Gå til innhold
Hundesonen.no

Vaskedamer på herretoalett?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet
Vaskerne som vasker herretoalett på offentlige og private institusjoner, er det damer det også, som oftest?

Det varierer vel egentlig - men på gardemoen har jeg kun møtt mannlige vaskere på herretoalettet. Nå må det jo også sies at jeg har sett de samme herrene da gå inn og vaske dametoalettet etterpå. Hvorfor i all verden lurer du egentlig på det da? :icon_redface:

Skrevet

Når jeg jobbet som renholder vasket jeg ihvertfall både dame- og herretoalettene. Sånn var det i det renholdsselskapet jeg jobbet for (jeg vasket kontorer), og det er det samme med dem som vasker på jobben min nå. Lurer også på hvorfor du undrer på dette :icon_redface:

Skrevet

Samme har jeg sett på en ferje (danskebåten kanskje). Mannlige vaske"damer" som er inne på dametoalettet. Så hvorfor ikke vaskedamer på herretoalettet?

Mange ganger stenger de hele "do" mens de vasker også, så de får jo ikke sett så mye, om det er det du tenker på.

Skrevet
Samme har jeg sett på en ferje (danskebåten kanskje). Mannlige vaske"damer" som er inne på dametoalettet. Så hvorfor ikke vaskedamer på herretoalettet?

Mange ganger stenger de hele "do" mens de vasker også, så de får jo ikke sett så mye, om det er det du tenker på.

Hehe, sorry, men måtte bare le litt. Man sitter jo uansett (håper jeg) bak en stengt dodør, så sånn sett ser ingen noenting. Men altså, ja, det ventes vanligvis til toalettet er "tømt". Jeg har ofte møtt vaskepersonell som henviser meg til å ta i bruk et annet toalett siden "dette" skal vaskes nå. Så da står de jo der til siste person er gått ut, stenger av toalettet og vasker i fred og bedagelighet.

Skrevet
Hehe, sorry, men måtte bare le litt. Man sitter jo uansett (håper jeg) bak en stengt dodør, så sånn sett ser ingen noenting. Men altså, ja, det ventes vanligvis til toalettet er "tømt". Jeg har ofte møtt vaskepersonell som henviser meg til å ta i bruk et annet toalett siden "dette" skal vaskes nå. Så da står de jo der til siste person er gått ut, stenger av toalettet og vasker i fred og bedagelighet.

hehe *ler* Tenkte mer på pisoar.

Men lurer veldig på hvorfor trådstarter lurer...

Skrevet
Hehe... sto i en herredusj på et offentlig sted med en haug andre mannfolk da det plutselig kom inn to jenter for å vaske... og de bare vasket og latet som ingenting... og det gjorde vi andre også :no:

Jeg har jobbet på et treningssenter i resepsjonen og på et treningssenter med så mang folk ut og inn må man ta en garderobesjekk innimellom så det er litt rent der og papir på toalettene osv.

Vi prøvde å ta det på de minst travle periodene av dagen, men noen ganger så måtte vi bare inn og man planter ikke akkurat blikket på noen eller NOE ( :icon_cry: ), somregel ser man alle andre steder...og som du sier så ser mennene halt andre steder også.

Men det var jo noen som måtte stille seg opp da og gjøre seg til, mest for å gjøre meg flau tror jeg :rolleyes:

Skrevet
Hehe... sto i en herredusj på et offentlig sted med en haug andre mannfolk da det plutselig kom inn to jenter for å vaske... og de bare vasket og latet som ingenting... og det gjorde vi andre også :icon_cry:

Hehehe, gikk de skikkelig nøye til verks da, slik "og nå må dere lette på venstrefoten, slik at jeg får vasket den flisa også" ?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...