Gå til innhold
Hundesonen.no

Trening?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Vi trenger å trene lydighet! Og nå som jeg har høstferie passer det jo i grunnen ganske greit å trene på formiddagen om det er flere som har mulighet til det - ellers er jeg alltids med på kveldstrening også. Forslag til tid/sted? I byen eller et annet nokså sentralt sted en plass kanskje?

Jeg er også veldig for en sportrening om noen har lyst på det, Tinka trenger ikke å lære seg at det bare er mine spor hun skal følge liksom. Noen som vil bli med?

Skrevet

Nå så jeg tråden :rolleyes:

Fortsatt noen som er interessert i trening? I helga foreksempel?

Blomst har begynt på grunnferdighetskurs og vi har prestasjonangst! :)

Guest Christine
Skrevet

Her har Vegas sterk kennelhoste, og Milo hoster litt også, så blir uaktuelt å komme på trening med en av de. Godt mulig jeg kommer en tur uten hundene, vi får se :)

Guest Christine
Skrevet

Er egentlig ikke helt sikker. Jeg reiste bort på Mandag, og det var vel da han begynte å bli skikkelig dårlig. Han har hatt rennende øyne og vært småsnørrete en stund, men vi trodde det bare var rein forkjølelse, så jeg er egentlig ikke helt sikker.. Godt mulig det er fra noen av hundene vi har møtt på tur de siste to ukene.

Skrevet

Så, trening på søndag? Klokka elleve på parkeringsplassen til Trondheim Dyrehospital/NINA/Direktoratet for naturforvaltning på Tunga, høres det passende ut for dere andre?

Skrevet

Kjedelig! God bedring til alle kennelhostehunder!

Jeg drar uansett oppover sammen med Linda og Blaze, så om noen vil joine er det bare å komme!

Vi drar dit til tolv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...