Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekjøp - Jaktlabbe


charlotte

Recommended Posts

Jeg trenger noen gode grunner til å vente med valp nr 2. Har helt valpefeber og det er mange spennende kull ute nå, har tid og ressurser til å ha en hund til og trene begge to. Den eneste fattige grunnen jeg har til å vente er bare at jeg vil stille Lisa i AK på jaktprøve noen ganger først siden det innebærer mye trening, FØR jeg får enda en hund. Eller.. vil og vil... jeg vet at jeg BURDE vente til Lisa er ferdig i AK hvertfall... Men det er jo kjempedumt å gå glipp av noen storslagne kull bare pga det? Eller?

ÅÅÅÅÅåh, vil ha valp :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar
Om du har tid,ork og alt annet mulig på plass ser jeg ingen grunn til å vente jeg,og særlig ikke hvis drømmekullet er i anmarsj. Var jeg grei nå? :ahappy:

Kunne ikke sagt det bedre selv. :D Neida, eller joda..

Men hvorfor vil du så veldig at hun skal være ferdig i AK før du får valp? Hvis det er som du sier, at du har tid og ork til å trene og ta deg av to - så kan du jo kanskje bare utsette det pittelitt også tar du deg av valpen samtidig som du har henne og fortsetter å trene henne, men kanskje ikke like mye som det hadde blitt om det bare var dere to. Jeg ser iallefall klart at det kommer til å bli litt mindre på nummer 1. nå helt i begynnelsen. My må tisse/bajse støtt, hun krever sitt allerede som 8 uker og snart har vi mye miljøtrening og sosialisering som skal være unnagjort også.

Hadde ikke valper sovet så mye som de gjør så hadde jeg ikke hatt tid til noe annet :yes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror jeg "sprekker" altså.. til helv#¤%& med den planen om å vente! Hvis drømmekullet dukker opp nå så hopper jeg i det, jeg hadde jo så flaks med den hunden jeg fikk sist :-D

Helt i valpetåke jeg altså...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøper du fra utenlandske eller norske oppdrettere?

Ble bare nysgjerrig siden jeg endelig har funnet min Lab oppdretter.

Lisa er import fra England, den neste blir fra Sverige tenker jeg :-) Searover, Moorman, Justlike og Streamlights f.eks, mange flotte hunder kommer derfra. Hvor kommer din fra?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså, du har alltid sagt at du skal vente med å trene en ny litt lenger enn du gjorde med Lisa. Og det er jo en god grunn for å få nå! Da må du trene Lisa ferdig i Ak før du begynner å trene den nye - glimrende spør du meg!

KJØR PÅ!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enten må hun fortsette i samme stil, eller velge noe som skiller seg totalt ut.

Vi satser på at det blir en tispe, så her er mine forslag:

Spitzy

Elin

Kætsj er fancy navn på en jaktretriever, eller catch da - om man vil ha det korrekt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aaah, liker denne løp og kjøp innstillingen :ahappy: Jeg er så klar jeg! *hoppesprette*

Mange fine navneforslag, er veldig beita på det området faktisk. Lisa skal i hvertfall få en lillesøster så det må bli jentenavn. Catch var litt kult, kjør gjerne på med flere navnforslag. Tenkte litt på Smia :yes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...