Gå til innhold
Hundesonen.no

Adobe GoLive?


Linda Marie

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen norske sider hvor jeg kan lese meg til hvordan jeg kan utforme sider med Adobe GoLive? Jeg sliter mest med å få en side ut på nettet. Jeg har Domeneshop. Webhotell der. Men jeg må innrømme at jeg ikke helt forstår meg på hvordan jeg får publisert sidene mine.

Og så skjønner jeg ikke mye av hvordan jeg får laget fin hjemmeside. Med flere sider og mulighet for å laste opp bilder og gjerne film.

Fikk hjelp av en kompis til å lage forrige hjemmeside, men han kan desverre ikke hjelpe meg nå pga tidsmangel...

På forhånd takk for hjelpen!

biltrialsiden min

Skrevet

Takk for tipset, men siden er ikke på norsk. Og jeg savner en side skrevet på norsk slik at jeg slipper å slite med engelske fagutrykk. jeg sliter max med å lære meg å bruke pc`n til vanlig...

  • 4 weeks later...
Skrevet

Hvis du tenker på selve publiseringen, så syns jeg det er enklest å bare bruke et annet program til akkurat den delen. Selv bruker jeg SmartFTP.

Der skriver du inn brukernavn og passord som du har på domeneshop, samt adressen til domeneshop sin server (ftp.domeneshop.no). Så logger du deg på, og da får du opp alle mappene som ligger på webhotellet ditt. Det er i den mappen som heter "public" at alt innholdet på sidene dine må ligge!

Bruker GoLive selv, fornøyd med det.

Skrevet
(ftp.domeneshop.no). Så logger du deg på, og da får du opp alle mappene som ligger på webhotellet ditt. Det er i den mappen som heter "public" at alt innholdet på sidene dine må ligge!

domeneshop har ikke noen mappe som heter public... :)

Hos domeneshop legges index direkte i www mappen...

SmartFTP er bra.

Selv bruker jeg FileZilla som er meget kjapt og greit...

Skrevet

Æsj :P lurte litt på det, om det var det ene eller det andre.. Da var det nok det gamle webhotellet mitt som har publicmappe!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...