Gå til innhold
Hundesonen.no

Teddy hundeseng


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Er det er spesielt merke dette, eller er det bare det at du skal ha en rund fleeceseng av et hvilket som helst merke? :ahappy:

Jeg vet i alle fall at vi har hatt mye fleecesenger fra kennel/gresshoppa inne på jobben, så det er ikke umulig at vi har det ennå. (har ikke vært der på en stund nå)

EDIT: Slike som denne sengen har vi hatt inne i masse ulike farger i alle fall :drool:

http://content.optimapartner.no/Picture.as...3&cid=wvppR

Skrevet

Det er ikke noe eget merke, men det kalles ofte Teddy seng.

Slik som denne

plysjseng.gif

Helt rundt seng av fleece. Vet at den kommer i mange ulike farger

Den du linket til er mer oval.

Skrevet

Ah.. :) Da er jeg med!

Vi har ikke sånne inne, men jeg vet at vi bestiller inn om kundene har spesifikke ønsker.. :) Du får ta en tur innom hvis du ikke finner slik seng noe sted.

Skrevet

Finner man svææære sånne senger? Type stor nok til en middels stor hund og en liten? :) Er dårlig på mål desverre.. Det burde være plass til en hund på størrelse med en liten border collie og en hund på størrelse med en liten papillon! :)

Skrevet
Finner man svææære sånne senger? Type stor nok til en middels stor hund og en liten? :P Er dårlig på mål desverre.. Det burde være plass til en hund på størrelse med en liten border collie og en hund på størrelse med en liten papillon! :P

De har en her som er ganske stor(100cm):

http://villmarkens-port.no/

Skrevet
Finner man svææære sånne senger? Type stor nok til en middels stor hund og en liten? :P Er dårlig på mål desverre.. Det burde være plass til en hund på størrelse med en liten border collie og en hund på størrelse med en liten papillon! :P

Vet ikke med sånne Teddy senger, men den største BiaBed'n er perfekt for to labbiser. Så da passer sikkert den nest største. Selvom det ikke var de du tenkte på da :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...