Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekort


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Trenger sårt hjelp til å lage et julekort til å sende oppdrettervenner, valpekjøpere, familie, venner m.m.

Dette er bildet jeg gjerne vil ha som utgangspunkt (årets kull):

Centa_E_litter_week8_groupshot18_12.jpg

I fjor lagde PIP et FANTASTISK flott kort til meg.... Slik så det ut (Fjorårets kull):

julekort2006_2.jpg

Trenger ikke være likt, men syntes dette var veldig fint. Man kan jo også slenge inn en slik kontrastert kort med både afrikanske og "snø"/ Jul innslag? Andre ideer?

Det var så gøy å sende ut et slikt fint, hjemmelaget kort. Noen som har lyst til å hjelpe meg i år? Betaler gjerne for god kvalitet! (PIP....? Noen andre flinke???)

Setter STOOOOR pris på hjelp!

Skrevet

Så fint :)

Leker med tanken selv om å lage et julekort å sende rundt til hundevenner og oppdretter.

Haha hvordan fikk du alle valpene til å sitte i ro *le*.

Skrevet

Jeg har prøvd meg på et. Det ble jo ikke fint i det hele tatt, men jeg kan jo legge det ut likevel... Jeg er nybegynner med PSP altså!

kennelkingwana.jpg

Håper all teksten ble rett nåda.. :rolleyes:

edit: ouuups, det var knøttlite jo!

Skrevet

OJOJOJ!

De var kjempefine!

Likte veldig godt de mistelteinbladene du har plassert øverst i hjørnet, wheatentass! Og fin lay, men valpene "forsvant" liksom litt?

Den du lagde var også SUPER, Nessie! Men kanskje den rød bakgrunnen på teksten er et for stort blikkfang i forhold til valpene?

(Føler at jeg pirker her.... :) )

Om det er lettere med orginalbildet kan jeg sende det på mail :P

Skrevet
Nessie og Weathentass må samarbeide, sånn at det kan være Nessie sin lay, bare med wheatentass sine misteltein og uten rød bakrunn på skriften! :)

Ja! :rolleyes: *smiske*

Skrevet
Neeeei, du og Ingalinn (Nessie) skal samarbeide! :)

kremt.. LITT vanskelig når man sitter på hver sin PC i hvert sitt hjørne av landet da!

Skrevet
kremt.. LITT vanskelig når man sitter på hver sin PC i hvert sitt hjørne av landet da!

Neineinei, det går fint (hvis Ingalinn logger på snart :P ), dere kan jo samarbeide over msn? Ellerno? :P

Haha, neida, nå er jeg vrang, sorry. Jeg skal ikke ha julekort engang! :) *fritidsproblemer*

Skrevet
Hihi, sammarbeid hadde vært en god idé. :P

Prøvde å å fikse litt på det røde da.

julekortkennelkingwana2sf9.jpg

Tuuusean takk begge to! Tror jeg ender opp med dette, men tar vare på ditt også, Wheatentass!

Kan jeg be om en siste lille ting? Er det mulig å få samme kort men med engelsk tekst også?

"Kennel Kingwana wishes you a merry christmas and a happy and successfull new year!"

Betaler som sagt gjerne. Send PM :)

Skrevet

Jeg vet at dette er hundesone, men jeg skulle så gjerne hatt en hestejulekort også jeg.... Anyone? Med teksten:

"Stina ønsker alle sine venner og kjente en riktig god jul!"

MegogStina2.jpg

MegogStina1.jpg

202_0270.jpg

188_8855.jpg

188_8851.jpg

169_6967.jpg

Skrevet
Tuuusean takk begge to! Tror jeg ender opp med dette, men tar vare på ditt også, Wheatentass!

Kan jeg be om en siste lille ting? Er det mulig å få samme kort men med engelsk tekst også?

"Kennel Kingwana wishes you a merry christmas and a happy and successfull new year!"

Betaler som sagt gjerne. Send PM :icon_cry:

Sånn:

kennelkingwanajulekortezh5.jpg

Trenger ingen betaling, jeg gjør dette bare for å lære mer om photoshop og fordi jeg syns det er spennende med en utfordring. :no:

kennelkingwanajulekortezh1.jpg

Sånn da lagde jeg dette også. :)

*Dobbelpost, mod. Crizpo*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...