Gå til innhold
Hundesonen.no

BC gjetet sauer med ape på ryggen!


C.J

Recommended Posts

Skrevet
Stakkars apen, falt jo nesten av. :blink:
For meg så det mer ut som at den plukket opp noe fra bakken.. :blink:
Skrevet

for meg så det ut som om de hadde bunnet fast apen...så litt ekkelt ut for apen. håper jeg tar feil. håper de hadde det kult alle sammen. arti klipp da!! hehe

Skrevet
For meg så det mer ut som at den plukket opp noe fra bakken.. :blink:

Hm, ja det kan jo hende det og.

for meg så det ut som om de hadde bunnet fast apen...så litt ekkelt ut for apen. håper jeg tar feil. håper de hadde det kult alle sammen. arti klipp da! hehe

Ja, jeg synes også det så sånn ut.

Skrevet

For meg så det ut som at den salen han satt på ikke satt helt fast og skled til siden slik at han måtte dytte seg opp igjen.

  • 6 months later...
Skrevet

Husker jeg så den for leeeenge siden på youtube.

Jeg synes veldig synd på apen, den holder jo på og falle av hele tiden, og som Ganzie sa,

det er lett og se at den er bundet fast i salen!

Skrevet
For meg så det ut som at den salen han satt på ikke satt helt fast og skled til siden slik at han måtte dytte seg opp igjen.

Syntes det heller så ut som om den prøver å komme seg ned.... :blink:

Skrevet

Jeg ble helt kvalm av det der, jeg.. Det ser absolutt ut som om apen er bundet fast, ja - og når han "eieren" kommer bort ser man den gaper stooort (skriker?).

"Kjempemoro", sikkert - hadde dog vært helt utmerket hvis man hadde sett apen hoppe av etter fullført "økt".

Susanne

Skrevet
Jeg ble helt kvalm av det der, jeg.. Det ser absolutt ut som om apen er bundet fast, ja - og når han "eieren" kommer bort ser man den gaper stooort (skriker?).

"Kjempemoro", sikkert - hadde dog vært helt utmerket hvis man hadde sett apen hoppe av etter fullført "økt".

Susanne

Jeg blir kvalm. Punktum. Hva **** gjør ei ape i nærheten av en BC? Med mindre den BC'en har migrert ned til Afrika/sør amerika/guinea skal ikke aper og collier være i nærheten av hverandre.

Menneskeliggjøring av aper gjør meg vondt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...