Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 682
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter åtte år med min fantastiske Lupin så var det slutt. Takk for alt min fantastiske Lupilu       Noen ganger tar livet noen vendinger som man ikke helt klarer å henge med i. Pga samlivsbr

Ett helt år er gått etter at vår umistelige Hottie forlot oss. Ett år, det føles som en dag og det føles som 10 år. Savnet er fremdeles vanvittig stort. Jeg savner henne så det kjennes som det revner

Det er fryktelig sårt å oppdatere denne tråden. "Hovedpersonen" forlot oss i februar etter flere år med sykdom. Min kjære elskede Kahlo har ikke vondt mer. Grunnpilaren i Kaostrioen er borte for allti

Posted Images

Skrevet

Budal, sørtrøndelag. Ikke så langt fra Støren togstasjon (trur eg). Stefar har hytte der.

Takk takk. :icon_redface:

Hehehe... hvor i Budal har han hytte da... ? Du skjønner det... jeg er fra Kotsøy. :)

Oppvokst sånn ca 100 meter fra der dere tar av mot Budal. (ja, rett ved butikken og H vinduet/Lillerønning snekkerifabrikk) :hug:

Skrevet

Åj, jeg er virkelig ikke kjent der jeg - bare vært der et par ganger. Skal opp dit i jula igjen, så kanskje jeg klarer å orientere meg litt bedre da. :icon_redface:

Skrevet

Hehe, ok.

Når dere kjører fra Støren, så kjører dere Rv 30 mot Røros i ca 2 mil. Da kommer dere til Kotsøy. Der tar dere av til høyre (og kjører oppover noen lange svingete bakker) og kjører 2 mil til og da er dere i Budal.

Jeg er lommekjent der oppe (kanskje ikke så rart siden jeg har bodd der i 17 år) og pleide å være på hyttetur i Budal både i juleferien og påskeferien da jeg bodde i trøndelag. :)

Hmm... vi skal kanskje til trøndelag i jula vi også, hadde jo vært utrolig festlig å møtes der oppe. :icon_redface:

Evt så er vi på Rena rett som det er siden gubben har familie der.

Skrevet

Litz: du får hyle ut om deres har lyst til å løpe mongo med en gæern riesen da. :icon_redface:

Maren: Haha! Nope. :) Skaffer meg bare hunder som ikke mååå stilles jeg. Neida, vi får se - men ikke vedd penger på det. :hug:

Skrevet

Næsj, Du stiller jo Elvis, og Krona blir stilt - så da er kullet til Kasko representert bra. Caius og Mocca kommer til å bli stilt, sikkert flere der, så da er kullet til Lupin representert, og to av søstrene til Kahlo stilles, så da er hennes kull representert. :icon_redface:

Skrevet

Maren: Haha! Nope. :icon_redface: Skaffer meg bare hunder som ikke mååå stilles jeg. Neida, vi får se - men ikke vedd penger på det. :)

Men skranglebein MÅ stilles! Må nødvendigvis ikke være du som jogger rundt i ringen med han da :) Du kan låne han bort :)

Gratulerer med at lånehund ikke forble lånehund så lenge. Tøfflus er en luring :hug:

Skrevet

Men skranglebein MÅ stilles! Må nødvendigvis ikke være du som jogger rundt i ringen med han da :icon_redface: Du kan låne han bort :)

Gratulerer med at lånehund ikke forble lånehund så lenge. Tøfflus er en luring :hug:

Jaja, om noen henter han og tar han med på utstilling så værsågod! Kan tilogmed vurdere å trene han til å stå pent. :) Men foreløpig har jeg ikke mulighet til å komme meg rundt på utstillinger - og da regner jeg med at det brått ikke er så attraktivt å skulle stille han for meg.

Tøfflus er en luring ja. :)

Skrevet

Åj, jeg er virkelig ikke kjent der jeg - bare vært der et par ganger. Skal opp dit i jula igjen, så kanskje jeg klarer å orientere meg litt bedre da. :icon_redface:

Juhuuu! Jeg bor på Rognes :) 5 min før man kommer til Kotsøy, men siden det virket som at du ikke viste hvor noe var henn her oppe *fnis* så gidder jeg ikke forklare mer enn at det er ikke langt unna Budal :)

SÅÅÅÅÅ. da vil Krona veeeldig gjerne hilse på Kasko bror i vinter om du kommer altså! :hug:

Edit: Grattis med valp, han så hærlig ut :)

Skrevet

Skaffer meg bare hunder som ikke mååå stilles jeg. Neida, vi får se - men ikke vedd penger på det. :)

Det sa hun som kjøpte onkelen også, og gjett hvem som er mest aktiv nå :icon_redface:

*men nei, du må ikke :) *

Tøfflus er en luring :hug:

Tøfflus er en luring ja. :)

Tøfflus har gjort det før hun, bare les historien om Zeta, moren til Lupin *flir*

Skrevet

Juhuuu! Jeg bor på Rognes :( 5 min før man kommer til Kotsøy, men siden det virket som at du ikke viste hvor noe var henn her oppe *fnis* så gidder jeg ikke forklare mer enn at det er ikke langt unna Budal :)

SÅÅÅÅÅ. da vil Krona veeeldig gjerne hilse på Kasko bror i vinter om du kommer altså! :)

Edit: Grattis med valp, han så hærlig ut :hug:

Nå ble jeg brått nysgjerrig. Jeg mener, det er jo ikke akkurat store forhold i Midtre Gauldal, alle "kjenner" alle.

Vi har nok helt sikkert veldig mange felles kjente. Hvor gammel er du?

Raksha: Ikke meningen å kuppe tråden din. :):icon_redface:

Skrevet

Nå ble jeg brått nysgjerrig. Jeg mener, det er jo ikke akkurat store forhold i Midtre Gauldal, alle "kjenner" alle.

Vi har nok helt sikkert veldig mange felles kjente. Hvor gammel er du?

Raksha: Ikke meningen å kuppe tråden din. :):lol:

Hehehe :icon_confused: 87 modell, flyttet til bygda for 3 år siden, (bor i det røde lille huset rett over blomsterbutikken til Karin) felles bekjente har vi helt sikkert! Finner meg på Facebook: Ingrid Marie :hmm:

Skrevet

På tide med noen nye bilder av den nye trioen her. :P

Snusern er fin hun, selv som lurv.

5025807465_370434dc18_z.jpg

5025808965_30253062aa.jpg

Litt gal skal man være. :(

5025809577_94b2efbdfe.jpg

Fineste Jodlern min. :D

5025811285_e44c650dfd_z.jpg

Lykketroll!

5026427558_41d1839c87.jpg

Søtnos :D

5026428302_74eb26a531_z.jpg

Litt smågal han her og.

5025813799_f86bc5c10b.jpg

Skrevet

:D ikke hold pusten... :lol: Men tror han har en søster som fremdeles trenger et hjem. :D

Fint du skrev senere at alle var solgt.... oooog at jeg har en sambo som nekter å ha tre hunder.... oooooog at fornuften innimellom trenger gjennom hos meg.

For noen år siden syns jeg ikke disse "beinrangelhundene" var noe å se på i det hele tatt. Nå er jeg bestemt på at jeg EN GANG skal ha en myndetype av en hund. Om det blir saluki eller whippet er jeg ikke sikker på. Men jeg SKAL ha en ribbeinshund! Har vel strengt tatt en tispe jeg har lyst på valp etter også... Og tar jeg ikke feil skal hun parres på neste løpetid..... :)

*peke opp på de første linjene jeg skrev igjen*

Men gratulerer med lukis Rak!! Gleder meg ikke noe mindre til å komme på besøk nå!

Skrevet

Fornuft? Hva er det? *titte på sovende lukis* Nope, fornuften har vi ikke sett. :lol: Men ja, klart du må ha ribbeinshund! Og komme på besøk. :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg tror det er innmari morsomt å være Kahlo og Lupin på tur:

5114368644_483fa43e36_z.jpg

5114369704_65b83a0e93_z.jpg

5114371564_0393271d93_z.jpg

5113771017_c2b05ae583_z.jpg

Ikke fullt så morsomt å være Kasko om dagen, men han får i det minste go'biter:

5114373150_3f9931f3e3_z.jpg

Mer av løpedyra:

5113771877_369411d88d_z.jpg

Krasj?

5114375708_3e5b221fa0_z.jpg

Verdens fineste Lurveleven:

5113775423_36bff28de2_z.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...