Gå til innhold
Hundesonen.no

Min hund, med og uten pels!?


Nikki72

Recommended Posts

Skrevet

Her er min blandingshund.

Hund er blanding mellom Tibetansk spaniel og chinese crested powder puff.

Så vi var hos en hunde frisør og klipte ho litt som en powder puff.

Vil bare høre noen meninger om hva dere syntes er finest :-D

Skrevet

Jeg likte pelsen i ansiktet jeg, men den andre er sikkert mer praktisk. Hvis det ikke er noe problem med pels i ansiktet, ville jeg heller gått for det; de blir så mye "søtere" da. Uten pels blir mer "pent".

Skrevet

Jeg synes hun var nydelig med ansiktshårene også jeg. Selv om hun var stilig med puffklippen også. Nå skal det sies at jeg er svak for de med hårete ansikt da. Så der er det vel smak og behag ja.

Skrevet

jeg syntes personelig hun var søtes med ansiktshår, men det er jo ikke så kjekt med det da..men hun var jo nydelig uansett hun!

Skrevet

Takk :) Ja, hun er veldig nydelig.

Selv liker jeg best med pels så ho har det nå.

Men jeg kommer nok til å klippe ho sånn igjen til sommeren.

Det rare er at min andre hund blir helt "gal" når hun er nyklipt.

Han bare snuser og snuser og vil gjerne "prøve seg" også. :)

Skrevet
Jeg likte pelsen i ansiktet jeg, men den andre er sikkert mer praktisk. Hvis det ikke er noe problem med pels i ansiktet, ville jeg heller gått for det; de blir så mye "søtere" da. Uten pels blir mer "pent".

Jeg er enig med Huldra ;) Søtere med pels, men hun passet egentlig begge deler :wub:

Skrevet

Jeg likte begge deler kjempegodt! Så søt hund! Du kan jo bytte litt på sveisen da vettu :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...