Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bergen


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har resultater fra helga så langt? :)

Vil gratulere Silje med portisen Zira med CERT, BIR og tittelen N Such! :)

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Var med i Junior Handling i dag!

Det var kjempe gøyt! Første gangen vi var med i Juniorhandling på en NKK utstilling så jeg viste ikke ossen ting skulle foregå.

Vi ble ikke plukket ut til finalen, men til tross for at det var vår første gang så syns jeg det gikk veldig bra!

Her er scoren vår:

Kunnskap om rasen: 9,5

Fremvisning av fremmed rase: 10

Holdning/bevegelser i ringen: 10

Oppstilling: 9,5

Tenner/Bitt: 8

Formasjon: 8

Utnyttelse av ringen: 10

Evnen til å vise rasen: 10

Kontakt/Samarbeid: 10

Helhetsinntrykk: 10

Sum poeng: 95

Dommer kommentar: Flott helhet

Når jeg stilte fremmed rase fikk jeg en Dachs som gikk videre til finalen. Syns det er så morsomt å prøve nye raser!

Håper det går enda bedre i morra nå som jeg vet ossen Junior Handling funker og nå som jeg har lært meg litt "trix".

Krysser også alle fingrer for at vi får Stor Certet i morra :)

Skrevet
Sum poeng: 95

Dommer kommentar: Flott helhet

Jøss, det må ha vært mange bra med - er ikke maks poengsum 100? Gratulerer med flott resultat, og så bra at du syntes det var lærerikt.

Skrevet

jo, maks poeng er 100. Var endel som hadde vært med flere ganger før der. Det var jo vår første gang så.

Lykke til til alle som skal stille i morra =) Og gratulerer til alle som stilite i dag!

Skrevet

Må få med at det var 19 portiser påmeldt på utstillingen, og flere av dem var veldig fine! Mamma og Pappa tok noen bilder, så jeg skal sende de til Silje og legge de ut så fort som mulig

Skrevet

Haha. Ikke regn med at Silje får dem ut i alle fall. Treigeste virresilje.

Hvordan gikk det med Prince? :thumbsdown: Hvem ble BIM?

Skrevet

:thumbsdown:Lille Prada Puff Til Wulfern bla nr 2 av Junior tispene og fikk HP

OG Amigo til Jaktlykke ble BIM fikk CK og CACIB

WOHOOOOOOOO!

Skrevet

Enda Aron gikk bedre og stod i det minste i ro lenge nokk til at dommer kunne se på hunden denne gangen så gikk han ut med en blå sløyfe, men det gjør ikke noe.

Broren til Freia der i mot fikk jo sitt andre cert og er nå 15mnd gammel(det var hans fjerde utstilling) så som oppdretter så er jo jeg veldig fornøyd da :thumbsdown: mildt sagt :angry: :frantics:

Skrevet

Gratulerer til alle med gode resultater!

Vi er nettopp kommet hjem og jeg er kjempefornøyd ;). Det var Amigo og Millett som gikk mot hverandre og hun trakk det lengste strået i dag. Kritikkene deres var nesten identiske men hun er 10 cm mindre enn Amigo og dommeren liker den varianten bedre enn de store.

Kritikken:

"God størrelse. Prima hode og uttrykk. Bra bitt. Er lite for rak i fronten og armbogene skal ligge tettere til. God overlinje. Lite forfallende kors. Er normalt vinklet. Bra farge. Akseptabel pels. Rør seg bra".

1 KVAL, 1 KONK, 1 BHK, CK, CACIB, BIM

Skrevet

På første utstilling for både meg [*] og Pippin i juniorklassen fikk vi to røde sløyfer, CK og ble 4. beste hann i rasen. Veldig fornøyd med en CK for en junior mot så meritterte og flinke hunder. ;)

[*] Var egentlig min samboer som skulle handle ham og ikke jeg.

Skrevet

Jeg knipset denne lille tassen - en skjønn aussie på 10 uker. (guuuud så deilig sånne små lukter ;) )

1263a4h.jpg

Og her er Amigo i ringen (se vekk fra mongotrynet :P mitt da - jeg prater med ham):

121d8qv.jpg

Skrevet

Er akkurat kommet hjem etter en 7-8 timers tur over fjellet, men det var vel verdt turen. Dennis ble nemlig BIR med CERT og Cacib ;)

Handlet også fram BIM tispa for en annen oppdretter.

Bilder kommer etterhvert.

Skrevet

Gratulere så mye alle sammen. ;) Har vært nede både i dag og i går, og vi koste oss. :P

Men leit når eg leste BA i dag. Synd det skal være slik.

"Leder i utstillingsavdelingen til Norsk Kennel Klub, Inger Dahle (t.v), frykter dette var siste gang deres internasjonale hundeutstilling kom til Bergen. Grunnen er at ingen større idrettshaller er villig til å slippe hundene inn. "

Mvh Anette & Akita

Skrevet
Gratulere så mye alle sammen. ;) Har vært nede både i dag og i går, og vi koste oss. :P

Men leit når eg leste BA i dag. Synd det skal være slik.

"Leder i utstillingsavdelingen til Norsk Kennel Klub, Inger Dahle (t.v), frykter dette var siste gang deres internasjonale hundeutstilling kom til Bergen. Grunnen er at ingen større idrettshaller er villig til å slippe hundene inn. "

Mvh Anette & Akita

Hadde vel strengt talt ikke vært verre enn at de hadde flyttet den til april/mai og hatt utendørs i stedet for død og liv ha den i mars og innendørs.

Før så var nkk-bergen alltid i begynnelsen av april(når jeg begynnte med utstilling), Finnes mangen store fotballbaner her i byn liksom, eneste problemer er at de ikke har tak.

Skrevet
Hadde vel strengt talt ikke vært verre enn at de hadde flyttet den til april/mai og hatt utendørs i stedet for død og liv ha den i mars og innendørs.

Før så var nkk-bergen alltid i begynnelsen av april(når jeg begynnte med utstilling), Finnes mangen store fotballbaner her i byn liksom, eneste problemer er at de ikke har tak.

Men det er jo ikkje et rent lite problem, det er Bergen det er snakk om.

Er en stor sjanse å ta.

Skrevet

De er inne på tanken å flytte NKK Bergen slik at den kan holdes utendør, ja. Men det er ikke bare snakk om "store fotballbaner" - parkeringsmuligheter er vel så viktige, og slik jeg har forstått er ikke disse i overflod i Bergenstraktene, så man får se hva det blir til.

Jeg skjønner imidlertidig at NKK ikke kan arrangere flere utstillinger på Bønes. Makan til trafikk-kaos skal man lete lenge etter! Og antall hunder påmeldt øker fra år til år...

Om det er noen som vet om et egnet sted er det jo bare ¨å ta kontakt med NKK?

Haller- og iallefall store haller med parkeringsplasser som tillater hunder er stor mangelvare i Norge.

Moderatorer... Kankje dere kan gi dette emnet en egen tråd, siden det er noget OT?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...