Gå til innhold
Hundesonen.no

Min ventetråd


Miriam

Recommended Posts

Skrevet

Noen av dere har sikkert fått det med dere allerede, men jeg skal altså ha en valp fra kullet til 2nes Dina, oppdrettet til Belgerpia. Jeg skal være fôrverten, og jeg gleder meg noe enormt :) Nå er det jo ikke så lenge siden jeg hadde valp sist, men det er jo enkelte ting man går og lurer på, og akkurat nå er jeg på jakt etter navn til veslefrøkna... Så kjære soniser, I need your help :)

Kom gjerne med forslag til navn, jeg står ganske fast og trenger forslag...

  • Svar 385
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Takker :)

Jeg vet ikke helt hva slags navn jeg har i tankene, eller... jeg vet det jo forsåvidt, men jeg vil gjerne høre forslag først :) Jeg er helt åpen for det aller meste, men det kan gjerne være et litt uvanlig navn... Noe ikke "alle" heter...

Skrevet

Rosa

Grace (Ikke helt mitt forslag, da :) )

Perle (Oppkalt etter en kampelg her på sonen)

Glede

Pink

My

Guest Belgerpia
Skrevet

Kan en skarve oppdretter få lov til å rynke på nesen av ett og annet navn *ler*

(den får bare ikke hete Grace eller Gracie..... *fnis* og hvorfor kan jeg forklare når du kommer for å se)

Skrevet

Takker for forslagene så langt :) Jeg har jo Josie fra før, så et navn som passer sammen med hennes er jo ikke forakte, men heller intet "must". Josie er oppkalt etter en sang jeg liker godt, så det kunne jo vært kult med et navn enten på en sang, eller en musiker. Har prøvd å finne navn på musikere/sangere, men det jeg har kommet på så langt er jo temmelig "tunge" eller veldig sære navn (jfr. min supersære musikksmak)... Aretha (Franklin) er liksom litt tungt å gaule ut over Ekebergsletta :)

Fra før har jeg vurdert følgende navn:

Lily

Lucy

Grace (leder så langt)

Edit:

Kan en skarve oppdretter få lov til å rynke på nesen av ett og annet navn *ler*

(den får bare ikke hete Grace eller Gracie..... *fnis* og hvorfor kan jeg forklare når du kommer for å se)

Oi, skummelt :D Må finne ut hvorfor hun ikke kan hete Grace!

Skrevet
Perle, Perle, Perle!

Jeg skulle forøvrig hilse og si at det var hyggelig at hun ikke var glemt! :)

Det går da ikke an å glemme Perle. :) Den eneste renrasete kampelgen på hundesonen. Den ekte, genuine, den orginale!

Flere navn:

Gypsie

Glorie

Google ( :D )

Grete

Nei, der var det stopp for denne gangen. ;)

Skrevet

Og brått ble det tydelig at Grace/Gracie er uaktuelt :)

Edit:

Det går da ikke an å glemme Perle. :) Den eneste renrasete kampelgen på hundesonen. Den ekte, genuine, den orginale!

Flere navn:

Gypsie

Glorie

Google ( :D )

Grete

Nei, der var det stopp for denne gangen. ;)

Spørs hvor glad mamma blir da *ler*

Guest Belgerpia
Skrevet
Og brått ble det tydelig at Grace/Gracie er uaktuelt :)

Edit:

Spørs hvor glad mamma blir da *ler*

*Vrir seg i krampelatter* og takker

Skrevet
*Vrir seg i krampelatter* og takker

:) Det var ikke så mye å lure på når du forklarte hvorfor da *ler seg fillete*

Skrevet
Oi, skummelt :) Må finne ut hvorfor hun ikke kan hete Grace!

Og brått ble det tydelig at Grace/Gracie er uaktuelt :)

Er det mulig å dele denne informasjonen med oss andre?

Grete er et flott navn! :D

Skrevet
Er det mulig å dele denne informasjonen med oss andre?

Grete er et flott navn! :)

Stemmer for det jeg å. *nysgjerrig*

Prøv å uttale Grace/Gracie på bergensdialekt :)

Skrevet
Prøv å uttale Grace/Gracie på bergensdialekt :)

Hihi. Her i huset er det et ganske vanlig kallenavn på bikkja, men jeg skjønner jo at man ikke vil at hunden skal hete det.

Guest Belgerpia
Skrevet

Greeeeeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis

sssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Nope..... don't think so *latterkrampe*

Skrevet

Åååå du skal ha belger!! Så gøy! Grattis :)

Navn:

- Quila

- Keyla

- Vila

Dette er noen av de navnene jeg tenker på til min drømmehund :blush:

Skrevet

Gratulerer med valp! Jeg skal ikke komme med navneforslag - jeg har bare et kult tispenavn, og det skal jeg prøve å holde bittelitt for meg selv (selv om ingen kommer til å bruke det navnet på tispa si, så det er jo ikke så farlig egentlig).

Skrevet
Hva med Luca? Du har hørt sangen?

Ellers fant jeg denne siden med jentenavn etter sangtitler - HER

Hey :) Takker! Der skal jeg glane mye :)

Gratulerer med valp!

Takker for det :D

Edit:

Marianne foreslår Jenna *ler* Flere enn meg som får litt feil assosiasjoner til det navnet? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...