Gå til innhold
Hundesonen.no

Tasta Veden


Taz

Recommended Posts

Skrevet

I går var jeg og Diego på Veden. (As always) Men

første gang jeg prøvde langline (Ok, 2 gang, men leenge siden forrige gang)

Også tok jeg og seff med kameraet. :)

(Silje, jeg klarte å bruke opp kortet i går også. :oops: )

Det var vist ikke nødvendig med langline. Han kom jo på innkalling. :D

CIMG5633.jpg

Båndtvangen over. :D

CIMG5634.jpg

Diego må jo posere litt.

CIMG5642.jpg

Ett sikkert tegn på at høsten er her?

CIMG5643.jpg

Mer sopp.. Wohoo.

CIMG5651.jpg

Ehh? Ingen kommentar.

CIMG5646.jpg

Posere litt til. :D

CIMG5653.jpg

Ett bilde sier mer enn tusen ord? :D

CIMG5655.jpg

En kongle.. ;)

CIMG5657.jpg

Folk er da ikke spennende. (Han har sett dem)

CIMG5660.jpg

"VANN!"

CIMG5667.jpg

"jeg kommer.Slapp av"

CIMG5670.jpg

CIMG5676.jpg

"Jeg ser da ikke ned på deg" (Ser han arrogant ut eller?)

CIMG5681.jpg

Mangen hunder som sitter sånn?

CIMG5682.jpg

Snute bildet.

CIMG5683.jpg

Paws.. Syns dette bildet ble litt kult. :P

CIMG5684.jpg

Se hvor flink Diego er. :P

Sitt og bli.

CIMG5711.jpg

"Hva f*en du ser på?"

CIMG5723.jpg

"Jeg eier verden"

CIMG5727.jpg

Ett bilde sier mer en tusen ord?

CIMG5738.jpg

"Kommer du? Vi skal hjem nå"

CIMG5746.jpg

Fin himmel. :P

CIMG5740.jpg

Skrevet

Så fine bilder!!! :) Diego e ein sjønnas!! :D :D Flinke gutten, trenge ikkje langlina han :D

Nå må me snart vær med dokker på tur igjen syns eg :D

Skrevet

Nydelige bilder og flotte kommentarer på bildene!

Dette var dritbra:

"Jeg eier verden"

CIMG5727.jpg

Ble trist når jeg så dette bildet jeg..:

"Et bilde sier mer en tusen ord?"

CIMG5738.jpg

Skrevet
Så fine bilder!!! :) Diego e ein sjønnas!! :D :D Flinke gutten, trenge ikkje langlina han :D

Nå må me snart vær med dokker på tur igjen syns eg :D

Takk.. ;)

Og ja, me må gå tur snart. :P Sei fra eingang du kan. :P

Blir det utstillingstrening på søndag? Eller e du friske nå?

Skrevet

Takk.. ;)

Og ja, me må gå tur snart. :P Sei fra eingang du kan. :P

Blir det utstillingstrening på søndag? Eller e du friske nå?

Nei, eg ska i bryllup i helgå :P Neste helg e det utstilling igjen :P

Me får ta det ein gang i ukå syns eg!! :P

(eg har nesten blitt frisk, snufse litt ennå...)

Skrevet

Han er helt herlig! Men ja du havde vist ikke behøvet den langline der hi hi. :) Så kul han så ut da han sat og poserede som "Diego of the world" :) *må-ha-en-chow-engang*

Skrevet
Jeg også, må nok ha en chow en gang ja! Er helt forelsket, er han singel? :)  :)

:)

Nei, han er dessverre opptatt..

Han har 2, Enya og Mala. Kanskje ikke gjensidigt, men det bryr ikke han seg om. ;)

Skrevet
Han er helt herlig! Men ja du havde vist ikke behøvet den langline der hi hi.  :) Så kul han så ut da han sat og poserede som "Diego of the world"   :) *må-ha-en-chow-engang*

Takker.. :);)

Må ha en til Chow jeg også engang. :P

Skrevet

:)

Nei, han er dessverre opptatt..

Han har 2, Enya og Mala. Kanskje ikke gjensidigt, men det bryr ikke han seg om. ;)

Hoho, nei, det er ikke alltid gjensidig :P Men de liker ham hvertfall bedre og bedre :P Han må bare slutte å være så barnslig :)

Skrevet

Ja, det forstås... samme farge da? Og han igjen?

Da vil jeg enten ha en helt hvit (Må ha sort snute da) eller en rød.

(Kanskje sort også) For hvis du har en rød Chow så viser det karakteristiske utrykket Scowl mye bedre. :)

Har veldig lyst på en Hann igjen. Men siden jeg har lyst å starte oppdrett, og det blir om ett par år før jeg får enda en Chow så blir det nok en tispe. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...