Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeseng


Guest lijenta

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Hei!

Jeg trenger hjelp til å finne en hundeseng som ikke er myk og varm. Den må være opp fra gulvet. Har dere noen forslag så taes dem imot med takk. Ikke bia beden den blir for varm. Har heller ikke plass til stol i stua. Sengen må være stor nok til at en flatcouted retriever kan ligge utstrekt i den.

Skrevet

Hei,

Jeg vil vel først spørre om hvorfor du vil ha en hundeseng? Særlig hvis du vet at hunden ikke vil ligge på noe mykt og varmt - da det ofte er konsekvensen av nettopp en seng.

Men når det er sagt, så synes jeg disse rundt plastsengene fra Fer-plast (samme fasong som gammeldags hundekurv) er kjempefine, da. Ikke "fine" i utseendet (selv om de finnes i flere farger), men fine for hundene og de ser ut til å like dem.

Mine hunder har masse pels, og er nok derfor ikke SÅ interessert i hundesenger sånn generelt. Men en sånn plastseng på deling (4 hunder) gjør at den faktisk blir brukt av og til.

Men av en eller annen grunn så har jeg kun (gjennom alle år) sett beardistisper som faktisk bruker hundeseng av og til - guttene ligger ved siden av (eller aller helst i et annet rom enn sengen står)..

Ellers har(hadde) Ikea en sånn firkantet treseng som det bare var en løs pute/matte på. Ikke så høy, men opp fra gulvet i hvertfall.

Også finnes den Buster-bua (?), da - som det annonseres for i Hundesport + +. Mer som et hundehus, men med en seng på taket.

Lykke til i din leting!

Susanne

Guest lijenta
Skrevet

Trenger en seng opp fra gulvet fordi gamlehunden har fått forkalkinger og vi bor i et hus fra 1790 hvor det trekker.

Skrevet

Jeg tror jeg rett og slett hadde laget en selv jeg. Kjøpt en stor treplate og spikret/skrudd på bein i ønsket høyde. Lagt et teppe oppå. Evt spikret noen lave lister rundt, så teppet ikke sklir av.

Skrevet

Hva med en slik en? Kjøpte den på dyrebutikken, trekket kan tas av og vaskes og mine hunder elsker den. Men den er kanskje ikke høy nok for å unngå trekk. Linken til bardman viser en type seng ala det min far brukte til sine schäfere og den ble godt brukt av alle.

Denne er jo nesten som et møbel i seg selv:

post-1175-1193243915_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
    • Jeg ønsker å gjerde inn tomta. Hvordan gjør jeg det når jeg ikke er handyman og trenger hjelp til det? Er det best å gjerde inn hele tomta eller ikke? Hva har dere gjort?
    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...