Gå til innhold
Hundesonen.no

Smartingen vår


TonjeM

Recommended Posts

Skrevet

Igår var vi i bursdag hos mine gamle foreldre. Etter middagen skulle min far sette tallerkenene i oppvaskmaskinen - og Kakkelakk skulle få lov å være med å rydde - dvs slikke tallerknene i oppvaskmaskin (han har ikke så mange privilegier lille Kakkelakk, så faren min mente at det skulle han få lov til - lille basenji hadde jo benka seg sammen med min mor inne på stua - min mor er veldig raus med kaker - så Kark skulle få slikke tallerkner for en gangs skyld!)

Jeg hører faren min le ute på kjøkkenet og går for å sjekke ut. Faren min tar en og en tallerken fra kjøkkenbordet og setter i oppvask-maskinen og sier værsågod til Kark - og Kark slikker tallerken - baksiden av tallerken vel og merke - der det overhodet ikke er noe å slikke av.. faren min må vise Kark hvor han skal slikke hen ("Du gutten min, du må slikke forsiden vet du" sier han og må holde tallerkenen opp for at Kark skal slikke på "riktig" side - og ler) .. stakkars Kakkelakk - er så kørka at det går utover matvettet!

Skrevet

Det er alltid så morsomt å lese om Kark'en din :lol: Han virker som en utrolig artig hund, og oppfører seg slik flat'er flest!

Skrevet

Hihi... Jeg er overbevist om at familiens labrador aldri hadde hadde gått i samme fellen. Høres ikke greit ut å være flat-tomsing, nei...

Skrevet

Hihi! Denne var morsom. Jeg synes jeg ser han. Like blid bare fordi han tror han spiser. Er det noe som heter typisk flat? :)

  • 1 month later...
Skrevet

Hvorfor er dette typisk for flat?

Leser til stadighet historier om TonjeM sin hund, og er jo så klart morsomt å lese. Men jeg klarer ikke helt å skjønne at dette er typisk for flat.

Vi hadde Flatcoated retriever når jeg var barn, og kjenner meg ikke det minste igjen i historiene til TonjeM og utsagnene om at dette er typisk for denne type hunder.

Så enten hadde vi ett geni av en hund, eller så får denne rasen ett urettferdige stempel som "dum" her inne på forumet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...