Gå til innhold
Hundesonen.no

Boxer\Alaskan malamute


frkna

Recommended Posts

Skrevet

Heihei !

I går var vi å henta Mira, ei blandings tispe på 9 uker.

Hun er brun med svarte tiger striper, litt hvit på potene og svart i ansiktet :icon_redface:

I natt lå jeg på kjøkkenet sammen med henne, men sov ikke så bra noen av oss :P

Broren min kjøpte søstra, hvit og brun med svart ring irundt øyet.

Hun er så liten og nett ! Noen som er intr i å se bilder ?

Også trenger jeg tips..

Hvordan få henne husren ? Skal jeg gå ut med henne rett etter hun har lekt, spist og sovet ?

Hvis jeg ser at hun tisser, skal jeg løpe ut med henne ? Kan jeg begynne å trene sitt, dekk og kom allerede ? :P

[ Noen fra møre&romsdal med valp her ? ]

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jepp, det er bare å ha tålmodighet og løpe ut som du sier etter spist lekt sovet, hvis du ser henne begynne å snuse mye gulvet og går litt i "ring".

Innkalling er kjempe flott at du begynner å trene allerede nå, og du kan jo selvsagt begynne å trene på det andre, men bare husk at hun er liten valp og ikke forvent noen ting til å begynne med.

Vil gjerne se bilder :icon_redface:

Skrevet

Gratuelerer med valp:) Har sett bilder av de valpene på finn. Utrolig nydelige. Vi bor i Kristiansund, har en valp på 4 mndr:)

Skrevet

Kjøpte du henne fra Frei ?(kristiansund).

Jeg kjenner de :icon_redface:

Veldig trist at pappan til valpene falt om å døde her i påske :whistle:

Skrevet

jupp :icon_redface: Nesa er litt lengre enn en boxer, men har tegningene til boxer.

Ja, veldig synd at faren døde ja, fikk aldri møtt han. Men moren var jo helt utrolig skjønn !

Skrevet

Hehe, ja :whistle: En langhåret boxer !

Nå ligger lille Mira helt utstrakt på verandaen og kjøler seg ned i skyggen. Vært ute og lekt sammen med en toller på 6mnd

:icon_redface: Det synes hun var kjempe stas !

Rensligheten har blitt kjempe bra! Når hun må på do så piper hun og går på døra. Bare om natten hun skvetter litt inne :ahappy:

Ikveld kommer søstra på besøk, å da blir det tatt noen bilder, så legger ut senere !:punk:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...