Gå til innhold
Hundesonen.no

Vaskedamer på herretoalett?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet
Vaskerne som vasker herretoalett på offentlige og private institusjoner, er det damer det også, som oftest?

Det varierer vel egentlig - men på gardemoen har jeg kun møtt mannlige vaskere på herretoalettet. Nå må det jo også sies at jeg har sett de samme herrene da gå inn og vaske dametoalettet etterpå. Hvorfor i all verden lurer du egentlig på det da? :icon_redface:

Skrevet

Når jeg jobbet som renholder vasket jeg ihvertfall både dame- og herretoalettene. Sånn var det i det renholdsselskapet jeg jobbet for (jeg vasket kontorer), og det er det samme med dem som vasker på jobben min nå. Lurer også på hvorfor du undrer på dette :icon_redface:

Skrevet

Samme har jeg sett på en ferje (danskebåten kanskje). Mannlige vaske"damer" som er inne på dametoalettet. Så hvorfor ikke vaskedamer på herretoalettet?

Mange ganger stenger de hele "do" mens de vasker også, så de får jo ikke sett så mye, om det er det du tenker på.

Skrevet
Samme har jeg sett på en ferje (danskebåten kanskje). Mannlige vaske"damer" som er inne på dametoalettet. Så hvorfor ikke vaskedamer på herretoalettet?

Mange ganger stenger de hele "do" mens de vasker også, så de får jo ikke sett så mye, om det er det du tenker på.

Hehe, sorry, men måtte bare le litt. Man sitter jo uansett (håper jeg) bak en stengt dodør, så sånn sett ser ingen noenting. Men altså, ja, det ventes vanligvis til toalettet er "tømt". Jeg har ofte møtt vaskepersonell som henviser meg til å ta i bruk et annet toalett siden "dette" skal vaskes nå. Så da står de jo der til siste person er gått ut, stenger av toalettet og vasker i fred og bedagelighet.

Skrevet
Hehe, sorry, men måtte bare le litt. Man sitter jo uansett (håper jeg) bak en stengt dodør, så sånn sett ser ingen noenting. Men altså, ja, det ventes vanligvis til toalettet er "tømt". Jeg har ofte møtt vaskepersonell som henviser meg til å ta i bruk et annet toalett siden "dette" skal vaskes nå. Så da står de jo der til siste person er gått ut, stenger av toalettet og vasker i fred og bedagelighet.

hehe *ler* Tenkte mer på pisoar.

Men lurer veldig på hvorfor trådstarter lurer...

Skrevet
Hehe... sto i en herredusj på et offentlig sted med en haug andre mannfolk da det plutselig kom inn to jenter for å vaske... og de bare vasket og latet som ingenting... og det gjorde vi andre også :no:

Jeg har jobbet på et treningssenter i resepsjonen og på et treningssenter med så mang folk ut og inn må man ta en garderobesjekk innimellom så det er litt rent der og papir på toalettene osv.

Vi prøvde å ta det på de minst travle periodene av dagen, men noen ganger så måtte vi bare inn og man planter ikke akkurat blikket på noen eller NOE ( :icon_cry: ), somregel ser man alle andre steder...og som du sier så ser mennene halt andre steder også.

Men det var jo noen som måtte stille seg opp da og gjøre seg til, mest for å gjøre meg flau tror jeg :rolleyes:

Skrevet
Hehe... sto i en herredusj på et offentlig sted med en haug andre mannfolk da det plutselig kom inn to jenter for å vaske... og de bare vasket og latet som ingenting... og det gjorde vi andre også :icon_cry:

Hehehe, gikk de skikkelig nøye til verks da, slik "og nå må dere lette på venstrefoten, slik at jeg får vasket den flisa også" ?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...