Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjerde til hundegård


Angilja

Recommended Posts

Planen er å lage hundegård, jeg vil anta den blir et sted mellom 40-100 kvm, usikkert enda da det er mye gravemaskinarbeid som skal til først.

Å kjøpe faste elementer til en hundegård på denne størrelsen er bare å glemme med tanke på prisen, upraltisk vil det også være mht terrenget her. Hvor kjøper man solid netting (ikke sau-netting, den er for lett å "skyve opp" for kreative snuter) som ikke koster skjorta? Skjønner det vil koste en del uansett. Må være minst 2 meter høy. Hviken netting bruker dere?

Generelle tips til hundegårdsbygging mottas gjerne!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fester du disse armerings mattene til stolper? Og hva ligger prisen på dette? Og er det lett å få tak i?

Skal selv lage hundegård, så jeg følger med på tråden din fenrisgutten. Har selv tenkt litt på vanlig nettinggjerde, slik de har rundt indstriområdet osv, men har ikke undersøkt pris enda.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fin tråd!

Vi skal også lage en hundegård, eller dvs bare gjerde inn en del av hagen som ikke har gjerde. Vi skal bare ha den der ett år, så gidder ikke begynne å grave så mye (kan ikke det heller, leier bare).

Hønsenetting, er det kanskje best?

Her kjøpte jeg armerings matter .. de er vel i ca 2 m x 3 m .. å av 5 eller 6 mm jern.

Fant ut at det var et billig alternativ.. å de er enkle å tilpasse...

Hvor "her"? Skal det være en link her kanskje eller? :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til opplysning :) armerings matter kjøpes hos alle byggvare forettninger,, de finnes i forskjellige størrelser også

her er en link til en enkel utgave uten ramme verk.. LINK

jeg bruket 2" x 2" til ramme rundt å festet armerings matter med gjerde stolpe kramper...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hønse netting er ingen tig for hunder. Kaninen min kom seg ut av det

Nå mener jeg ikke å kuppe tråden her eller noe, men tenker det er bedre å spørre her enn å lage et lignende topic. Vi skal på en måte bare gjerde inn litt slik at vi slipper å følge med hele tiden på om hundene leker seg ut av hagen, det blir ingen hundegård i den forstand at de skal være alene hjemme i den. Og da vil vi bare gjøre det billigst, og da tenker jeg kanskje at hønsenetting er billigst? Og fester man det godt på påler og slikt, burde det jo holde ok...?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kjøpte jeg armerings matter .. de er vel i ca 2 m x 3 m .. å av 5 eller 6 mm jern.

Fant ut at det var et billig alternativ.. å de er enkle å tilpasse...

Hørtes ikke dumt ut, men ser for meg at disse ruster, eller er det helt feil? Synes å huske å ha tatt på slike for så å bli rød på hendene. (rust + hvit hund = brun hund) Og har ikke disse skarpe kanter? Mulig jeg har HELT feil bilde av armeringsmatter nå altså:)

hva med viltnetting? over 2 meter høyt. Koster litt da, men ikke såå mye.

tror bla felleskjøpet selger

Skal undersøkes!

Fin tråd!

Vi skal også lage en hundegård, eller dvs bare gjerde inn en del av hagen som ikke har gjerde. Vi skal bare ha den der ett år, så gidder ikke begynne å grave så mye (kan ikke det heller, leier bare).

Hønsenetting, er det kanskje best?

Vi har høner, så jeg har litt kjenskap til hønsenetting, og jeg kan ikke se for meg hvordan den ene av gutta her skulle klart å holde seg på rett side av en slik, han er utbryter-mester, og hønsenetting hadde han lett klippt av er jeg redd. hadde ikke klart å stolt på det til ham. Med de to andre gutta så, jo, det hadde nok funka, men ikke til Mr. kreativ utbryterkonge. Siden vi har sau/hest/ku/geit +++ gående noen meter nedenfor MÅ jeg ha noe jeg klarer å stole på:D

(JA, jeg er ekstremt kritisk:) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...