Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg har fått meg høne, men hva skal den hete?


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Vi har fått oss høns! Dvs. at mine brødre og jeg har fått hver vår. Den ene har blitt kalt Christine(som min brors kjæreste heter, hehe), mens den andre heter Pamela. Nå er det bare min som ikke har fått navn, men jeg kommer ikke på et eneste navn!

Noen som har forslag?

Hilsen nybakt hønemor! :lol:

Skrevet

Har ikke så mange forslag, men jeg bare ler meg fillete av den overskriften din! :P:lol: Det er det jeg sier, alt blir mye morsomere om man tenker litt koffert :lol::)

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg tror jeg dævver :lol: !!

Men det er klart at høna skal hete Vera..

Skrevet

HAHAHA!! synes du skal kalle den for Råååsa Dåsa jeg!

Eneste navn p ei høne må jo være litt koffert! hihi..

"nei, nå må jeg nok hjem å kose litt med Dåsa jah..!"

(oooh my god, klarer jo bare ikke la være :rolleyes: ) Pervers meeeg?? niiisch da!:lol:

Skrevet

Vera er jo glimrende. Da ser jeg for meg Elsa Lystad i Vill Villere Villaveien når hun flyr rundt i morgenkåpen og roper på Vera. Eller så har man jo alltids Hønan Agda da ........

Skrevet

*Trommevirvel*

Navnet ble Lotta! Det bare datt inn i hodet mitt da jeg leste på en tråd her inne, og min far spurte hva hun skulle hete. Ordet(dvs. nicket) jeg så på skjermen akkurat da var "Lotta", og jeg er godt fornøyd med avgjørelsen!

Forøvrig var Pernille runnerup :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...