Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp til å fikse bilder


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

hmmm.. tok noen bilder i går som NORMALT hadde et bra potensiale.. Men med kun feil objektiv for hånden, så ble de ikke akkurat så bra som håpet.

Noen som har lyst til å leke seg litt og se hva de får til???

Legger ut link til original bildene.. det ene er litt lysere enn det andre bare...

http://i14.photobucket.com/albums/a337/Psy...nx/DSC_0505.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a337/Psy...nx/DSC_0507.jpg

Feel free to... ja, what ever :)

Skrevet
Du har vel ikke bildet i raw-format? :)

nei desverre...

Prøvde meg litt jeg også..

døh! Hovedsaken mangler :P

åja, vill du ikke ta med bilen på bildet?

jojo! :P

Skrevet

Jeg syns det ser rart ut med "sterkt sollys" i dette bildet, så har valgt å gå for å ikke lette opp i absolutt alt av skygger og høylys.

Beskjærte bittelitt i topp og bunn i og med at bildet er veldig langt. Så brukte jeg begge versjonene for å få det beste ut av bilden, omgivelsene og regnbuen :) Tatt ned fargemetningen på baklysene pittelitt da.

b1.jpg

Skrevet

Veldig bra Juliess.

Jeg klikket bare på Highlights/shadows og PANG sa det, så var bildet lyst. (der har det skjedd noen innstillinger jeg ikke liker). Så justerte jeg det bare ned igjen litt. Og endre litt på noe annet jeg ikke husker hva var :)

MEN, ang størrelsen på bildet... Den er original D40 størrelse.. :P

Skrevet
Veldig bra Juliess.

Jeg klikket bare på Highlights/shadows og PANG sa det, så var bildet lyst. (der har det skjedd noen innstillinger jeg ikke liker). Så justerte jeg det bare ned igjen litt. Og endre litt på noe annet jeg ikke husker hva var :P

MEN, ang størrelsen på bildet... Den er orginal D40 størrelse.. :P

Takk for det :P

Har brukt adjustment layers som jeg forklarte i bildekritikktråden, det er absolutt verdt å sette seg inn i! På den måten kan man justere frem og tilbake deler av bildet, og så bestemme opacity så det blir akkurat (vel, så nær som mulig :) ) som man vil ha det.

Ja, er vel normal størrelse. Men syns det virket langt, sikkert bare fordi det er mange elementer med i bildet!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...