Gå til innhold
Hundesonen.no

Mødres privilegium!


Silje

Recommended Posts

Skrevet

Nå har min lille Sunniva blitt 6 mnd, og er ikke så liten lengre likevel!

Er det flere mødre her som tar på seg mødrenes privilegium og vil vise bilder av øyesteinene? (pappaer har lov å vise sine og altså :blink: )

IMG_0051.jpg

Begynt å spise litt selv (ikke si til henne at hun holder skjeen feil vei :kiss: )

IMG_0071-1.jpg

Vakre lille jenta mi :)

IMG_0088.jpg

Skrevet

Nydelig liten frøken du har :-D

Mine barn er ikke babyer lenger de da, Blir så fort store. :kiss:

Men setter inn et bilde av gullungene mine alikevel jeg. (Stolt :blink: )

Skrevet

Ja hun er EKSTREMT lik pappaen sin! Jeg lurer på om jeg i det hele tatt var med på produksjonen jeg :kiss:

Nydelig liten frøken du har :-D

Mine barn er ikke babyer lenger de da, Blir så fort store. :)

Men setter inn et bilde av gullungene mine alikevel jeg. (Stolt :blink: )

Fiiine gullunger! :) :)

*Dobbelpost, mod Miriam*

Skrevet

Må jo vise opp mine også da :blink:

Veslejenta ble 2 år i går og prinsen fyller 6 år på söndag:

17251521.jpg

16092108.jpg

18673123.jpg

13993860.jpg

16092109.jpg

Elsker det siste bildet selv om det er uskarpt :kiss:

Skrevet

Silje: Åh, DER er vakreste tanteungen:D (Har hun lært å si Supertante Ia enda?)

Caroline: Du har fryktelig pene barn, altså... Åh, så skjønne :blink:

Imre: Næmmen, skikkelig sjarmtroll! Og så herlige bilder med hunden.

Skrevet

Jeg har en bror på 9 mnd. som er ganske så skjønn, helt objektivt sett selvsagt.. :blink: Skal knipse av han så dere får se, jeg :kiss:

Skrevet

Så nydelig barn dere har alle sammen ;)

Og Caroline; for noen herlige uttrykk og utstråling de har ;)

Skrevet

Her var det mange sjarmerende troll ;)

Da må jo jeg benytte sjansen til å vise dere mine små krapyl...

Eldstemann Kristian

Kristian.jpg

Julie i midten

Julie.jpg

Jonas minstemann

Jonas.jpg

Skrevet
Lov å sette in av tantebarne sine? :)

Da må du spørre foreldrene om tillatelse først :)

Vi har jo fostret frem maaange flotte barn her jo! :P :P

Skrevet

hmm har nå noen små ramper jeg også(vel ikke fullt så små lengre da) men brukbare bilder er det lange i mellom, har et fra 2006 da. De har jo ikke forandret seg så mye siden da(bare vokst litt).

17mai.jpg

Sofie 9år og Andreas 7år (fyller 11 & 9 neste mnd)

Alle kan vel gjette hvilken dag bildet ble tatt kan jeg tneke meg he he

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...