Gå til innhold
Hundesonen.no

Hybel i Kristiansand?


Lola Pagola

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Har litt panikk her, for jeg skal begynne på studier i kristiansand 18 august, og har enda ikke noe sted å bo. Takket være sammordna opptak er det jo vanskelig å planlegge noe som helst, det nytter jo ikke å betale depositum til 10 forskjellige leiligheter i juni liksom... enda vanskeligere blir det med dyr. Og studentboligene i krsand tillater visst ikke dyr engang, noe de gjør i oslo...

Så derfor lurte jeg på om noen har/vet om en hybel til maks 4000 kr inkl. strøm, som tillater kjæledyr (min snille dalmatiner), og som kunne tenkt seg å leie ut til en rolig ikkerøyker?

Tips taes også imot med takk, hvor jeg kan lete osv. (ser på finn.no og hybel.no)

:)

Skrevet

Beklager at jeg ikke kan hjelpe deg, har du sjekket Fædrelandsvennen avis???

Men gøy at du kommer til Sørlandet, jippi...

Hilsen Evy og Zebra

Skrevet
Og studentboligene i krsand tillater visst ikke dyr engang, noe de gjør i oslo...

Da er du feilinformert, eller så er det nye regler, da jeg sjekka i oslo så var det kun førerhunder som hadde tilgang.

Lykke til med jakten!

Skrevet
Beklager at jeg ikke kan hjelpe deg, har du sjekket Fædrelandsvennen avis???

Men gøy at du kommer til Sørlandet, jippi...

Hilsen Evy og Zebra

Ja du bor også der, artig :P Min prikk har ikke lekt med en eneste prikk siden danmark han...

Har ikke sjekket den avisen, får den ikke her på østlandet jeg. Men skal be noen sjekke den for meg jeg :D

Da er du feilinformert, eller så er det nye regler, da jeg sjekka i oslo så var det kun førerhunder som hadde tilgang.

Lykke til med jakten!

Regnet med at det var lov noen steder i oslo, da man kan krysse av for om man har husdyr eller ikke. Og da var ikke førehunder nevnt, og husdyr heller ikke spesifisert. Men oslo har jo flere studenboliger da, og så vidt jeg vet ligger de ikke under samme "organ" om jeg ikke tar helt feil. Uansett er de litt forskjellige.

Takk skal du ha:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...