Gå til innhold
Hundesonen.no

Eukunuba..


Line_

Recommended Posts

Bare det at hun ikke likte det. Pluss at det er mer olje i Royal Canin :) Men du som har puddel burde vel kanskje bruke et fôr som er spesielt bra for å holde på pelsfargen? Tanta mi, som er oppdretter av puddel, bruker Mera Dog.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor bytter dere merke hele tiden? Hunder er vanedyr, og spiser det de får med litt konsekvente matrutiner. Uansett, til spørsmålet: Jeg bruker Eukanuba, og har alltid gjort det. Kommer til å bytte over til Precept når Lisa runder året, fordi jeg synes Precept Competition er knallbra, hvis ikke bedre enn Eukanuba Performance. Jeg bruker kun aktivfôr på voksen hund.

Noen som har noe negativt å si om dette foret? Vi prøver litt forskjellig nå og Felix ser ut til å elske det!! Har brukt Precept(det likte han ikke veldig godt), Hill's (likte dette ganske godt) og nå eukunuba.. :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor bytter dere merke hele tiden? Hunder er vanedyr, og spiser det de får med litt konsekvente matrutiner. Uansett, til spørsmålet: Jeg bruker Eukanuba, og har alltid gjort det. Kommer til å bytte over til Precept når Lisa runder året, fordi jeg synes Precept Competition er knallbra, hvis ikke bedre enn Eukanuba Performance. Jeg bruker kun aktivfôr på voksen hund.

Men jeg tror ikke hunder er så kompliserte som så. De dør ikke av å bytte for. Tenk, før i tiden ble hundene fora på brød og middagsrester, og de ble da gamle de også. Selvsagt, man skal ikke bytte ukontrollert, men det kan da umulig skade å bytte for for å finne det som fungerer bes!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

det blei hudproblemer her, vet ikke om det har relasjoner til eukanuba, men etter at vi begynte med det så klødde Oscar mye og begynte å bite på beinet sitt, nå har det blitt en uvane å tygge, men kløinga ga seg etter at vi begynte på olivers...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har noe negativt å si om dette foret? Vi prøver litt forskjellig nå og Felix ser ut til å elske det!! Har brukt Precept(det likte han ikke veldig godt), Hill's (likte dette ganske godt) og nå eukunuba.. :)

det eneste negative jeg har hørt om det er prisen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den ene hunden min tåler det ikke i det hele tatt, får allergisk utslett (labber, ører, hud) den andre fikk moderat kraftig kløe. De liker alt, men av de for-typene som er prøvd, var det vel kanskje den minst interessante smaksmessig, men ned går det uten problem. Jeg byttet pga kløen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er sinnsykt dyrt, men veldig bra. Etter fire dager var pelsen glinsende og fin, fra før matt (med LABB). Avføringen er også helt fin, og energien på topp.. Men det er fryktelig dyrt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er sinnsykt dyrt, men veldig bra. Etter fire dager var pelsen glinsende og fin, fra før matt (med LABB). Avføringen er også helt fin, og energien på topp.. Men det er fryktelig dyrt!

Det blir jo ikke så forferdelig dyrt med en så liten hund som jeg har da :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det blir jo ikke så forferdelig dyrt med en så liten hund som jeg har da :D

Hehe, det gjør jo ikke det.. Værre om du har en st.bernhard liksom. Men jeg merker at jeg synes en sekk går litt fort... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har noe negativt å si om dette foret? Vi prøver litt forskjellig nå og Felix ser ut til å elske det!! Har brukt Precept(det likte han ikke veldig godt), Hill's (likte dette ganske godt) og nå eukunuba.. :D

Det er er et godt anerkjent merke. Selv kan jeg ikke bruke det på mine sheltier, for de klør av det. Derfor gikk jeg over til Royal Canin Sensible. Dette bruker både Silje og jeg på alle tispene. Har veldig god erfaring med det :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...