Gå til innhold
Hundesonen.no

Butikk eller nettbutikk?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Bruker dere mest nettbutikker når dere shopper til hundene deres? Eller går dere på dyrebutikken?

Jeg bruker vel netbutikk og dyrebutikk ca. like ofte. Det er kjekt å kunne bestille fra nettet, behøver ikke løfte på rompa en gang, men det er også veldig koselig å gå å titte i dyrebutikken. Og i dyrebutikken får man også prøvd utstyr osv...

Skrevet

Jeg liker å gå rundt i butikker å se ja,men i det siste har jeg stort sett handlet fra nett,rett og slett fordi det stort sett er billigere og mye større utvalg (kommer jo litt an på nettbutikken også da). Hund som Hobby synes jeg egentlig er styggdyre,og på tropehagen ol butikker er det ikke store utvalget.

Skrevet
Jeg liker å gå rundt i butikker å se ja,men i det siste har jeg stort sett handlet fra nett,rett og slett fordi det stort sett er billigere og mye større utvalg (kommer jo litt an på nettbutikken også da). Hund som Hobby synes jeg egentlig er styggdyre,og på tropehagen ol butikker er det ikke store utvalget.

Det kjedelige med de kjedebutikkene er jo at de alle har det samme utvalget.. :lol:

Skrevet

Litt opp og ned, syns det er veldig greit å handle på nettet og de har utrolig mye fint :lol: Men når jeg skal kjøpe seler osv. så er det greit å gå i dyrebutikken for å prøve, så er man ihvertfall sikker på at det passer.

Jeg blir aldri ferdig i dyrebutikken, jeg ser og ser og blir aldri lei :P

Skrevet

Jeg handler mest i nettbutikker og på stevner/utstillinger siden det er der det som regel er best utvalg og pris. Når jeg er i dyrebutikk er det som regel for å kjøpe fôr, tyggebein eller ting som bør prøves(som seler, potesokker etc.).

Skrevet

Jeg handler mest på stevner/utstillinger jeg, særlig når jeg har bestemt meg for å ikke kjøpe noe som helst, så kommer jeg over en leke som jeg bare MÅ ha og et halsbånd som Tinka neppe klarer seg uten. Ellers handler jeg (i den grad jeg handler) på dyrebutikker, da kan jeg se, prøve, kjenne på de tingene jeg skal kjøpe, noe jeg liker veldig godt. Tinka er også en hund jeg må prøve halsbånd og seler på før jeg skal kjøpe dem pga rar kroppsbygning og Houdini-wannabe-tendenser.

Nettbutikker handler jeg så å si aldri i.

Skrevet

Kommer an på hva jeg skal ha og hvor man får tak i det. Noe får man ikke tak i den vanlige dyrebutikken, fordi utvalget for den aktive hund er ganske labert mange steder. Det blir en del på utstillinger, og så kjøper jeg jo drøssevis av småting i dyrebutikker til stadig (kan jo ikke dra til utlandet uten presang tilbake, og utlandet er jo helt til Nordby :lol: ).

Skrevet

Jeg bruker nok mest butikken fordi at jeg driter i hvor mye ting koster når det ikke er til meg (jeg bør sjerpe meg når det gjelder slikt) fordi da tenker jeg bare: det er jo ikke til meg, så det spiller ingen rolle hvor mye det koster.

Men nå har jeg brukt nettbutikk de 2 siste gangene jeg har shoppet :lol:

Skrevet

Her kjøpes stort sett alt hos butikk, men hvis det er spesielle ting jeg skal ha tak i så går det over nettbutikk. Synes det er greiest slik, finner som regel alt jeg skal ha i en av dyrebutikkene i byen.

Skrevet

Handler mest utstyr på nettet, det er så sinnsykt dårlig utvalg på dyrebutikkene i området, så det er stort sett bare hundefor og tyggebein vi kjøper der. En sjelden gang handler vi utstyr hos dem.

Skrevet

Jeg handler tyggeting, godbiter osv i dyrebutikken som ligger ca to minutter i gå avstand fra der jeg bor.

Har ganske god oversikt over varene de har der så hvis jeg ønsker noe annet enn det de har så kikker jeg på nett og kjøper der.

Syntes ofte at det er mye billiger ting rundt om på nettet og ofte så har de litt "morsommere" og finere ting der også.

Min drømme butikk hadde vært STORT utvalg av ALT innen hund og til greie priser, det som er kjipt er å gå i en butikk og kjøpe en vare også går man i en annen butikk en annene gang og finner samme varen til mye billigere penge, det er utrolig irriterende og jeg føler at man ofte må sjekke flere butikker for å vite prisene så man ikke betaler for mye for en vare et sted, derfor er nettbutikkene kjekke, man kan sitte stille og rolig hjemme og surfe rundt :P

Skrevet

Jeg titter i butikk, men kjøper i nettbutikk i 90 % av tilfellene :P Finner sjelden noe jeg vil ha i vanlige butikker...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...