Gå til innhold
Hundesonen.no

Spisestedet til din hund


Djervekvinnen

Hvor spiser hunden din?  

34 stemmer

  1. 1.

    • på kjøkkenet
      25
    • i gangen
      1
    • utendørs
      1
    • andre steder
      7


Recommended Posts

Skrevet

Det er litt forskjellig. Akkurat nå har hun den her i datarommet/spiserommet. Noen ganger på rommet mitt, og noen ganger på kjøkkenet.

Skrevet

Heeer kan folk sette inn bilde av foringsstasjonen sin ja, jeg gjorde det på hundesnakk jeg :)

De spiser på kjøkkenet ja :)

DSCF3679.jpg

Skrevet

haha, nå hr duogså lagt det ut 3 ganger Ina :) vi liker å vise matskålene til hundene våre vi :)

Skrevet

Tinka spiser som oftest i/ved bingen sin, for det er der skåla hennes (bruker samme skål til mat og vann) står og om morgenen er hun jo allerede der liksom. I starten ga vi henne mat i bingen for at hun skulle forbinde den med noe godt. :wink:

Skrevet

Odin spiser i sin del av stuen han. Han spiser av en hevet matbar i metall - sølvfarvet. Nettopp fått ny - den gamle var sort,og passet bedre inn med resten,men jeg gadd ikke vente på bestillingsvare...da tok jeg heller bare en vi allerede hadde inne,og skålene var uansett større,og det likte jeg.

Skrevet

her spiser de der de får maten om det er ute eller inne spiller ingen rolle, maten går no ned uansett.

Skrevet

Vi har stue og kjøkken sammen uten dør hvis dere skjønner..så Pito spiser vel akkurat i skillelinja mellom stua og kjøkkenet...Ved siden av kjøleskapet :)

Skrevet

Tanja spiser som oftest ute i buret sitt :wink: Isolert hus med fin innhegning :) Men når hu spiser inne blir det på kjøkkenet :wink: Hu liker seg best ute, og derfor blir maten servert der også :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...