Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris ang hundepass


SNEHVIT

Recommended Posts

Hei!

Jeg skal begynne å passe en hund av og til. Hva skal jeg ta som betaling på en hel dag? også pris på en overnatting?

Jeg får med for til hun. Hun er en labrador på et og et halvt år.

Har dere noen anbefalinger på pris?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer an på hvordan du driver. Hvis du bare skal ha hunden inne i huset ditt, gå turer med den og hvis hun har med fôr og alt annet hunden trenger, tenker jeg kanskje 50-80 kroner dagen, 70-140 kroner for overnatting. Hvis du ser på det som en jobb (passer flere hunder og at det f.eks er sommerjobben din) og du har en "minikennel" med hundegårder, hunderom, du holder fôr o.l. tenker jeg mellom 150 og 200 kroner døgnet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Jeg skal begynne å passe en hund av og til. Hva skal jeg ta som betaling på en hel dag? også pris på en overnatting?

Jeg får med for til hun. Hun er en labrador på et og et halvt år.

Har dere noen anbefalinger på pris?

hei. prisen på en dag er vel normalt fra 50- til 80 kr. Sier du fxs. Du kan legge deg midt mellom. Sikkert helt ok for di. Overnatting ca 150,- .Pass for 1 dag + overnatting, ca 150- til 200? fsvante.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begynner å innse at jeg betaler grovt for hundepass. Hun som passer nå får 200kr for x'antall timer, og 300 for overnatting. Jeg har aldri tatt under 100 for døgnpass - stort sett 150, litt avhengig av hunden. Knøttis kan være rimelig pes å passe, så derfor legger jeg inn litt ekstra, samt at det ikke er så ofte jeg trenger pass.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer jo litt an på hvor ofte du sitter hundevakt.

Er det sjelden kan du ta litt høyere betalt.

Sitter du flere ganger i uka på fast basis så synker vel prisen litt.

Sånn det fungerer med barnevakt iallefall :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tar aldri betalt for å passe hunder...jeg synes bare det er hyggelig, og gjør det som en vennetjeneste, og ikke for pengenes skyld.

Nå passer vi Cita til Benedicte, (har gjort det flere ganger), og det synes jeg er superhyggelig. :P Nesten så jeg kunne ha betalt Benedicte for å få passe henne...hehe.. :P Ho er kjæresten til Albin, og går veldig godt sammen med alle 3 hundene våre.

Ho "trimmer" faktisk Albin, da han er mye mer aktiv på tur når ho er med. Han er alltid der Cita er. :P

De få gangene vi har hatt behov for hundepass, er det oppdretter eller Kay, kompisen til Mona som har passa dem. De vil heller ikke ha betaling, så da har jeg kjøpt en ting til dem.

Hvis du skal passe hunder, og ser på det som en jobb, ikke vennetjeneste, så er nok 100,- kr dagen ikke for mye å forlange. Det blir ikke rare timesprisen, og du har tross alt ansvaret for hunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fibi her skal aldri passes av private. Men hvis noen ville passet Scilos for meg, ville det jo vært venner og jeg tror jeg hadde betalt en flaske vin. :P Nå er det jo ganske naturlig å sette ham på Trofast sammen med Fibi, når vi reiser bort en gang. Der betaler jeg det det koster.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå passer vi Cita til Benedicte, (har gjort det flere ganger), og det synes jeg er superhyggelig. :P Nesten så jeg kunne ha betalt Benedicte for å få passe henne...hehe.. :P Ho er kjæresten til Albin, og går veldig godt sammen med alle 3 hundene våre.

Ho "trimmer" faktisk Albin, da han er mye mer aktiv på tur når ho er med. Han er alltid der Cita er. :P

Ja, sant? Hehe... De gangene jeg har passet Cita har mamma ment at det ikke ville ha noe å si om jeg leverte tilbake feil labrador... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, sant? Hehe... De gangene jeg har passet Cita har mamma ment at det ikke ville ha noe å si om jeg leverte tilbake feil labrador... :P

Ja, Cita er virkelig en sjarmerende og trivelig hund...og veeldig kosete. :P Hvis ho noen gang skal omplasseres så er jeg fus, bare så du vet det..hehe.. :P

Ho sover i senga mi om natta, og når vi er hjemme, så fotfølger ho meg, og nekter å legge seg før jeg legger meg, sjøl om Mona og de andre hundene forlengst er i seng.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...