Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Er helt ny på dyresonen, så tenkte å presentere meg og hunden min Sita :D

Jeg er en 23 år gammel student som bor i Trondheim, og Sita er en 6 mnd gammel mops som jeg kjøpte sammen med min samboer i november. Det er første gang med hund for oss begge, så det kan godt hende det kommer endel spørsmål fra denne kanten etterhvert!

Det var ikke helt enkelt å få lastet opp bilde, men prøver:

PC317465.jpg

*Dobbelpost. Vennligst bruk redigeringsfunksjonen. mod. Raksha*

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Kjempe nydelig var hun :ahappy:

jeg har en mops selv, kan jo benytte annledningen til å spørre dere andre med mops om hvor mye hunden deres veide (hvor stor den var) ved 14og16 ukers alder..

Veide min forige uke, da var han 14 uker å veide 2,6 kilo..

Skrevet
Kjempe nydelig var hun :ahappy:

jeg har en mops selv, kan jo benytte annledningen til å spørre dere andre med mops om hvor mye hunden deres veide (hvor stor den var) ved 14og16 ukers alder..

Veide min forige uke, da var han 14 uker å veide 2,6 kilo..

Sita var 4 kg da hun var 14 uker gammel, og nå er hun 7 kg. Men hun har hele tiden vært størst i kullet sitt, så utviklingen er sikkert veldig individuell.

Forresten, veier du ham hjemme på badevekta? Da kan det hende den ikke viser helt rett, de er ofte unøyaktige, og særlig ved så liten vekt. Du kan jo prøve å holde ham og stille deg på vekta, og så bare veie deg alene. Kan hende det blir mer korrekt. Vi har veid Sita hos dyrlegen, så regner med den viser riktig. Hjemme bruker vi denne metoden :lol:

Skrevet
Sita var 4 kg da hun var 14 uker gammel, og nå er hun 7 kg. Men hun har hele tiden vært størst i kullet sitt, så utviklingen er sikkert veldig individuell.

Forresten, veier du ham hjemme på badevekta? Da kan det hende den ikke viser helt rett, de er ofte unøyaktige, og særlig ved så liten vekt. Du kan jo prøve å holde ham og stille deg på vekta, og så bare veie deg alene. Kan hende det blir mer korrekt. Vi har veid Sita hos dyrlegen, så regner med den viser riktig. Hjemme bruker vi denne metoden :ahappy:

Okei, nei har veiet han hos dyrlegen og i dyrebuttiken.

Men han var liten i kullet sitt da :lol: Så det er sikkert forskjellig som du sier.

Hvor fikk du din nydelige fra?

Skrevet

heihei og velkommen så masse skal du være!!

Gratulere me hund..såå søt hun er!! gleder meg til å se masse bilder av henne fremover :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

Takk, Wheatentass ;)

Idag har vi vært hos veterinæren. Jeg la nemlig merke til at Sita tisset rosa imorges, ikke gult. Ringte dyrlegen og dro på drop-in i ettermiddag. Til min store overraskelse ville Sita faktisk tisse med meg og dyrlegen som ivrige tilskuere, slik at dyrlegen fikk samlet opp nok til en prøve. Hehe, jeg syntes det var litt komisk med den lille koppen og greier. Prøven viste masse bakterier, så nå er lille snuppa mi på antibiotikakur for urinveisinfeksjon. Maskert i leverpostei var det ikke noe problem å få i henne medisinen ;)

Det går forøvrig bedre og bedre hos veterinæren, det virker som det er kjempemoro å gå dit, springer rundt og snuser og kan ikke få nok oppmerksomhet fra de ansatte :P Hun var tilogmed forholdsvis flink til å vise tenner, og det er et stort fremskritt ;)

Forresten glemte jeg selvfølgelig å spørre om man må ta noen forhåndsregler med hund med uvi, så om noen leser her og vet om noe blir jeg takknemlig for info :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...