Gå til innhold
Hundesonen.no

Bånd


Nikitaf

Recommended Posts

Skrevet

Hva slags hundebånd å halsbånd har dere(bilder a de) å hva syntes dere er d beste ?

jeg har en del legger ut bilder noen a halsbåndene:

Me navn på:P

Diamant

skjerf

dollar halsbånd

fint et

me noe bein på:lol:

vanlig

noe vanlig

JEg liker egentlig godt det me navn .. men har hørt sånn nylon halsbånd er bra:D kanskje prøve et sånnet ! Ellers er jeg ganske fornøyd med halsbånd & Bånd..

Skrevet

Halsbåndet jeg bruker mest er et av nylon med klips på baksiden og rasemotiv på. Ellers er jeg veldig fornøyd med skinnhalsbåndet vårt (vanlig, flatt skinnhalsbånd). Den eneste ulempen er at det tar litt lengre tid å ta på enn nylonbåndet.

Av kobbel liker jeg best skinnkobbel og myk nylon (slike "putete" som likner på leietau til hest).

Selen jeg er mest fornøyd med til vårt bruk er en polstret nylonsele fra Kennel. Den var billig og holder seg kjempebra. Dessuten gnager den ikke nevneverdig på pelsen til snuppa.

Skrevet

Bruker et gresshoppa halvstrup. Mest fordi dette båndet sitter ok på (han har masse pels) og det sliter ikke på pelsen. Vurderer nytt, men har ikke kommet lengre enn vurderingen :lol: Aner ikke hvilket eg skal kjøpe til han. Har litt lyst på et med navn på, de er tøffe!

Skrevet

Tulla har tre halsbånd, hvorav to med navn/personlig påskrift på. Likte det ene med navn på veldig godt, helt til jeg kjøpte halsbånd nr tre - lær med rasemotiv og navn. Litt knotete å ta på siden det er spenne på det og jeg ikke kan tre det over hodet, men Tulla liker det, jeg syns det ser staselig ut, og da er jeg jo nødt å bruke det nye lærkobbelet jeg kjøpte og fikk lagt opp, og det er så godt å holde i.. Lærkobbelet brukes til litt fint og til vanlig, mens flettet tøybånd brukes til agility og skogen og sånne steder hvor man er litt mer uforsiktig, og man generelt trenger et halsbånd som kan tas lett av og på.

Aynï bruker jeg stort sett sele på, men har et vanlig rødt med refleks halsbånd. Det sitter dårlig, og jeg liker det egentlig ikke, men det blir ikke noe nytt før hun har vokst seg ferdig og kan få et litt dyrere halsbånd i lær. Matchende lærkobbel som Tulla har henger klart og venter. :thumbs:

Skrevet

Ludde har fått en del halsbånd gjennom tiden nå, skinn, med pigger på, diamant med navnet på, kjettingstrup, italiensk halstrup, enkel skinnhalstrup, kennel stoffbånd og et helt vanlig tynt lærbånd. Jeg liker egentlig kennel båndet best, enkelt og ta av og på, og bare å hive i maskinen. i kobbel går det mest i skinn kobbel, eller flexi line :)

Skrevet

Aysha bruker nesten ikke halsbånd. Det går mest i retrieverkobbel. Hun har et fra Linky og et fra Ruffwear. Det fra Ruffwear er jeg veldig fornøyd med, så det bruker vi mest.

Men hun har selvfølgelig rosa glitterhalsbånd, EZY dog halsbånd (camo), halsbånd med navn i "diamanter" ++ Kobbel har vi samme typen som retriever kobbelet fra Ruffwear bare i kobbel.

Når jeg går på tur med begge hundene bruker jeg "splitteren" som hører til Ruffwear kobbelet :) Da bruker begge fleece halsbånd fra Gresshoppa. De halsbåndene synes jeg absolutt er best. Fin myk fleece, lette å vaske, tørker fort og de har refleks :D

Skrevet

Arwen har et skinnhalsbånd som snart skal skiftes ut. Som kobbel bruker jeg et tynt flettet bånd som jeg synes er godt til han.

Tia har et fleecehalsbånd m/ refleks, hun har skinnlenke. Jeg har bestilt retriver lenke til henne, så håper det er bedre enn skinn. :)

Skrevet

Jeg leste at det ikke var lurt og ha navnet på hunden stående på halsbåndet.

Og grunnen var at hvis hunden ble stålet hviste tyvene navnevet og da kunne de rope på den, og eventulet selge

den videre uten at noen fikk mistanke.

Bare noe jeg leste :)

Skrevet
Jeg leste at det ikke var lurt og ha navnet på hunden stående på halsbåndet.

Og grunnen var at hvis hunden ble stålet hviste tyvene navnevet og da kunne de rope på den, og eventulet selge

den videre uten at noen fikk mistanke.

Bare noe jeg leste :)

jeg skjønner poenget ditt, men ialfall mitt pyntebånd med diamanter, er til fest bruk for å si det sånn. har vel brukt det ellers en gang. han har noe alla dette http://www.petshopgirls.no/html-sider/Shop...yName_18mm.html

Skrevet
Jeg leste at det ikke var lurt og ha navnet på hunden stående på halsbåndet.

Og grunnen var at hvis hunden ble stålet hviste tyvene navnevet og da kunne de rope på den, og eventulet selge

den videre uten at noen fikk mistanke.

Bare noe jeg leste :)

Hunden min kommer bort til fremmede uansett hva de roper, og det er ikke noe problem å lære henne et nytt navn (og dermed selge henne videre uten at noen får mistanke fordi hun ikke reagerer på navnet). Selv syns jeg det høres veldig teit ut egentlig. I mine øyne løser ikke det at tyven kjenner navnet på hunden noenting, jeg tror på en måte at enten så kommer hunden eller så kommer den ikke uansett.

Anyway, jeg bruker helst Hurtta-sele eller retrieverkobbel fra Hunter, jeg. Men utenom det har jeg et svart halvstrup fra Hunter og to enkle nylonhalvstrup (i henholdsvis svart og svart med grønn stripe) som jeg bruker en del. Ellers har jeg to Vibrihalsbånd med navn, et grønt kjettinghalvstrup, et rødt nylonhalsbånd, et flott lærhalsbånd (som jeg aldri får brukt fordi bikkja mi er teit Houdinihund), og det tror jeg faktisk er det! Jøss, jeg har kanskje ikke så veldig mange halsbånd allikevel, da.

Skrevet

Mine hunder har bare to halsbånd hver, sort Nomehalsbånd og Hurtta, farge rød. Så har de nylonkobbel i blått, det er det hele! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...