Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp til å fikse bilder


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

hmmm.. tok noen bilder i går som NORMALT hadde et bra potensiale.. Men med kun feil objektiv for hånden, så ble de ikke akkurat så bra som håpet.

Noen som har lyst til å leke seg litt og se hva de får til???

Legger ut link til original bildene.. det ene er litt lysere enn det andre bare...

http://i14.photobucket.com/albums/a337/Psy...nx/DSC_0505.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a337/Psy...nx/DSC_0507.jpg

Feel free to... ja, what ever :)

Skrevet
Du har vel ikke bildet i raw-format? :)

nei desverre...

Prøvde meg litt jeg også..

døh! Hovedsaken mangler :P

åja, vill du ikke ta med bilen på bildet?

jojo! :P

Skrevet

Jeg syns det ser rart ut med "sterkt sollys" i dette bildet, så har valgt å gå for å ikke lette opp i absolutt alt av skygger og høylys.

Beskjærte bittelitt i topp og bunn i og med at bildet er veldig langt. Så brukte jeg begge versjonene for å få det beste ut av bilden, omgivelsene og regnbuen :) Tatt ned fargemetningen på baklysene pittelitt da.

b1.jpg

Skrevet

Veldig bra Juliess.

Jeg klikket bare på Highlights/shadows og PANG sa det, så var bildet lyst. (der har det skjedd noen innstillinger jeg ikke liker). Så justerte jeg det bare ned igjen litt. Og endre litt på noe annet jeg ikke husker hva var :)

MEN, ang størrelsen på bildet... Den er original D40 størrelse.. :P

Skrevet
Veldig bra Juliess.

Jeg klikket bare på Highlights/shadows og PANG sa det, så var bildet lyst. (der har det skjedd noen innstillinger jeg ikke liker). Så justerte jeg det bare ned igjen litt. Og endre litt på noe annet jeg ikke husker hva var :P

MEN, ang størrelsen på bildet... Den er orginal D40 størrelse.. :P

Takk for det :P

Har brukt adjustment layers som jeg forklarte i bildekritikktråden, det er absolutt verdt å sette seg inn i! På den måten kan man justere frem og tilbake deler av bildet, og så bestemme opacity så det blir akkurat (vel, så nær som mulig :) ) som man vil ha det.

Ja, er vel normal størrelse. Men syns det virket langt, sikkert bare fordi det er mange elementer med i bildet!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...