Gå til innhold
Hundesonen.no

BC gjetet sauer med ape på ryggen!


C.J

Recommended Posts

Skrevet
Stakkars apen, falt jo nesten av. :blink:
For meg så det mer ut som at den plukket opp noe fra bakken.. :blink:
Skrevet

for meg så det ut som om de hadde bunnet fast apen...så litt ekkelt ut for apen. håper jeg tar feil. håper de hadde det kult alle sammen. arti klipp da!! hehe

Skrevet
For meg så det mer ut som at den plukket opp noe fra bakken.. :blink:

Hm, ja det kan jo hende det og.

for meg så det ut som om de hadde bunnet fast apen...så litt ekkelt ut for apen. håper jeg tar feil. håper de hadde det kult alle sammen. arti klipp da! hehe

Ja, jeg synes også det så sånn ut.

Skrevet

For meg så det ut som at den salen han satt på ikke satt helt fast og skled til siden slik at han måtte dytte seg opp igjen.

  • 6 months later...
Skrevet

Husker jeg så den for leeeenge siden på youtube.

Jeg synes veldig synd på apen, den holder jo på og falle av hele tiden, og som Ganzie sa,

det er lett og se at den er bundet fast i salen!

Skrevet
For meg så det ut som at den salen han satt på ikke satt helt fast og skled til siden slik at han måtte dytte seg opp igjen.

Syntes det heller så ut som om den prøver å komme seg ned.... :blink:

Skrevet

Jeg ble helt kvalm av det der, jeg.. Det ser absolutt ut som om apen er bundet fast, ja - og når han "eieren" kommer bort ser man den gaper stooort (skriker?).

"Kjempemoro", sikkert - hadde dog vært helt utmerket hvis man hadde sett apen hoppe av etter fullført "økt".

Susanne

Skrevet
Jeg ble helt kvalm av det der, jeg.. Det ser absolutt ut som om apen er bundet fast, ja - og når han "eieren" kommer bort ser man den gaper stooort (skriker?).

"Kjempemoro", sikkert - hadde dog vært helt utmerket hvis man hadde sett apen hoppe av etter fullført "økt".

Susanne

Jeg blir kvalm. Punktum. Hva **** gjør ei ape i nærheten av en BC? Med mindre den BC'en har migrert ned til Afrika/sør amerika/guinea skal ikke aper og collier være i nærheten av hverandre.

Menneskeliggjøring av aper gjør meg vondt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...