Gå til innhold
Hundesonen.no

Attila funnet i god behold!


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Etter å ha vært savnet i Bymarka i Trondheim i over en uke, ble Attila funnet i går ettermiddag. Attila er den bokseren som ble etterlyst over høytalerne på NKK Trondheim i helga. Det var en mann på markatur som fant han. Han hadde sett en av de mange plakatene som hang i området, og kjørte Attila hjem, til ubeskrivelig lettelse og glede for eieren, som er datteren til en kollega av meg.

Attila hadde fortsatt langlina på, og i enden av den hang et lite tre, med rot!

Stor glede på personalrommet her i dag, Attila har vært ukas samtaleemne.

Skrevet

Åh! Så bra! Var han i fin form eller? Hvordan så det ut til at han hadde taklet tilværelsen i det fri (sånn bortsett fra rota)?

Skrevet

Godt å høre! Var veldig spent på om han kom til å sette seg fast eller ikke - langline, sele, skog og hund som har stukket av er liksom ikke verdens beste kombinasjon.

Skrevet
Åh! Så bra! Var han i fin form eller? Hvordan så det ut til at han hadde taklet tilværelsen i det fri (sånn bortsett fra rota)?

Han er i fin form! Tynnere og litt oppskrapet på labbene men ellers grei.

Skrevet

Å så bra! Jeg har tenkt mye på denne hunden,det var jo så forferdelig varmt de dagene den forsvant også.

Skrevet

Godt å høre at han er kommet til rette. Har vært mye oppi marka her og lett etter ham. Vet du hvor han ble funnet?

Skrevet

Så utrolig godt å høre! Med den varmen som var i helga, var jeg overbevist om at han ville tørste i hjel. Forhåpentligvis var det svalere i skogen, og kanskje med noen pytter her og der.

Skrevet

Å, så utrolig bra! Jeg leste om dette, og var nesten sikker på at den ikke kom til å klare seg med tanke på varmen... Herlig når sånne historier ender godt, og jeg kan tenke meg at det var godt for eierne å få hunden hjem igjen :thumbs:

Skrevet
Godt å høre at han er kommet til rette. Har vært mye oppi marka her og lett etter ham. Vet du hvor han ble funnet?

Han ble funnet i nærheten av Saupstad skiskytterarena, (der NKK Trondheim var).

Skrevet

Åååå, så deilig å høre :thumbs:

Så bilder av han der oppe og, ikke at det har noen betydning, men det slo meg hvilken vakker og staut kar dette var.

Flotte hunden :banana:

Han har kanskje blitt litt dratt til Saupstad pga alle hundene? Søkte kontakt liksom?

Men uansett, så godt at han er funnet og i god behold :rolleyes:

Been there, done that og det endte også bra, etter en uke på rømmen..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...