Gå til innhold
Hundesonen.no

Blir så forbanna .....


Red Merle

Recommended Posts

Når folk sier at de skal Kidnappe Geisha fordi hun er så snill og søt [-X

Jeg vet jo at de tuller ... Men Jeg vet ikke hvorfor jeg blir så forbanna. Jeg HATER å høre folk si det. Skal de ha hund kan de skaffe seg en annen hund. :D

Det var til og med en liten dritt unge ( 11-12 år kanskje) som ville kjøpe henne !!! Aå forbanna her jeg nesten aldri blitt.

Hvor dumme kan folk bli??

Har noen av dere det på samme måte ? eller er det bare jeg som er så syk :roll: :P ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe, ja. Det er jo koselig at folk synes at hunden min er så vakker :P Men når de begynne rå tulle med at de skal kidnappe henne? Tenk hvis Bikkja plutselig stikker av ? Det første jeg ville ha trodd da ,var at hun hadde blitt stjålet .

Haha. jeg tuller med sånnt innimellom. Trudde ikke folk ble sure av det :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha. jeg tuller med sånnt innimellom. Trudde ikke folk ble sure av det :P

Ja, jeg og gjør det!! :P:P

som f.eks nå på søndag, så et par nydelige pommer og sa :

"bare vent til mor di ikke følger med, så skal jeg ta deg under jakken og løpe avgårde!" :P

Tror ikke eieren ble å veldig sint men :P Hun begynte å legge ut om at hun trengte forverter i stedet for :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg og gjør det!! :P:P

som f.eks nå på søndag, så et par nydelige pommer og sa :

"bare vent til mor di ikke følger med, så skal jeg ta deg under jakken og løpe avgårde!" :P

Tror ikke eieren ble å veldig sint men :P Hun begynte å legge ut om at hun trengte forverter i stedet for :P

Hvilke oppdretter var det? :? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det avr tydeligvis mange som skulle ha med seg Cita hjem etter leiren :P

Seinest på fredagen fortalte Elisabeth meg at hun skulle kidnappe Cita :D Jeg syns det bare er hyggelig :P

jaja, det er vel bare meg som er så glad i geisha at jeg blir overbeskyttende . hihi

Du er ikke alene om å være glad i hunden din, da :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var noen i Sverige som ville kjøpe Vicky en gang :P noen som ville ha en god gjeterhund, men ikke en border... det finnes jo nesten ikke fler igjen. (Tamburenga har fått frem 75 % ranch! det er kjempe bra!) tok det som et kompliment :D de ville gjerne hatt valp fra henne hvis det blir noe :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet faktisk ikke hva hun heter! Gunn, hjelpe meg, hun som har collie også...

Hun var hvertfall veldig hyggelig, og hadde to nydelige pommer, en creme, og en rød :P

hmmm..En pom oppdretter som har collie. *vri hjernen* kommer ikke på noen :?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tror hun er ivrigest på collie, men det er datteren som er ivrigest på pommer...

Skal finne ut av det jeg :D Silje on the mission!!

Om det var de vi var innom? (Når vi var i den dyrebutikken)

Hadde ikke de 9 Collier.. :P Pluss 1 borte på for.

Eller er det ikke de? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...