Gå til innhold
Hundesonen.no

Westminster Dogshow


Papillon

Recommended Posts

Skrevet

Caroline: Ja, de er ikke mye fine.. Hva er det med de hodene?? Uff, jeg får litt vondt i meg når jeg ser borderne og.. De hadde sikkert ikke gjenkjent en sau om de så den.

Guest Dratini
Skrevet

Kan vel kanskje si at jeg egentlig er ganske fornøyd med at "min" rase ikke er representert der... Den er en "rare breed" i statene, så da er mulighetene små for at "vi" kommer med *hihi*

Skrevet
Kan vel kanskje si at jeg egentlig er ganske fornøyd med at "min" rase ikke er representert der... Den er en "rare breed" i statene, så da er mulighetene små for at "vi" kommer med *hihi*

Hvorfor er det bra at den ikke er representert der? (Ikke det at jeg syns det er så innmari viktig å se min rase der heller.)

Skrevet

Så ingen Leon der heller gitt.

Synes alle hundene der var så fryktelig rene og glatte.

Aldri vært på utstilling før. Er hundene like stylet på utstilling i Norge?

Skjønner jo at de må stelles men de her var jo som lekebamser.

Skrevet

Se på setterne - de er jo så langhåret at de hadde pinadø ikke klart å komme seg 100 m opp i brakebuskene her hjemme engang... å jakte fugl i den habitten der er jo klin kramp umulig :D . Det er rene showdogs og ubrukelige i marka. Synd - for rasen blir helt ødelagt. Pelsen kan såklart klippes, men bein og poter er ikke skapt til å løping og utholdenhet.

Typisk amerikansk vil jeg si; de er så opptatt av det ytre at det er til å spy av.

Heldigvis er ikke min rase heller representert der ;)

Skrevet

Springerne er ikke mye fine gitt... Altfor lang og upraktisk pels, og helt rene farger (det vil si uten prikkene som faktisk er karakteristisk for rasen). Hurra for ekstremavl <_<

Guest Dratini
Skrevet
Hvorfor er det bra at den ikke er representert der? (Ikke det at jeg syns det er så innmari viktig å se min rase der heller.)

Fordi (som flere her skriver) så avler amerikanerne veldig ekstremt på utseende og "hjelpe meg" hvordan ville da en hovawart blitt seende ut? Lang hals lik mange av fugelhundrasene og enda lengre pels enn det den har fra før (og kanskje lengre der den ikke skal være lang?)

Skrevet

De Portugisiske vannhundene er ikke så ulike de som er her i Europa tror jeg. Mange av dem har faktisk bedre benstamme enn mange av de hundene man ser på utstilling her. Men jeg synes jammen meg de er store! Og mange av dem er hasetrange og noen av dem er overvinklet (sånn ut i fra slik jeg liker rasen). Sånn bortsett fra det varierer utseendet en del der, blant annet stiller de hunder som etter standarden regnes som feilfargede. Ellers er det ikke så lett å se så mye på en sånn video.

Forøvrig er det herlig å se at de er vannhunder, tross alt. :) Den barnslige oppførselen og lekenheten er å se også på store hundeutstillinger, gitt. De aller fleste av hundene som ble stilt hoppet og tullet på kjent postisvis.. :)

Skrevet
Ikke buhunden heller :lol:

Elghunden derimot, de har fått akitapels jo! Om noen skjønner hva jeg mener med det? Akitapels ala. american akita.

Mange av de elghundene der var veldig identiske med de som stortsett vinner på utstilling i Norge :P

Men i Norge ser vi ofte de "mindre pene" med røytepels og diverse utstillingsfeil, som gud og hvermann har og bruker på jakt. Pelsen på hundene var bedre enn mange av de i Norge, har sett flere utstillingsvinnere med lignende pels før.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...