Gå til innhold
Hundesonen.no

Rare sovestillinger


HippiPippi

Recommended Posts

Skrevet

Betty har mangen rare sovestillinger, mest sånn som din, på ryggen med maven i været.

Skal prøve og få tatt bilder ;)

Teddy sover bare han ;) liksom ikke noe morsomt med ham når han sover :rolleyes:

Skrevet

oi det har jeg en del av hehehe...

14102003155313mea5vxg9761q.jpg

30122004204948a8I7xoP5563v.jpg

210120060156xaVDEQLCEhcxgF9dyq.JPG

091120061010d4irlwEttXiA9RLTQA.JPG

151120061602CHk7Ef2vKqvpxTYIFi.JPG

hehe syntes nå de ser litt rare/søte her ja :rolleyes:

18112003182907DN59U3DHeFw2.JPG

Får hun ligge i pappas armkrok er det aller beste!

16022004144816fnfcvWiU56se.jpg

sammsoving er tingen!

200820041835467Ih76nVNW5Fm.jpg

18112005151739FNuV161962E5.jpg

23082004134306IG3IpPn6Ua45.jpg

kasnje ikke så rar sovestilling, men er iallefall er rar plass og sove på ;)

030120062111201tNJQoW752wx.jpg

samme her... finn 3 hunder! ;)

151120061625xF4QXpVr18YSNVDxcN.JPG

271120061318PeD6OVhyjrAlsoxqYr.JPG

skjekk sissi der..

240120072022x1f4oCzkNeP7BIlYwg.JPG

Skrevet

Hehe, mange fine bilder der Sissi. Likte spesielt den med bøtta - er det muuulig?????

Whippeten min ligger på ryggen omtrent hver dag, utrolig morsomt å se på ;)

Hunden min sover i bur om natta, og etter at vi la en dyne i buret hans så elsker han å ligge i buret sitt, går dit faktisk frivillig på dagtid for å sove også nå. Blir mange rare sovestillinger i buret ;) Måtte bare knipse noen bilder i går kveld før jeg la meg, da lå han på ryggen igjen ;)

Skrevet

Så mange morsomme sovestillinger disse dyra har! :whistle:

Aica liker å ha det komfortabelt når hun skal sove. Om natta har hun egen madrass med pute og pledd. Minstekravet er at det iallefall må være et pledd eller en matte å ligge på! Så nå skal matmor sy ny seng så bikkjedyret skal ha i campingvogna til vi skal på ferie. :ahappy:

Her har vi henne i en velkjent stilling på sofaen

71669741ny.jpeg

Skrevet

zzz_matskola.jpg vannskål -soving som valp- En grunn til at vi fikk stativ til pelsen.

sove_Nattbord.jpg nattbord-soving

snork_bak_planta.jpg bak planta soving.

soveStilling1.jpg

zzzz.jpg reine slaktet.

mybrother_thepillow.jpg rompe-soving

Pappa_Zhigan.jpg pappa soving

Skrevet

Enya sover også mye på ryggen, men fant visst ikke noe bilde av det på denne maskinen. Men her er at morsomt et fra hun var ca 6-7 uker:)

post-1141-1212751672_thumb.jpg

Skrevet

sånn sover meg å min hund vær natt :P

det er så koosli :P

Zita den lille som er våken der :P

og søstra fra samme kul vedsiden av

  • 2 years later...
Skrevet

Hehe, sovebilder er herlig. Her er noen av Bell :)

post-6734-0-36243900-1293740658_thumb.jp

post-6734-0-81780200-1293740648_thumb.jp

post-6734-0-69973300-1293740634_thumb.jp

Kanskje ikke så rart det siste her, men veldig skjønt da :P den bamsen har hun alltid med når hun skal sove..

Skrevet

Charm har mange rare sovestillinger, men ikke mange jeg har bilde av dessverre.

Charm3-1.jpg

Dette er nok den mest brukte sovestillingen, liggende på rygg og gjerne litt vridd. Men her våknet han akkurat i det blitzen begynte å blinke da...

  • 5 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...