon og mat, så selv om hun har blitt tykkere "uten grunn", trenger ikke det å bety noe. Men du har rottis, og de er ganske store. Hvis det mot formodning ER valper der, så skulle man virkelig tro du ville sett det (men det kan jo alltids komme små kull, og folk har blitt tatt på sengen før).

Men i alle fall; hun burde jo egentlig være svær - virkelig diger - om hun ventet valper om halvannen-to uker. Jeg tviler på at kenneloppholdet kan ha gjort henne drektig; som du sier så var hun ferdig med løpetiden da. Da er det verre med den halvtimen hun var borte fra deg før ståperioden. Noen tisper er litt "sleipe" og tillater hannhunder tidligere enn hva vi tror. Du kjenner ikke noen som er oppdretter med litt erfaring, som kan kjenne på henne og si om de tror det er valper der eller ikke? Hvis de tror det kanskje er det, er dyrlegen neste..

Skrevet

Jeg kjenner dessverre ingen oppdrettere i nærheten, så da burde jeg kanskje ta turen til dyrlegen direkte i stedet for å gå og bekymre meg? Vil bare ikke virke dum ovenfor dyrlegen men på en annen side så er det jo bedre å gå og finne ut enn å plutselig bli tatt på sengen.. Jeg har jo null peiling på drektighet og innbilt svangerskap så.. Ja :P

Men nei, hun er ikke så stor.. ikke sånn som moren hennes var før hun fikk valpene.

Med mindre det er noen i Bergen som har lyst til å kjenne på magen hennes? :P

Kan forøvrig hende at noen på runderingstreningen har bedre peiling på dette.. jeg kan jo spørre, vi skal trene på lørdag.

Skrevet

For å si det sånn: hadde hun ikke vært borte fra deg den halvtimen, hadde jeg sagt hun sikkert var innbilt, men siden hun jo hadde seg en liten tur, vet man jo aldri! Og da er det kanskje like greit å være på den sikre siden? Det er jo heller ingenting i veien for at du kan kjenne litt på henne selv heller, uten at jeg mener du skal sette noen "diagnose".. :P

Skrevet

Jeg har kjent på henne da, men det er liksom ikke sånn at jeg har kjent på magen til en drektig tispe før.

Stoler ikke helt på mine egne eraringer der, gitt.. i og med at jeg er litt hypokondrisk når det gjelder henne.. jeg var feks sikker på at hun hadde HD men hun ble jo røntget fritt.. feks.

Men, ja.. jeg skal kjenne nøye på henne når jeg kommer hjem i ettermiddag.

Red: Har kjent på magen hennes nå, hvordan kjennes det ut om det er valper der?

Magen hennes kjennes hardere enn til vanlig på en måte.. Ellers kunne jeg ikke kjenne noen klumper eller bevegelse inni der..

Skrevet

Ja, det har jeg allerede bestemt meg for. Skal til vet i 3-tiden i dag, så får vi håpe på det beste...

Føler meg litt som en dårlig hundeeier som "lot" henne stikke av under løpetiden, men er lett å glemme at hun skifter personlighet da.. vanligvis er hun veldig lite selvstendig og holder seg alltid innenfor en avstand på maks 10 meter fra meg.. men den feilen gjør jeg IKKE igjen.

Skrevet

Da har vi vært hos dyrlegen og tatt ultralyd - hun er ikke drektig! Dyrlege sier at hun antagelig er innbilt.

Jeg er utrolig lettet! Hverken jeg eller hunden var klar for eventuelle valper..!

Puh.. ! Fin start på helgen :-)

Ved neste løpetid skal jeg passe på henne som en hauk, båndet skal være på til enhver tid så unngår jeg situasjoner som dette...

Vi får "feire" med hundetreff nå i ettermiddag og runderingstrening i morgen :-)

Skrevet
Da har vi vært hos dyrlegen og tatt ultralyd - hun er ikke drektig! Dyrlege sier at hun antagelig er innbilt.

Jeg er utrolig lettet! Hverken jeg eller hunden var klar for eventuelle valper..!

Puh.. ! Fin start på helgen :-)

Ved neste løpetid skal jeg passe på henne som en hauk, båndet skal være på til enhver tid så unngår jeg situasjoner som dette...

Vi får "feire" med hundetreff nå i ettermiddag og runderingstrening i morgen :-)

Puh! Det var godt å høre! :) Blir nesten som å ta en graviditetstest man helst ikke skulle sett få to streker, haha! :):)

Skrevet
Puh! Det var godt å høre! :) Blir nesten som å ta en graviditetstest man helst ikke skulle sett få to streker, haha! :):)

Hehe, ja, faktisk.. det føltes sånn da jeg stod og ventet på svaret mens dyrlege tok ultralyd :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...