Gå til innhold
Hundesonen.no

Gir du hunden din pakker til jul ?


ipadda

Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jaaa :P Jeg så på et tv program der de sa at det beste du kunne gi hundendin til jul var en god tur :P Da tenge jeg: Ja selfølgelig ;P Men siden hun fremdeles er valp og ikke kan gå så langt går jeg bare et lite stykke, sånn ca nok får henne ;P Men jeg kjøpte også en pose med hundegodt ;P Og tanten min kom også med en stoor pose med leker :P Så hun får en del til jul ;P

Skrevet

Jeg har ingen hund/ulv .. men hvis jeg hadde hadt en så hadde jeg ikke gitt den noe spesielt til jul for den skjønner ikke at det er jul..

Jeg hadde bare gitt hunden min noe godt hvis den er lydig og gjør det jeg ber den om

Skrevet

Frøken fikk gaven på forskudd hun. Fikk en grisehale, sånn "okseburger", grisenese og to leker! :P Ene leka er en sånn Pip - leke (sånn gul tegnefilmkylling) som piper heele tiden!

Jeg hadde bare gitt hunden min noe godt hvis den er lydig og gjør det jeg ber den om

Det gjør jeg uansett! :P

Skrevet

Jeg har lovet Aysha å løpe en god lang tur med henne i skogen på julaften. Gå opp til Sognsvann og rundt vannet. Det tar vel ca. 3 timer fra meg å gå opp, og kanskje en snau time ned. (vi tar trikk pga. mye folk og hester). Legge et lite spor kanskje. Skal i dyrebutikken imorgen å kjøpe gave. Hun og Oscar får vel vært sitt bein, og en liten ting hver :P Jeg er forøvrig sikker på at Aysha vet hav jul er, og at hun vil pakke opp noe fordi alle andre gjør det. Hun gjør det nemlig selv. På alle bursdager pakke hun opp gavene mine for meg av en eller annen grunn :P

Skrevet

Ja, de får hvert sitt bein. Simba og Nana får ganske store bein som kan vare i evigheter. Loppa får et som varer i evigheter for hun :tongue:

Ellers får de en leke hver og skal de få en ganske lang tur i skogen før vi reiser til mamma..

Skrevet

Ja, hunden min får seg sånn trekk for å ha over buret på romme, med pute får å ha inni, også får hun en del godis, pluss en god tur siden det er hennes første jul, og det er litt greit at hun ikke gidder og rasere juletreet.. ^_^ Men det tror jeg skal gå bra.. :P

Skrevet

Ja, Leif Oscar får litt av hvert til jul! Av hans svigermor (min mor) blir det ekstra spennende! Hun ville ikke si hva det var, men vi måtte ikke kjøpe matskål.

Skrevet

Selvsagt! Aron er familiens "baby" og får til og med gave fra oldemor, mormor, tante, onkel osv :P *hundegal familie*

Bestilte et godt varmt dekken han kan bruke i kulda, mye godbiter (for å prøve å finne noe han liker), masse leker og en "madrass". + En julesokk med masse kjekt oppi :P

Skrevet

Så klart Ella får pakkesang på julaften. Jeg har kjøpt et par oksestruper og griseører til henne + en leke. Av bestemor (mamman min) får hun 10 500g pølser med vom og hundemat. Vet at hun får en gave av begge søstrene mine også (en hundeglad familie). Vi har alltid gitt hundene i familien pakker, har sålangt ikke vært borti en hund som ikke elsker å pakke opp. Ellers så skal hun få en tur i skogen slik at hun kan få strekke på beina før vi reiser til mine foreldre.

For meg faller det seg helt naturlig å spandere litt ekstra på de firbente i jula ^_^

Skrevet

Hundene her får både pakker og julestrømpe. Satt og pakka inn 8 gaver til de i går (4 til hver) og de får ting fra andre også. Så har jeg bestilt noen halseband som enda ikke har kommet (en liten etterjulsgave). Blir som oftest noen nye leker og godis.

Bogar fikk dessverre ikke oppleve jula i år, og jul uten han blir rart. Ikke passe på pakketyver, ingen som stjeler gaver fra andre (mennesker også) og ingen som skal være med å åpne hver eneste presang. Ble han ikke passa på, gikk han og småbeit i alle gavene helt til han fant en hundegave, og stakk av gårde med den og åpna den. :)

Skrevet

Jeg har kjøpt seks små tøydyr som skal pakkes hver for seg sammen biter av tørket lever. Det blir tre pakker til hver som de skal få pakke opp selv.

Problemet blir vel å få dem til å forstå at det er bare disse seks pakkene som inneholder godbiter, ikke de andre som ligger under juletreet ^_^ .

Skrevet
Problemet blir vel å få dem til å forstå at det er bare disse seks pakkene som inneholder godbiter, ikke de andre som ligger under juletreet ^_^ .

Det blir nok ikke noe problem. Tinka elsker pakker, sånn seriøst - hun elsker å pakke opp og å leke med papiret etterpå, men gavene under juletreet lar hun være i fred.

Den eneste gaven Tinka får i år er fra bikkja til ei venninne. Den er liten, rund og lager pipelyd, så jeg er veldig spent på hva det kan være!

Skrevet

Første år med hund i hus, så selvføgelig får hun pakke:-)

Griseøre, tørket lever og kjeks. Får også hos broren min.

ER spent på om juletreet får stå i fred jeg da.............

Skrevet

Hun fikk ny sele i går, har nettopp fått refleksvest og blinkelys, hun har fått nytt teppe av farmor og vi har kjøpt griseører til jul ^_^ Synes det bør holde, hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...