Gå til innhold
Hundesonen.no

Dreadlocks


jeanette-k

Recommended Posts

  • Svar 127
  • Created
  • Siste svar
aha! Høres kjempe bra ut! Har du noe linker?

Nå driver jeg og vurder på alvor og dra til en frisør/what ever og få noen som kan det til og fikse dread's til meg.

Tror du bare kjøper vanlig løshår (i lokker) som du fester i ditt vanlige hår.

http://www.ehow.com/how_4519088_fake-synth...dreadlocks.html

Tok forresten ut mine dreads. Var lei av dem, men hadde de ganske lenge. Dvs, jeg tok de ikke ut, jeg barberte hodet :D

Jeg savner dreadsene mine litt faktisk.

Når jeg startet med de var de slik som dette:

n530141302_859530_240.jpg

Ikke noen faste dreads, bare floker i lokker, men jeg fortsatte på de.

Slik har de også vært:

n530141302_1595616_4151.jpg

og

n530141302_1576005_9461.jpg

Før jeg turte å ta hele håret ble det slik:

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/bilde291.jpg

og slik:

http://i62.photobucket.com/albums/h93/gali...okt260liten.jpg

:D

Edit: Ja, jeg glemte å si at du kan ikke bare vente på at dreadsene kommer, slik Huldra også skriver. Jeg brukte laange togturer på å floke dem selv. Jeg flettet håret inn i hverandre på en spesiell måte før jeg tuperte det. Men jeg ville fått Huldra til å gjøre det, kan være vanskelig å gjøre det selv, ta lang tid, og noen som vet hva de driver med vil nok gjøre det mye bedre enn om man gjør det for første gang selv. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så morsomt at det er liv i denne tråden igjen, da kan jeg jo spørre her da - er det noen som veit om et billig men bra sted å få laget dreads på sånn her i østlandsområdet?

Guttebarnet ønsker seg dreads nemlig, men ingen av frisørene jeg har spurt kan/vil lage det på han. Hvor langt bør det være når han får dreads? Han har spart i mange måneder nå.. Jeg tror han har hår som "passer" til dreads, det er tjukt i begge betydninger, han har mye hår, og hårstråene hans er grove (bare for å forkare det dårlig). Han har naturlige krøller - ikke sånne tullekrøller, men skikkelige krøller (som nekter å være rett selv når vi har brukt rettetang på det.. hehe):

aDSC_4641.jpg

Dette bildet ble tatt i januar, mens dette bildet:

aIMG_1310.jpg

Ble tatt i juli (så får dere se lengden på det, liksom). Han har sånne krøller som han hadde i januar nå også, han har bare litt mer av det :D

Sånn apropos fordommer og det å sette folk i bås, så syns jeg han passer i bildet jeg har av "dreads-folk". Dvs at han ikke er så innmari bekymra for hva andre tenker og syns om han :D Det er en udelt positiv egenskap det, i min bok ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...