Gå til innhold
Hundesonen.no

Blir så forbanna .....


Red Merle

Recommended Posts

Skrevet

Når folk sier at de skal Kidnappe Geisha fordi hun er så snill og søt [-X

Jeg vet jo at de tuller ... Men Jeg vet ikke hvorfor jeg blir så forbanna. Jeg HATER å høre folk si det. Skal de ha hund kan de skaffe seg en annen hund. :D

Det var til og med en liten dritt unge ( 11-12 år kanskje) som ville kjøpe henne !!! Aå forbanna her jeg nesten aldri blitt.

Hvor dumme kan folk bli??

Har noen av dere det på samme måte ? eller er det bare jeg som er så syk :roll: :P ?

Skrevet

hehe, ja. Det er jo koselig at folk synes at hunden min er så vakker :D Men når de begynne rå tulle med at de skal kidnappe henne? Tenk hvis Bikkja plutselig stikker av ? Det første jeg ville ha trodd da ,var at hun hadde blitt stjålet .

Skrevet

om noen hadde sagt det hadde jeg og tatt det som et komplimang :wink: men skjønner ikke hva 11-12 åringer trenger å spørre om å få kjøpe henne? :?

Skrevet

Herregud er du virkelig så naiv at du tror at folk som kjenner bikkja di stjeler den fordi at de syns den er så søt? Det er jo bare et komplement!

Skrevet

enig med Jeampi. Det er jo ment som et kompliment :P folk har kommet å spurt om Vicky er til salgs, og hver gang ler jeg å sier at det tar jeg som et kompliment :D

Skrevet
hehe, ja. Det er jo koselig at folk synes at hunden min er så vakker :P Men når de begynne rå tulle med at de skal kidnappe henne? Tenk hvis Bikkja plutselig stikker av ? Det første jeg ville ha trodd da ,var at hun hadde blitt stjålet .

Haha. jeg tuller med sånnt innimellom. Trudde ikke folk ble sure av det :D

Skrevet

Haha. jeg tuller med sånnt innimellom. Trudde ikke folk ble sure av det :P

Ja, jeg og gjør det!! :P:P

som f.eks nå på søndag, så et par nydelige pommer og sa :

"bare vent til mor di ikke følger med, så skal jeg ta deg under jakken og løpe avgårde!" :P

Tror ikke eieren ble å veldig sint men :P Hun begynte å legge ut om at hun trengte forverter i stedet for :P

Skrevet

Ja, jeg og gjør det!! :P:P

som f.eks nå på søndag, så et par nydelige pommer og sa :

"bare vent til mor di ikke følger med, så skal jeg ta deg under jakken og løpe avgårde!" :P

Tror ikke eieren ble å veldig sint men :P Hun begynte å legge ut om at hun trengte forverter i stedet for :P

Hvilke oppdretter var det? :? :P

Skrevet
Når folk sier at de skal Kidnappe Geisha fordi hun er så snill og søt [-X

Ingen fare for å høre sånt her i gården! :D -og uansett må folk gjerne prøve...min hund går ikke så mye som tre meter vekk fra meg med noen andre..hihihih.. :P

Skrevet

Det er flere som ha villet kjøpe Elwira. Det er også mange som sier de vil "kidnappe" henne. Jeg tar det alltid som ett komplimang. De mener bare at hunden er veldig fin da. Hehe

Hilsen Heidi og Elwira

Skrevet

Det avr tydeligvis mange som skulle ha med seg Cita hjem etter leiren :P

Seinest på fredagen fortalte Elisabeth meg at hun skulle kidnappe Cita :D Jeg syns det bare er hyggelig :P

jaja, det er vel bare meg som er så glad i geisha at jeg blir overbeskyttende . hihi

Du er ikke alene om å være glad i hunden din, da :wink:

Skrevet

Hvilke oppdretter var det? :? :P

Jeg vet faktisk ikke hva hun heter! Gunn, hjelpe meg, hun som har collie også...

Hun var hvertfall veldig hyggelig, og hadde to nydelige pommer, en creme, og en rød :P

Skrevet

Var noen i Sverige som ville kjøpe Vicky en gang :P noen som ville ha en god gjeterhund, men ikke en border... det finnes jo nesten ikke fler igjen. (Tamburenga har fått frem 75 % ranch! det er kjempe bra!) tok det som et kompliment :D de ville gjerne hatt valp fra henne hvis det blir noe :P

Skrevet

Jeg vet faktisk ikke hva hun heter! Gunn, hjelpe meg, hun som har collie også...

Hun var hvertfall veldig hyggelig, og hadde to nydelige pommer, en creme, og en rød :P

hmmm..En pom oppdretter som har collie. *vri hjernen* kommer ikke på noen :?

Skrevet

tror hun er ivrigest på collie, men det er datteren som er ivrigest på pommer...

Skal finne ut av det jeg :D Silje on the mission!!

Skrevet
tror hun er ivrigest på collie, men det er datteren som er ivrigest på pommer...

Skal finne ut av det jeg :D Silje on the mission!!

Goe greier!!! :P

Skrevet
tror hun er ivrigest på collie, men det er datteren som er ivrigest på pommer...

Skal finne ut av det jeg :D Silje on the mission!!

Om det var de vi var innom? (Når vi var i den dyrebutikken)

Hadde ikke de 9 Collier.. :P Pluss 1 borte på for.

Eller er det ikke de? :P

Skrevet

Om det var de vi var innom? (Når vi var i den dyrebutikken)

Hadde ikke de 9 Collier.. :P Pluss 1 borte på for.

Eller er det ikke de? :P

Jo, det ver henne! :P ja, hun hadde tilsammen 10 collier, og 2 pommer :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...